Skocz do zawartości
Zorc

Passat CC błąd spalonej żarówki światła stop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum, nazywam się Konrad i mam Passata CC z 2010 r. 170 KM Diesel.

Mam nietypowy problem, wyświetlił mi się błąd na desce rozdzielczej "Rear left break light not working". Wymieniłem żarówkę, na nową i wciąż nie działa żarówka stopu. Nie mam po polsku instrukcji obsługi tylko w języku niemieckim. Czy to może być jakiś bezpiecznik? Inne światła działają po lewej stronie.

Wykonałem następujące czynności:

1. Kostkę oraz styki obok żarówki potraktowałem sprayem Kontakt S - nie pomogło

2. Żarówkę przełożyłem, zamieniłem miejscami z taką samą żarówką obok w obrębie tej samej lampy i wtedy ta żarówka działa.

3. Przełożyłem po odpięciu kostki cały wewnętrzny panel z żarówkami (listwa z 3 żarówkami) na prawą stronę samochodu i wtedy wyświetla komunikat, że uszkodzone jest PRAWE TYLNE ŚWIATŁO STOP.

Proszę o pomoc ponieważ nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem. Jeśli to konieczne to mogę zrobić zdjęcia jutro.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja na tym forum mam taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześledź ścieżki na tym panelu, który przełożyłeś z lewej strony na prawą i zmienił się komunikat.

Bo skoro zarówka jest sprawna i dobrana prawidłowo, a po zamianie stronami zmienił sie komunikat, to tam musi być uszkodzenie-może scieżka jest przerwana, moze wystarczy lutowanie albo wymiana wkładu lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie, zrobię dzisiaj zdjęcie i wstawię na forum. Proszę później zaznaczyć miejsce które powinienem "prześledzić". Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa ta skrajna prawa żarówka (na obydwu zdjęciach). Dziwne bo wszystko działało a po jednym myciu na stacji wyświetlił się komunikat.

Czy zwykły elektryk RTV może sobie z tym poradzić?

viber image.jpg

viber image1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczyść wszystkie blaszki w tej listwie, łącznie z tymi, które mają styk z żarówką (oczyść, nie traktuj jedynie sprayem i szukak uszkodzeń w przewodzie). Jeśli to nie pomoże, to chyba zostaje takie rozwiązanie:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7116839804

I przełożemie całej listwy do Twojej lampy. Bo z tego, co opisujesz, to problem leży w tej właśnie listwie (skoro vłąd jest lewej żarówki, a jak podłączasz listwę pod prawą stronę, to błąd jest prawej żarówki).

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jutro spróbuje oczyścić to sprayem i płatkiem do demakijażu, ewentualnie podjadę do jakiegoś serwisu-elektryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Okazało się, że ścieżka, która jest na samym rogu podniosła się i nie było styku. Elektryk prowadzący serwis RTV znalazł i naprawił problem w 3 minuty. Koszt naprawy 10 zł. Nie świeci się już błąd żarówki. Wszystko OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli diagnoza trafiona ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności