Skocz do zawartości
Styku

Wymiana przedniej szyby - różnica w kolorze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

w tamtym tygodniu odkupiłem auto od znajomego, na dzień przed sprzedażą strzelił mu kamień w szybę i zrobił się spory odprysk z pajączkiem - szyba była oryginalna (zdjęcia). Z racji tego, że miał ubezpieczone szyby, zgłosiliśmy szkodę i pojechałem autem do wyznaczonego zakładu na oględziny. Podczas oględzin Pan powiedział, że szyba będzie wymieniana na chiński zamiennik, ale o takich samych właściwościach i dobrej jakości. Zaznaczyłem w rozmowie, że szyba wygląda na termiczną (zielona, tak jak szyby boczne) oraz posiada kamerę do asystenta świateł. Tutaj również usłyszałem, że nie ma problemu. Dzisiaj odebrałem auto i wyraźnie widać, że szyba jest jaśniejsza od pozostałych o ile w ogóle jest termiczna (nie widać odcienia zielonego). Czy na podstawie oznaczenia z przedniej szyby można sprawdzić zgodność z oryginałem ? Dołączam zdjęcia oryginalnej szyby i tej wstawionej aktualnie. Z góry dziękuję za pomoc !

Orygninał:

b1d8ebbc708ac0admed.jpg

Nowa:

c54f1cb63969ae0emed.jpg

 

 

Edytowane przez Styku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Miałem podobną sytuację. Nie wyraziłem zgody na wymianę szyby na zamiennik. Zgodnie z umową OWU wskazali mi zakład, w którym miałem dokonać wymiany. Wymiany na zamiennik. Po dwóch tygodniach walki zgoda na oryginał. Po kolejnych dwóch tygodniach tel z zakładu aby umówić się na wymianę. Niestety nie dotarłem. 

Jeżeli w OWU Szyby nie znajduje się  informacja o stosowaniu zamienników to nie mogą ich zastosować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie było w PZU, nie ma tam mowy o zamiennikach, ale w serwisie (gdzie wymieniałem szybę), Pan zaznaczył, że wstawi mi oryginał tylko w przypadku braku możliwości zastosowania zamiennika, po czym dostałem telefon, że zamiennik mają na stanie i można przyjechać na montaż. Pierwszy raz korzystam z takiej usługi więc podejrzewam łatwo się dałem ... Dlatego fajnie by było jakby mi ktoś potwierdził, że zamontowana szyba nie jest zamiennikiem oryginału i jutro byłbym już u gościa z powrotem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nikt nie wymieni zamiennika na oryginał. To działa tylko w jedną stronę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No logiczne, ale jak pojadę tam jutro i powiem, że wstawiona szyba jest nieodpowiednia to mu nie popuszczę i każę wymieniać jeszcze raz. Nie znam się jednak na szybach i potrzebuję kogoś mądrego, kto powie, czy wymiana została wykonana zgodnie ze sztuką, czy nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Styku napisał:

Ubezpieczenie było w PZU, nie ma tam mowy o zamiennikach, ale w serwisie (gdzie wymieniałem szybę), Pan zaznaczył, że wstawi mi oryginał tylko w przypadku braku możliwości zastosowania zamiennika, po czym dostałem telefon, że zamiennik mają na stanie i można przyjechać na montaż. Pierwszy raz korzystam z takiej usługi więc podejrzewam łatwo się dałem ... Dlatego fajnie by było jakby mi ktoś potwierdził, że zamontowana szyba nie jest zamiennikiem oryginału i jutro byłbym już u gościa z powrotem. 

Jesteś pewien? Wymieniałem szybę na prośbę kolegi, który zostawił mi swoje auto na czas 6 miesięcznego rejsu i w polisie AC/OC w OWU PZU była mowa o zamienniku o właściwościach identycznych oryginałowi. Sprawdziłem swoje 2 polisy w Uniqua i również jest mowa o zamiennikach.

100% oryginał dostaniesz przy likwidacji z własnego AC to jest pewne, ale polecą zniżki.

Teraz brałem ubezpieczenie B6 w Hestia i także w OWU jest zamiennik.

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem OWU i nie zauważyłem informacji o zamienniku - niemniej jednak znając ubezpieczalnie, na pewno to ja pominąłem tą informację i faktycznie gdzieś ona jest.

Nie w tym jest problem, bo ja akceptuję zamiennik, ale tak jak napisałeś "o właściwościach identycznych jak oryginał", a skoro szyba nie jest "zielona" to nie ma takich samych właściwości i pytanie jest tylko jedno, czy ktoś potrafi zweryfikować, czy zamontowana szyba jest zamiennikiem o właściwościach identycznych jak oryginał ? 

Edytowane przez mkpol
Przestań cytować posty, pod którymi bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO VW można  poprosić pracownika serwisu o zdekodowanie nr VIN  i będziesz miał podane wyposażenie jakie powinno być zamontowane w pojeździe. Ponadto będzie mógł  Ci podać  nr referencyjny zamontowanej w fabryce szyby i na tej podstawie powinieneś wybierać szybę do montażu .Szyby można podzielić  na: oryginalne , oryginalne zamienniki bez logo np VW oraz  zamienniki  np Benson i inne.W B7 powinna być zamontowana zielona szyba przednia - z tego wynika, że  nie spełnia  w tym momencie miana dobrego zamiennika. Z drugiego zdjęcia wynika że szyba ma homologacje E1 Niemcy lecz szukając producenta szyby - DOT 825 na stronie  www.carwindshields.info/dot_db   takowego nie znajdziemy ; ciekawe dlaczego?

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu gdzie wymieniali mi szybę i powiedziałem o swoich wątpliwościach, pan zapewniał mnie, że w tych samochodach były montowane zielone szyby i ta też taka jest - może być trochę jaśniejsza niż w oryginale, ale jest zielona. Tymczasem patrząc w boczne szyby z przodu, a centralnie przez szybę przednią różnica jest widoczna gołym okiem. Niestety auto mam od tygodnia i nie zdążyłem się przypatrzeć jak było przed wymianą ... może najzwyczajniej się czepiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Styku napisał:

Dzwoniłem do serwisu gdzie wymieniali mi szybę i powiedziałem o swoich wątpliwościach, pan zapewniał mnie, że w tych samochodach były montowane zielone szyby i ta też taka jest - może być trochę jaśniejsza niż w oryginale, ale jest zielona. Tymczasem patrząc w boczne szyby z przodu, a centralnie przez szybę przednią różnica jest widoczna gołym okiem. Niestety auto mam od tygodnia i nie zdążyłem się przypatrzeć jak było przed wymianą ... może najzwyczajniej się czepiam.

Mi to sie wydaje, ze wcisneli Ci najtansza szybe jaka byla, pewnie nie jest termiczna i teraz Cie bajeruja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności