Skocz do zawartości
lukaszekvw

[b8] wysokie obroty na biegu jalowym.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.09.2020 o 13:08, 1285 napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten tekst ale jeśli wentylator chodzi po zgaszeniu auta to zazwyczaj oznacza że przerwałeś wypalanie dpf. 

A nie powinno być w tym czasie jakieś informacje na kompie czy cos... Mam tak codziennie, w tym tyg tylko odcinek 2 km do szkody córkę zawieźć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego polecam kupic OBD plus aplikacje na dpf. 

Ja właśnie też tego się obawiałem i dlatego teraz mogę śledzić... 

No nie codziennie oczywiście ale mieć rozeznanie co jest grane. 

Może osiagniles powyżej limitu i próbuje się wypalić. 

 

 

Screenshot_20200926_080737_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kossa.wf napisał:

Mam tak codziennie, w tym tyg tylko odcinek 2 km do szkody córkę zawieźć

Za krótki odcinek żeby się wypalił. Po kilku próbach wyskoczyć może kontrolka. Naprawdę mając kilka miesięcy auto nie potraficie poznać że filtr się wypala?Przecież to słychać.Zarówno w 1.6 jak i 2.0 poznaję odrazu bo dźwięk  jest inny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wyskoczy, bo nawet nie zacznie się wypalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba przejechać aby się wypalił? Słyszałem że 4 bieg i 70km? A jaki odcinek czy jaki czas?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc 80 na 4 biegu wystarczy 10 min.Chodzi o to żeby jak najpłynniej jechać i wtedy będzie szybciej.Ja jeżdżę po wioskach i gdzie mogę to trzymam na 3 lub 4 biegu powyżej 2 tyś obrotów.Jeśli jeździsz tylko 2 km to faktycznie lipa,musisz wyjechać w dalszą podróż -)A tak zapytam to kupiłeś diesla na takie krótkie odcinki czy to tylko wyjątkowy tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 1285 napisał:

Jadąc 80 na 4 biegu wystarczy 10 min.Chodzi o to żeby jak najpłynniej jechać i wtedy będzie szybciej.Ja jeżdżę po wioskach i gdzie mogę to trzymam na 3 lub 4 biegu powyżej 2 tyś obrotów.Jeśli jeździsz tylko 2 km to faktycznie lipa,musisz wyjechać w dalszą podróż -)A tak zapytam to kupiłeś diesla na takie krótkie odcinki czy to tylko wyjątkowy tydzień?

Dzięki.... Nie, nie.... Poprostu tak wyszło urlop w pracy i zero jazdy znlojej strony..... Tylko szkola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2020 o 21:38, kossa.wf napisał:

Dzięki.... Nie, nie.... Poprostu tak wyszło urlop w pracy i zero jazdy znlojej strony..... Tylko szkola

Witam i co tam poradziłeś sobie z problemem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że nie wypala jak jedzie się na podwyższonych obrotach dłuższy czas tylko dopiero na drugi dzień o tej samej porze.

Cwaniak musi sobie zaplanować kiedy wypalanie ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak tez jest, że niekiedy ma 100obrotów a nie ma wypalania filtra. Tak jak pisali wyżej- jakieś zarządzanie energią. Autom lat przybywa, akumulatory mimo, że dobre to się starzeją.

Co do wypalania w czasie jazdy można jechać nawet 90km/h na 6biegu i komputer utrzyma temperaturę na filtrze powyżej 600stopni, tylko dłużej jeździc trzeba. Ostatnio zapaliła sie kontrolka od filtra i w sumie normalna jazdą wypalił się po 30min jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności