Skocz do zawartości
sebi

Poziom paliwa raz jest raz brak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie powie mi ktoś o co tu chodzi?
Mam 1/4 zbiornika paliwa a dystans pokazuje mi ponad 2100 km a po dosłownie 3 minutach wzrasta do ponad 2300 km co widać na załączonych zdjęciach (nie, nie jeżdżę aż tak ekonomicznie)
Ale wcześniej było jeszcze inaczej bo wskazówka poziomu paliwa opadła całkowicie a na wyświetlaczu pokazały się same kreski jak by nie było paliwa wróciło do normy po ponownym uruchomieniu silnika a od wczoraj nie ma nic, wskazówka na zero i same kreski na wyświetlaczu, odpięcie Aku pomogło na chwilę
Nadmienie , że komputer żadnych błędów nie widzi
Poszedł licznik czy jakiś moduł ewentualnie sterownik czy może pływak w baku

Ewentualnie gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny
Auto to VW Passat B6 z 2006 roku 2.0 TDI 140 KM z napędem na 4 koła (4motion)

IMG_20180719_074455.jpg

IMG_20180719_074144.jpg

Edytowane przez sebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar poziomu paliwa to proste urządzenie. Pływak w baku zamontowany na ramieniu do którego podłączony jest potencjometr. Sygnał elektryczny z potencjometru jest podłączony prosto do licznika, a ten mierzy napięcie na potencjometrze.

Jeśli wskazówka od paliwa spada do zera to znaczy, że nawala ten potencjometr w baku. Może wystarczy wyczyścić, bo zdarza się, podejdzie tam jakiś "paproch", a może płytka ceramiczna z której jest on zrobiony, po prostu pękła i raz łączy a raz nie.

Co do zasięgu to sprawa drugorzędna. Jak się naprawi wskaźnik paliwa to zasięg też wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności