Skocz do zawartości
wemb

diesel Nieszczelność układu dolotowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od wczoraj przy mocniejszym przyśpieszaniu spod maski wydobywa się hałas coś jak szum powietrza. Jak nie przyśpieszam - nie słychać. Na początku myślałem, że to dmuchawa powietrza w kabinie na najwyższym biegu (tego typu szum słychać), czy też  że mam niedomkniętą maskę i wiatr podwiewa wywołując taki odgłos. Po jakimś czasie zapaliła się pomarańczowa kontrolka - 'spiralka' i silnik stracił moc (zapewne przeszedł w tryb serwisowy). W sterowniku silnika jest zanotowany jeden błąd: leak air intake system. Więc przejrzałem układ dolotowy od góry i od dołu (rurki, złączki, filtr z obudową), ale nie znalazłem żadnego podejrzanej nieszczelności. Na luzie przy przegazowywaniu nie ma tego szumu.

Po ponownym odpaleniu silnik znowu odzyskał moc (oczywiście problem przy przyśpieszaniu został).

W jaki sposób próbować namierzyć problem, co mogę sam sprawdzić, zanim się poddam i oddam mechanikowi do naprawy :) ?

 

pzdr

Bogdan, 2.0tdi, BMP

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź węże przy intercoolerze, czy się coś nie rozłączyło i przeczytaj też to:

 

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dokładnie rury i jedna wydaje się podejrzana. To rura łącząca 'wylot' z turbiny z plastikową rurą idącą do intercoolera.  To złącze przy turbinie miało duże luzy przy poruszaniu tą rurą, a po zdjęciu widać jakieś przetarcia (na załączonym zdjęciu).  

 

20180727_211716.thumb.jpg.828708afbd76ae890c6c5a1af22eaf0d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie rury na nową problem zniknął.

Jako ciekawostkę dodam, że używana rura na portalu aukcyjnym od 125zł (+przesyłka 25zł), podczas gdy nowa ze sklepu (oryginalna, ale nie ASO) równe 100zł.

pzdr

Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego - możesz podać nr części ? 

Mamy ten sam silnik, więc i rurę podobną, a u mnie albo szumi albo świszczy gdzieś z okolic turbiny właście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności