Skocz do zawartości
MMaciej

Zarysowanie szybki licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post tutaj,  więc chciałbym się ze wszystkimi przywitać :) 

Kilka dni temu odebrałem swojego Passata, wnętrze po zdjęciu wszystkich zabezpieczeń najwyraźniej mocno się naelektryzowało i bardzo dużo drobnych paprochów przyczepilo się do szybek licznika. 
Wilgotną mikrofibrą zebrałem paproszki, niektóre pozostawiły smugi więc delikatnie je przetarłem i pozostały rysy jak na zdjęciu. 
Przypuszczam ten typ tak ma, ale czy ktoś ma na to sposób?

 

38204209_2245775802317247_8365614076537077760_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, kupiłem delikatną ściereczke do radia i tez dala rade........ polecam Persen Forte i problem znika po zajęciu miejsca za kierownicą :)

Jak wrazenia z 1,4 125KM ?

Edytowane przez M77
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chyba trafną radę ;) Chciałoby się mieć bez skazy jak najdłużej.
Apteka odwiedzona, problem powinien zniknąć ?

Wrażenia? Długo czekałem na B ósemkę i warto było. Bardzo komfortowa, a to był jeden z głównych argumentów na których mi zależało i nie zawiodłem się. Czytałem wiele opinii na temat 1.4 TSI. Własne wrażenia? Dynamiczny, elastyczny, skrzynia rewelacyjna. Radość z jazdy jest i to najważniejsze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie AID-a i denerwował mnie problem rys. Pojechałem więc za namową kolegi do zakładu typu Car Detaling gdzie okleili mi licznik specjalną folią termokurczliwą. Dałem 100 zlotych ale efekt jest tego wart a inwestycja jednorazowa :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę tego oklejonego licznika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzywo użyte na te szkoło jest okropnej jakości. U mnie po wyjechaniu z salonu były już widoczne po przejechaniu kilka razy ścierką.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kubek197878 napisał:

Tworzywo użyte na te szkoło jest okropnej jakości. U mnie po wyjechaniu z salonu były już widoczne po przejechaniu kilka razy ścierką.

Stąd też moje pytanie do was 
To, że jestem pedant, to jedno, ale ryski na tym tworzywie pierwszego dnia po wyjeździe z salonu to lekkie przegięcie. Gdzieś czytałem, że nie stosują na to prawdziwego szkła, bo podczas wypadku mogłoby być niebezpieczne. 

Jak pisał kolega M77. Persen Forte, zagryźć zęby i nie patrzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moich była folia zabezpieczająca i jak ściągnęli ją w salonie to został taki klej który niczym nie dało się usunąć. Nawet detailerzy mieli problem używając specjalnego środka.

Niestety odbierałem auto w zimie, wieczorem i nie zauważyłem kleju ani mikrorys bo jak się wyjedzie z salonu to już lipa. Potem zareklamowałem i w ASO mi to wyczyścili ale rysy się zrobiły . Potem pan powiedział, że trzeba cały zespół zegarów wymienić bo szybka nie jest dostępna jako osobna część, i tego nie wymienią- żenada, potem jakoś nie miałem czasu się już użerać ale mogłem ich przycisnąć . W mojej starej octavii po 15 latach jak się przetrze to jest w lepszym stanie szybka na zegarach, a też jest z tworzywa. Nigdzie nie widziałem szklanych.Z ogólnodostępnych środków to z autolandu srodek na bazie wosku pszczelego i wypolerować.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby o zdjęcie oklejonych zegarów :)

 

Swoją droga przez to rysowanie się szybki w nowym aucie mam straszny ból dolnej części pleców o to, że nie wziąłem AID (tam szybki bodajże nie ma w nowych wersjach a sam ekran LCD )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AID również nie ma tak wesoło. Raz umyłem delikatną szmatką z płynem i więcej razy tego nie zrobię bo ślad pozostał. Co najwyżej dmuchę z daleka powietrzem żeby usunąć kurz. Trzeba uważać w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności