Skocz do zawartości
Machu92

Problem z "kluczykiem" w B6.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, bardzo dziwna sytuacja mnie spotkała ostatnio, przyjeżdżam sobie spokojnie pod zakład pracy parkuję samochód, wrzucam P w DSG, wciskam kluczyk zeby wyskoczył i koniec. Kluczyk jest luźny, do połowy wychodzi jednak coś go "trzymie" ani siłowo ani żadnym innym sposobem, pomogło odłączenie akumulatora, problem powtórzył się kilka razy od tego czasu tj. w ciągu tygodnia. Zauważyłem też, że jak auto stoi w mocnym słońcu i w środku się nagrzeje to jest niemal pewne, że kluczyka nie pójdzie wyciągnąć. Uprzedam od razu, jak już wyżej pisałem, że skrzynia to DSG i MAM NA POZYCJI P żeby wyciągnąć kluczyk :D bo i takich rad się nasłuchałem, że muszę mieć dźwignię w pozycji P....     Poszukałem trochę w internecie, bardzo mało tematów znalazłem w google, a zarazem tylko dwa. Jeden gośc pisze, że było to powiązane ze skrzynią biegów, że jakiś tam moduł nie widział pozycji P i nie chciał wypluć klucza, to raczej odpada bo wszystko jest wporządku samochód na P wyłączam normalnie i kluczyk coś trzymie mechanicznie (załączam na fotce, jak wychodzi do połowy) drugi gość pisał o jakimś mechnizmie "odbijającym" ten kluczyk, to byłoby bardzej prawdopodobne, wyczytałem też, że wymiana stacyjki nie usunęła tego problemu. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał taki problem, i do jakiego typu fachowca powinienem się udać ? Pozdrawiam

kluczyk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale samochód możesz zgasić przy każdym położeniu dźwigni zmiany biegów, ale tylko na P możesz wyciągnąć kluczyk.

A jaki bieg wyświetla wtedy pomiedzy zegarami? Jaki jest podświetlony przy dźwigni zmiany biegów? Czy kilkukrotne przestawienie dźwigni biegów powodowało uwolnienie kluczyka?

Podłącz VCDS i odczytaj błędy, może coś się zapisało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu pozycja P, przy dźwigni podświetlona pozycja P. Przestawianie dźwigni nie uwalnia klucza, jak pisałem wyżej, klucz jest luźny do połowy wychodzi idzie nim ruszac itp tylko cos go po prostu trzyma, obstawiam jakis mechanizm zapadki czy coś, nie wiem jak to wygląda od środka. Niewierzę też, że na tyle jeżdzących pasków tylko ja mam taki problem :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj kodowanie licznika. Da się wykodować blokadę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy byłoby to niezależne od temperatury, więc raczej to problem z samą blokadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2018 o 04:07, Machu92 napisał:

Niewierzę też, że na tyle jeżdzących pasków tylko ja mam taki problem :D

I słusznie :)

Zdarzyło mi się to może 2 - 3 razy latem zeszłego roku. Pomogło ponowne wsunięcie kluczyka do stacyjki, przestawienie dźwigni na pozycję inną niż P, potem powrót na P i kluczyk wychodził.

Później już nigdy ten mały problem nie wrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia, faktycznie to ma związek z "wajchom" skrzyni DSG, zauważyłem, że jest na p ale ten mały przycisk nie do końca odskakiwał, wtedy klucza nie szło wyciągnąć, trzeba powajchować, aż będzie w swojej właściwej pozycji. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności