Skocz do zawartości
kaczorexxx

benzyna Passat b4 2.0E ciezko zapala trzeba chechlac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam passata B4 2.0E 115 km. Problem polega na tym, że ciezko odpala musze kręcić dość długo żeby załapał, jak już odpali to prycha i dusi się, po chwili dopiero wchodzi na obroty. Szukalem na forach tego typu problemu, ale nie znalazlem rozwiązania. Ma ktoś jakieś pomysly. Wymieniłem czujnik stuku wału , filtr paliwa, świece,kopulka i palec też nowe, cewka przy podszybiu sprawna, iskra jest mechanik sprawdzal przyrządem który wyglada jak pistolet, miał lampe i kable wychodzace do świec. Po podłączeniu pod komputer komunikat brak komunikacji z pojazdem. Czasem przy odpalaniu czuć świeżą benzyne w kabinie. Prosze o pomoc, pomysły. We wtorek 31.08.2018r. ide do mechanika kazal kupić mi auto start w sprayu, nie wiem po co, ale kupiłem 8 zł. Takiego passata już kupiłem, więc nie wiem jak i kiedy to się stało. Auto gazu nie posiada. 

received_2067563573520115.jpeg

Edytowane przez kaczorexxx
Dopisanie uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że moze to być rozrząd ? 

Napewno to też sprawdzę.

Edytowane przez kaczorexxx
Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co mi ten auto start w sprayyyu kazał kupić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wykluczyć układ zasilania, jak na plaku zaskoczy od razu będzie wiadomo.

U mnie w 2e był problem z dawką rozruchową, nie było zasilania po przekręceniu stacyjki na zapłon. Zobacz czy pojawia się prąd na niebieskiej wtyczce powyżej wtyczki od silniczka krokowego. Ja u siebie w końcu nie wykryłem czy to gdzieś przerwa na kablach czy ECU wariuje, ostatecznie skończyło się na podpięciu pstryczka którym podawałem zasilanie, trochę drut ale działało znakomicie ;)

A tak ogólnie to poszukaj w necie /procedury 2e/, do tego zwykły miernik i sam będziesz najlepiej diagnozował ten silnik.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż we wtorek będę działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Jutro jadę do mechanika, podsunął bym mu jakieś pomysly jeszcze . Czekam na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności