Skocz do zawartości
masiej1976

Pytanie o dsg

Rekomendowane odpowiedzi

On 7/26/2018 at 6:30 PM, dirve said:

Nie wiem czy wiecie, ale manetkami na trybie D nie wrzucicie wyzszego biegu, jak obroty beda za niskie. Skrzynia wam na to nie pozwoli.

Każdy automat, nie tylko DSG tak ma - jeśli obroty będą za wysokie lub za niskie, to elektronika nie pozwoli na zmianę. Tak samo, jak sama zredukuje jak obroty będą za niskie.

Przy jeździe w korku, jak tylko wciskasz gaz podczas toczenia się auta, to sprzęgła się ślizgają. Może nie dostają tak po gaciach, jak podczas stania pod górkę (wtedy też auto utrzymywane jest na zasadzie ślizgającego się sprzęgła), ale mimo wszystko je lekko przycieramy. Z DSG albo puszczasz całkiem auto, żeby sobie jechało albo stoisz. Lepiej nie jeździć z nogą na hamulcu. To nie skrzynia ze standardowym sprzęgłem hydrokinetycznym, gdzie łopatki przepompowują jedynie olej między sobą.

Obrazowo - masz manual i jedź w korku na półsprzęgle, to szybko poczujesz smród. Fakt, że w DSG do silników innych, niż 1.4TSI, czy 1,6TDI, są skrzynie z mokrymi sprzęgłami, ale one też mają swoją żywotność. Zresztą, w standardowej skrzyni też są takie sprzęgła podobne do tych z DSG - zarówno w konwerterze (pojedyncze sprzęgło - tzw. lock-up), jak i w samej skrzyni w koszach poszczególnych biegów (wygląda niemal identycznie, jak w podwójnym sprzęgle DSG). Przeważnie najszybciej kończy się w konwerterze, bo najwięcej tam pracuje - jakieś 250.000-300.000km i konwerter trzeba wymienić lub zregenerować, a z regeneracją wiążą się różnego rodzaju dolegliwości - w skrócie: masz duże prawdopodobieństwo, że regeneracja nie będzie przeprowadzona poprawnie, nawet jeśli będzie to "regeneracja fabryczna" producenta konwertera (przerabiałem temat - wiem, co piszę z praktyki).

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,pytanie czysto teoretyczne...czy moge sibie zamienic skrzynie z manuala na DSG?

czy po takiej zamianie musze cos kodowac,programowac itd?

jakie jeszcze operacje wiaza sie z zamiana skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ale koszty trochę duże, nie wiem czy to ma sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do takiego zabiegu bedzie jeszcze potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności