Skocz do zawartości
wiechu90

diesel Passat 1.9 Syncro problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem, mam passata 1.9 TDI AFN w napędzie syncro.

I tu zaczynają się schody , Zakupiłem go w zimie po stłuczce, został poskładany i doprowadzony do porządku. Była też jazda próbna  bez zastrzeżeń wszystko jest tak jak powinno. Miałem w nim kilka rzeczy do zrobienia i w końcu zajrzałem pod spód auta i tu zonk. Nie ma wału napędowego i skrzyni z wyjściem na wał. Ale po kontakcie z poprzednim właścicielem dostałem skrzynie i wał. Demontaż skrzyni o oznaczeniu DHF bez problemu. Sprzęgło w dobrym stanie. Założenie skrzyni DGW też bez większych problemów. Odpowietrzenie sprzęgła niby ok. Czas na ruszenie, wciskam sprzęgło i teraz najważniejsze wbijam bieg z oporem i zaczyna się rzężenie. Auto nie rusza. Odpalenie auta na biegu brak reakcji nic tylko rzęży... na każdym biegu. Co mogłem zrobić nie tak? Na poprzedniej skrzyni nie było żadnych zgrzytów wszystko chodziło tak jak powinno.

 

(Poprzedni "właściciel wymienił skrzynie na o oznaczeniu DHF "bo coś mu wyło z tyłu" drogą dedukcji okazało się że nie było oleju w tylnym dyferencjale.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesteś pewny tej skrzyni ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny nie byłem, zachowywała się tak jak jej Poprzedniczka nic nie wskazywało na jakieś problemy. Na aucie nic nie zrobię padła decyzja o demontażu i odwiedzenia zakładu który specjalizuje się w naprawie skrzyń. (olej był wymieniany w skrzyni poza ciemnym kolorem i opiłkami wielkości ziaren maku nie widziałem nic niepokojącego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności