Skocz do zawartości
Maxiu

Prośba o ocenę logów 2.0 ALT -brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum to na wstępnie witam wszystkich serdecznie.

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Passata z silnikiem 2.0 ALT. Auto od początku wydawało mi się mułowate jak na ten silnik.

Z trudem udało mi się rozpędzić to auto do 180km/h.

Od razu napiszę, że szukałem informacji na forum, ale zaproponowane tam rozwiązania się u mnie nie sprawdziły. Gruszka kierownicy powietrza sprawna i działa, dolot po przejrzeniu wygląda na szczelny, wężyki podciśnienia też ok.

Błędów w komputerze brak.

Zrobiłem więc logi dynamiczne 002, 032, 033. Czy moglibyście zerknąc na nie i ocenić co z tym silnikiem może być nie tak?

Zastanawia mnie wskazanie sondy które w ogóle nie ulega zmianie, oraz czy ilość mierzonego powietrza nie jest zbyt mała?

Jeżeli macie jakieś pomysły bądź rady co zrobić to chętnie poczytam.

http://vaglogi.pl/log-002_032_033_LpsIyLR.html

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem Passata z silnikiem ALT i powiem że mocy nie ma jakieś super odczuwalnej z tym że Passat swoje waży ,jeśli odczuwasz spadek mocy a w ECU brak znacznych błędów to ciekawe w jakim stanie fazator,jego zużycie znacznie wpływa na spadek mocy.A tak poza tematem polecam zrobić przeróbkę odmy i mieć czysty dolot a nie a skroplinach oleju i masę syfu w dolocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmę będę przerabiał, ale najpierw chcę doprowadzić silnik do porządku.

Zdaję sobie sobie sprawę, ze Passat swoje waży, ale wcześniej jeździłem Vectrą C kombi 120ps, która ważyła prawie 200kg więcej i tam o 200km/h nawet nie musiałem się prosić. Ten Passat w porównaniu do niej to naprawdę muł jest.

Po logach ewidentnie widać, że coś jest nie tak, choćby po wskazaniach sondy, ale ja nie potrafię tego odpowiednio zanalizować stąd moja prośba o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności