Skocz do zawartości
Marcmro26

Auto ma zapłon a nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiedziałem dokładnie gdzie założyć ten temat ale wydaje mi się to będzie problem z elektryka więc pomyślałem że chyba tutaj... 

A więc mój problem wygląda tak że wkładam kluczyk do stacyjki zapalam  zapłon wszystko do tej pory wygląda dobrze pompę paliwa słychać że działa i wkładam kluczyk dalej aby go odpalić a on nie reaguje, kompletna cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć pod kompa i odczytać błędy.

A nic ci wtedy nie miga/świeci na zegarach? Jakaś "sprężynka" albo kierownica?

Blokada kierownicy się otwiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędów żadnych nie ma nic nie miga wszystko gaśnie tak jak powinno być akumulator ma 12.7v 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to oczyść główny punkt masy pod filtrem powietrza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masa okablowanie do rozrusznika, masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik był wymieniany w połowie stycznia wszystkie śruby są czyste, dwa tygodnie temu byla wymieniana dwumasa także był ściągany może to ma jakiś związek? Jak czysciłem masę pod filtrem powietrza to oglądałem wszystko dookoła rozrusznika i wszystko wydaje się dokrecone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też była masa dokręcona, a też nie kręcił-trzeba było ją porządnie papierem ściernym wyczyścić.

Już dwa razy miałem taki przypadek-w B6 z 2006 i z 2010r. W pierwszym przypadku to się stało od razu po wymianie alternatora.

Masa mu być porządnie oczyszczona-żadne drapanie śrubokrętem, tylko porządnie papierem sciernym. Sprawdź też klemy na akumulatorze i je również oczyść papierem ściernym.

To co opisujesz to jest ewidentny brak masy.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody poczyszczone i nic nie pomogło ale znalazłem przekaźniki pod kolumna kierownicza za małym schowkiem i tam włożyłem ręce podociskałem wszystko i raz odpalił pochodził chwilę zgasilem i znów nie odpala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc pojawiły się nowe fakty,  wszystkie uziemienia i klemy na akumulatorze zostały oczyszczone, z przekaznikami prawdopodobnie wszystko jest ok ale jak nie chciał odpalić postukałem w rozrusznik i zadziałał i kilka razy bez problemu palił,  potem znowu nic i kolejne stukanie pomogło więc dziś postaram się go wykręcić i przeczyścić i dam znać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności