Skocz do zawartości
oskarosi

Problem z aktualizacją map w Discovery Media error przy wgrywaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem z aktualizacją map w Passat B8 Variant Discovery media 8 cali z kartą pamięci 16gb i mapami europy. Mapy wiadomo aktualizują się przez narzędzie udostępnione przez VW. Czy ktoś z Was spotkał się z problemem że podczas aktualizacji map po ich pobraniu a nastepnie przy wgrywaniu na kartę przy 90% wyskakuje error ? Próbowałem na dwóch różnych komputerach na każdym jest to samo, czyżby VW udostępnił zepsutą paczkę z mapami i przez tyle czasu jej nie poprawił ? :( Oddałem kartę do serwisu ale czekam na specjalistę który podobno jest na urlopie do 14.08. W między czasie może coś wymyślę? 

Dodam, że zrobiłem backup starej mapy w narzędziu VW DiscoverCare ale wgranie poprzez zwykłe skopiowanie  na inną kartę pamięci nie powoduje odczytu map przez samochód. 

Może ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi działa tylko na oryginalnej karcie. Na stronie VW mapy są ok. U ciebie przy pobieraniu może wystąpić błąd. Pobierz jeszcze raz.

Następnie rozpakuj na oryginalną kartę Zipem albo WinRarem, ja zawsze rozpakowywuję WinRarem. Wcześniej sformatuj kartę.

Koniecznie wyłącz antywirusa gdyż w instalatorze jest dużo plików exe które antywirusy błędnie rozpoznają jako podejrzane i blokują.

W sumie instalacja jest bardzo prosta i nie potrzeba żadnego magika z vw ? Zakładam że ściągasz właściwą mapę ( są 2 wersje dla DM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego antywirusa w systemie, próbowałem na drugim komputerze robić to samo i rezultat był ten sam. 

Jeśli chodzi  o wersję mapy która została pobrana dla mojego B8 z 2017 to DiscoverMedia2_EU1_2718_1030.zip . Próbowałem sam rozpakować paczkę i wgrać - bez problemu wgrałem całość na kartę ale po włożeniu karty  z plikami w samochód otrzymałem komunikat że błędne pliki map.

Błąd nie wystąpił podczas pobierania na jednym i drugim komputerze tylko podczas instalacji-wgrywania na kartę pamięci.

Poniżej logi z programu:

2018-07-16T10:22:57 [Info][Download Manager] Run Download (NOT_STARTED)
2018-07-16T10:22:57 [Info][Download Manager] Start Download_SL
2018-07-16T10:22:57 [Info][Download Manager] Set UI RUNNING_DOWNLOAD
2018-07-16T11:45:06 [Info][Download Manager] Download finished: SUCCESS
2018-07-16T11:45:06 [Info][Download Manager] Set UI RUNNING_MERGE
2018-07-16T11:55:56 [Info][Download Manager] Merge was successful
2018-07-16T11:55:56 [Info][Download Manager] Set UI RUNNING_CHECKSUM
2018-07-16T11:57:25 [Info][General] R:5d4974b1b474d743e28182a841d60953
2018-07-16T11:57:25 [Info][General] C:5d4974b1b474d743e28182a841d60953
2018-07-16T11:57:25 [Info][Download Manager] Vorberrechnete Prüfsumme -> 5d4974b1b474d743e28182a841d60953
2018-07-16T11:57:25 [Info][Download Manager] Prüfsumme Berrechnung     -> 5d4974b1b474d743e28182a841d60953
2018-07-16T11:57:25 [Info][Download Manager] Checksum matched
2018-07-16T11:57:25 [Info][Download Manager] Set UI RUNNING_INSTALL
2018-07-16T12:30:05 [ERROR][General] 7z: can not open output file: E:/maps/00/sds/AD/es/country.fcf
2018-07-16T12:30:06 [ERROR][Download Manager] Installation failed: EXTRACTOR_RESULT_FILEORFOLDER_ERROR
2018-07-16T12:38:21 [Info][Download Manager] Cancel RUNNING_INSTALL
2018-07-16T14:45:19 [Info][General] COSSessionEventFilter: WM_CLOSE
2018-07-16T14:45:19 [Info][General] CMapUpdaterWindow: got closeEvent
2018-07-27T10:20:56 [Info][General] Run Map Update Service
2018-07-27T10:23:26 [Info][General] COSSessionEventFilter: WM_CLOSE
2018-07-27T10:23:26 [Info][General] CMapUpdaterWindow: got closeEvent
2018-08-04T11:03:51 [Info][General] Run Map Update Service

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie masz problem. Ja sobie i 2 kolegom wgrałem bezproblemowo. Może faktycznie karta jest uszkodzona i wtedy serwis wymieni na nową.

Tak dla pewności masz DM z pokrętłami czy bez ? Pytam bo ja mam wgraną tą wersje co Ty podajesz a mam 2016r . Do 2017r jest inna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DM z pokrętłami 8 cali... myślałem ze ten program sam wykryje co potrzebne ale to jest wersja dla gen 2 zatem moje navi to nie gen2?

Edytowane przez mkpol
Przestań cytować posty pod którymi bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest do ściągnięcia manual w pdfie. Ja akurat wybralem Passata sedana od 2017 i Discover Media. Ściągasz sobie mapę i jedziesz krok po kroku wg instrukcji. Mi na razie robi się back-up starej mapy na kompie no i zobacze co dalej będzie:)

Edit: poszlo wszystko bez problemow, nowa wersja juz w B8, ciekaw jestem czy jest sporo aktualizacji dróg, bo na moim osiedlu bez zmian, nie ma wszystkiego co juz w mapach googla jest od 2011 roku...

 

https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/pl/pl/index/do-pobrania/maps-download#/?car=3f24d9b8-3e18-43d7-b3fe-3f2e3e7925ca&navi=f7d60bb5-e4c7-4f15-a629-ed994e464a9f

Edytowane przez biokd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem kartę zwrotnie z serwisu oczywiście nie zrobioną po ponad dwóch tygodnia wyczekiwania na serwisanta z urlopu. Oczywiście bez naprawy i z wymysłem że jestem sam winny temu że nie działa, że na to nie ma gwarancji i prawdopodobnie to usunąłem sobie ważne ukryte pliki z karty poprzez własnoręcznie wywołane formatowanie.

Taką sugestię co ciekawe podaje również polski support VW. A zatem sprawdziłem kartę pamięci pod tym kątem bo jakoś nie przypominam sobie abym ją formatował i program Disk Drill wskazuje że karta jest w FAT32 i dalej znajduje się na niej ukryta partycja o rozmiarze ok 4 MB. W załączniku screen.

Czy ktoś z Was mógłby na chwilę wrzucić swoją kartę z mapą do czytnika i podejrzeć programem Disk Drill z https://www.cleverfiles.com/ czy też ma taką partycję? odkrywa się to opcją zlokalizowaną w prawym górnym rogu. Oprogramowanie jest m.in. darmowe.

W instrukcji przesłanej przez support VW jest informacja że mam usunąć folder maps i następnie wgrać do niego zawartość z archiwum ZIP. Ale ja nie mam na karcie na wierzchu żadnego folderu maps tylko dwa foldery - "00" i "EEC" - też tak macie?

Ponadto pozostaje pytanie czy byle jaka karta czyli taka jakby sformatowana jak VW twierdzi zostałaby wykryta przez program do aktualizacji ?

00eec.JPG

disk_drill.JPG

 

Problem udało się rozwiązać - samodzielnie rozpakowałem pliki z aktualizacją map i na karcie utworzyłem folder maps a następnie do niego wgrałem "00" i "EEC". Od tego momentu działa. Program aktualizacyjny VW - pominąłem pewnie znów wyświetliłby błąd przy 90% wgrywania :) Mapy działają OK.

Edytowane przez oskarosi
rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ja właśnie walczę z tym samym problemem a które pliki i jak sobie ściągnąłeś na kompa. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby proste ale widze ze trzeba byc informatykiem co najmniej by ogarniac formatowanie karty i wgrywanie mapy przez specjalne programy,Myslalem ze wystarczy kopiuj i wklej,To moim zdaniem jest proste a nie to co opisujecie to czarna magia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary ale trochę odświeżę. Aktualizacja map nawigacji w VW za pomocą Discover Care powoduje błąd zapisu pliku/folderu. Zazwyczaj przy 85-90% instalacji. Nie jest to kwestia błędnie pobranych plików czy uszkodzonej karty. Nie wiem czemu, ale dane z folderu maps/00/sds są z atrybutem tylko-do-odczytu i z tym nie radzi sobie instalator, nie może po prostu podczas updejtu tych plików podmienić i wyrzuca błąd. To tyle z moich obserwacji. Sprawdzę, czy usunięcie folderu sds z karty i wkopiowanie tego samego folderu z paczki z aktualizacją spowoduje, że navi będzie działać z nowymi mapami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności