Skocz do zawartości
czyzys

Passat B6 3.2 V6 - warto ??? oraz do montażu LPG???

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak w temacie zaczynam poszukiwania B6 najlepiej 3.2 V6 250KM. Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem B5 1.6 AHL LPG - nigdy mnie nie zawiódł, ale czas na zmianę ;) jednak moc tego auta - a raczej brak mocy, najbardziej mnie motywuję do wymiany.

Moje pytania:

1. Czy ogólnie ten silnik jest polecany/żywotny/bezawaryjny?? (dużo różnych opinii w internecie i zastanawiam się czy te negatywne są pisane przez ludzi, którzy w ogóle są posiadaczami tego silnika).

2. Czy instalacja LPG będzie działać poprawnie.

3. Skrzynia/dyferencjał psuję się w napędzie 4x4 ???

4. Czy może lepiej 2.0TFSI + jakiś chip do 230KM ?? 

I pewnie wiele różnych pytań, które mi nie przychodzą na ten moment do głowy, ale Wy mi podpowiecie na co zwrócić szczególną uwagę.

 

PS: Proszę o odpowiedzi na temat moich pytań a nie o rzeczach które nic nie wnoszą do tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośród FSI, 3.2 i 3.6 uchodzą za względnie bezawaryjne ale jest kilka potencjalnych punktów zapalnych:
- rozrząd - łańcuch, napinacze, "fazatory",
- napęd pompy oleju - podobno zdarzają się wadliwe śruby łączące koło łańcuchowe z wałkiem napędu pompy (ale może dotyczy to tylko aut z USA, bo czytałem o tym tylko na tamtejszych forach),
- nagar w kanałach dolotowych (jak w każdym wolnossącym FSI),
- ewentualne awarie związane z DSG ale to nie problem samego silnika.

2.0 TSI/TFSI będzie zapewne bardziej użyteczny ale to już zależy czego oczekujesz od auta i od własnych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie boisz się wysokiego OC i średniego spalania na poziomie 10-12 litrów. To bierz. Tylko jest mały kruczek LPG do silników z bezpośrednim wtryskiem to droga zabawa. Ale jeśli chcesz trzymać to auto dłużej. To bym się nie zastanawiał.

2.0 TSI/TFSI to silniki rozwojowe jeśli chodzi o tuning. 300 koni to tak naprawdę nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności