Skocz do zawartości
Jacis

diesel Podciśnienie vacum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Dawno mnie nie było ale przyszedł czas gdzie moja wiedza się troszeczkę kończy i muszę zasięgnąć trochę informacji od was.

Kilka informacji o nowym autku. 

Passat B5 2005r  1.9 TDI AVF. Silnik brał olej, zrobiłem kompletny remont silnika. Turbina ma przyjść dzisiaj  ponieważ prawdopodobnie uszczelniacze puściły.

Silnik pracuje ładnie chociaż z rana ciężko odpala. Podszarpuje przez 3 sekundy. Później jest ok. 

Ogólnie autko ma słaby dół. Więc chce wyeliminować podciśnienie. N75 był uszkodzony. Wymieniłem na używkę i autko ciągnie, ale jak pisałem jest słaby dół. 

Wskaźnik pokazuje okol 51 cm Hg  więc jest to około 0.68 bara oczywiście na biegu jałowym.

Nieszczelność przewodów jest wyeliminowana. Po lewej wartość przy turbinie, po prawej przy vacum.  

Czy pompa vacum już niedomaga ? To co doczytałem na forum to praktycznie powinna mieć minimum 0.8 bara a nawet 0.9 bara. 

Pozdrawiam :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na niedomagającą pompę vacum, może masz luźny, nieszczelny kruciec na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszystko było zdejmowane i sprawdzane. Oczywiście pompy vacum nie rozbierałem. Cały silnik składany na nowych uszczelkach. Da radę sprawdzić po rozebraniu pompy  co się z nią stało? Kupić drugą czy np wymienić w tej uszczelniacze ?

https://allegro.pl/uszczelka-pompy-paliwa-vacum-038145209a-vw-audi-i7432789354.html \

EDIT

Ok znalazłem info jak to sprawdzić. Zabieram się za rozbieranie.

Edytowane przez Jacis
zeby nie dodawac nowego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności