Skocz do zawartości
Kamilos1945

diesel Trzęsie silnikiem AFN tylko na zimnym.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciałem się zapytać bardziej doświadczonych kolegów o tą usterkę co to może ewentualnie być.Na ciepłym silniku nic takiego się nie jedzie, motor chodzi cicho i równo.Problem trzęsienia motorem jest widoczny tylko zaraz po odpaleniu.Obroty nie falują.Podczas gaszenia i odpalania autka tez jest ok.Dodam ze koła dwumasowego nie ma mój egzemplarz.Na co wg.szacownego grona zwrócić uwagę? Z góry dziękuję!!

Edytowane przez Kamilos1945

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj a konkretniej ile czasu trwa trzęsienie? czy tylko moment uruchomienia czy dłużej jaki wówczas jest dźwięk pracy silnika? troszke bardziej opisz to lub wrzuć kródki filmik u mnie tukło jak były poduchy do wymiany poruszaj silnikiem czy nie ma luzu któraś poducha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kilka minut po uruchomieniu silnika a później jak już łapie temperature to jest ok nawet na klimie.Dzwiek pracy silnika jest normalny czyli ok. Próbowałem nagrać filmik ale bardzo ciężko ująć to na nim. Teraz na przykład Odpaliłem silnik i się trzęsie ale jak włączyłem klimatyzację to trzęsienie ustało A jak wyłączyłem to ponownie zaczął drżeć

Dodam że sprzęgło jednokierunkowe alternatora wymieniłem na INA i było bez zmian pomimo że sprzęgiełko było bardzo mocno zużyte

Edytowane przez Kamilos1945
Pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź vagiem ustawienia zapłonu i wartości wtrysków może tam? ekspertem nie jestem, ale mam ten sam silnik. Ostatnio tak sprawdzałem, no ale u mnie poduchy waliły po odpaleniubale w czasie jazdy przy większym obciążeniu też. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro sprawdzę a wiesz jakie wartości mają byc prawidłowe? A który to log ? ? Mam vaga i często sprawdzam ale tak się jeszcze nie zagłębiałem szczerze mówiąc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kamilos1945 napisał:

Ok jutro sprawdzę a wiesz jakie wartości mają byc prawidłowe? A który to log ? ? Mam vaga i często sprawdzam ale tak się jeszcze nie zagłębiałem szczerze mówiąc ?

Ale przecież mój passat ma mechaniczne wtryski i nie ma możliwości sprawdzenia cokolwiek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Twoj passat ma ecu i jest mozliwosc podpiecia kompurera z vagiem. Musisz tylko miec interfejs i laptopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AndrzejP4 napisał:

Ale przecież Twoj passat ma ecu i jest mozliwosc podpiecia kompurera z vagiem. Musisz tylko miec interfejs i laptopa

Mam ale nie wiem jak sprawdzić te parametry wtrysków i zapłonu

Edytowane przez Kamilos1945
Zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik, bloki pomiarowe, grupa 013 - wartosci korekty dawki paliwa na poszczególnych cylindrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, AndrzejP4 napisał:

Silnik, bloki pomiarowe, grupa 013 - wartosci korekty dawki paliwa na poszczególnych cylindrach

Ok dziękuję,jutro zajrzę, A wiesz może jakie są prawidłowe wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności