Skocz do zawartości
shel82

diesel 2.0 TDI-CR (CFGB) - zatankowana benzyna zamiast oleju napędowego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Żona zatankowała PB zamiast NO, auto oczywiście już nie zapala, pytanie jak i skąd wypompować niewłaściwe paliwo?

Dokładniej chodzi mi o dwie sprawy:

1 - wypompowanie z baku, czy jest to możliwe za pomocą VAG'a, np ściągam wąż przy filtrze paliwa odpalam VAG'a i wypompowuję z baku?

2 - jak mniej więcej wygląda przepływ zasilenie w CR (chodzi mi bardziej o jakieś wizualne foto) co rozkręcić w dolocie i wyczyścić (pompa wtryskowa/listwa wtryskowa)?

 

Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z baku możesz wyciągnąć paliwo odkrecając zaślepkę pod kanapą,z tyłu od strony pasażera a z reszty układu przeciągnąć paliwo powrotem z nadmiaru przy filtrze paliwa. Jak nie uszkodziłeś pompy i wtrysków to będzie dobrze ,ale niech się mądrzejsi wypowiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze drobne zamieszanie z przewodami paliwowymi, bo mam Webasto, poniżej zdjęcie poglądowe, ale może ktoś mi napisze który to powrót do baku (foto poglądowe, bo próbuje przygotować się w pracy do naprawy ;) )

Filtr_paliwa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W VCDS jest opcja "testu" pompki paliwa z baku.

Korzystam z niej czasem po wymianie filtra paliwa. Po włączeniu pompka pracuje przez kilka sekund i się sama wyłącza.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś "spuszczałem" ON z 1.9 tdi-pd... Po przekręceniu kluczyka w stacyjce i "włączeniu zapłonu" uruchamiała się na chwilę pompka paliwa w zbiorniku paliwa. W ten sposób, po uprzednim rozłączemiu odpowiednich wężyków w komorze silnika opróżniłem cały zbiornik paliwa do baniaka (auto było po wypadku i szło do kasacji) w ciągu kilku minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności