Skocz do zawartości
krystianos89

2.0 TDI 140- niebieski dym przy odpalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam towarzysko posiadam  Passata B6 2006 r. 2.0 TDI 170 km bodajże BMR na pompkach siemens. Auto w rodzinie od 8 lat. Problem polega na tym, że auto na postoju na biegu jalowym kopci dziwnie ni to biały ni to błękitny w czasie jazdy już nie bardzo. Spaliny strasznie śmierdzą i są duszące.   Raczej uszczelka pod głowicą nie jest walnięta, nie dolewa płynu temperatura jest ok. Auto miało wyrzucony dpf zmieniona mapa, wgrany fabryczny soft i nowy dpf i dalej to samo. Zmieniono ostatnio zestaw uszczelniaczy pompek, pompa vacum na nową oryginalną. Przy wymianie spuściłem całe paliwo z baku. Okazało się ono czarne więc do paliwa dostawał się olej. Myślałem że wymiana vacum pompy pomoże, bo było dobrze przez parę dni, nic nie kopciło. Po ok tyg znów wszystko wróciło do normy :/ > Brak mi już sił, gdzie szukać przyczyny? Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moim passatem, silnik to 2.0tdi 8v BMP. Problem polega na przydymianiu podczas przyspieszenia, sprawdzony już został układ dolotowy, została wymieniona turbosprerzarka, przepływomierz, czujnik doładowania i pompa vacum. Korekty pompowtryskow na poziomie +/- 0.15. Martwią mnie jedynie bipy które są u mnie na poziomie +/- (-50) i jeszcze co zwróciło moja uwagę to dosyć wysoka temperatura powietrza za intercoolerem, tzn podczas jazdy temperatura waha się na poziomie 40°C i więcej jak włączę klimatyzacje, nie mam niestety jak sprawdzić jak to wygląda w innym passacie, czy mógłby ktoś to sprawdzic? Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z passatem B6 2.0 TDI 140 KM , wydobywa się szary dym, samochód jest po wymianie dpf,przepływomierza , sondy lambda, po regeneracji pompowtrysków oraz czyszczeniu egr. Samochód kopci po rozgrzaniu silnika . Nie ma poprawy po wszystkich naprawach. Czy ktoś się spotkał z czymś takim ?

Edytowane przez [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ubywa oleju? Jeśli tak to ile. 

Czy ubywa płynu chłodniczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AndrzejP4 napisał:

Czy ubywa oleju? Jeśli tak to ile. 

Czy ubywa płynu chłodniczego?

Nie ubywa

4 godziny temu, zibi1961 napisał:

To sprawdź jeszcze przepływomierz .

Wymieniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ktorys pompowtrysk jest uszkodzony. Sprawdz na kompie dawki, to moze pomoc wykryc ktory to.

Czy silnik pracuje równo? Od kiedy  w ogóle masz ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorry nie zauważyłem że przepływka wymieniona . Może być nieszczelność w dolocie tzn. silnik bierze powietrze poza przepływką i sterownik nie może ustawić odpowiedniej dawki .W tych silnikach ludzie narzekali też na klapy w kolektorze dolotowym .Pompo wtryski możesz wstępnie sprawdzić w VCDS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2020 o 22:49, AndrzejP4 napisał:

No to ktorys pompowtrysk jest uszkodzony. Sprawdz na kompie dawki, to moze pomoc wykryc ktory to.

Czy silnik pracuje równo? Od kiedy  w ogóle masz ten problem?

Pompowtryski były regenerowane wszystkie , silnik pracuje równo, zaczyna  drgac gdy wydobywa się dym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dymi? Bo mieszanka paliwowo-powietrzna jest nieodpowiednia ,za dużo paliwa a za mało powietrza .Jeżeli mamy lejący wtrysk to też spalanie będzie nieodpowiednie ale taki wtrysk jest bardzo dobrze widoczny w vcds bo korekcja dawki jest mocno na minusie i to zawsze możesz sprawdzić .Przepływkę wymieniałeś na oryginał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odma ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Chcialbym zapytac osoby ktore znaja sie w temacie co to za część silnika i co moglo byc powodem ze po przejechaniu krotkiego dystansu dokladnie z tej czesci wydobywal sie bialy dym ... i bylo go na prawde sporo.

Z gory dziękuję za odpowiedz

Model auta: Passat b6 variant 1.6tdi 3c5 77kw 08/2009 - 11/2010received-1297710560667510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem od nie dawna z passatem (b6 2007 2.0tdi 16v 140km bkp), otoz puszcza chmure dymu (przepalonego oleju bo ubywa troche ok.250ml na 1500km), podczas ruszania spod swiatel, lub jak stoi w korku, problem ustaje podczas jazdy, zadnego dymu (sprawdzone jechal kolega za mna),  auto po zatym jezdzi dobrze, ma moc. Podobniez ze moze byc to odma lub turbina tylko jak sprawdzic odme i turbine bo koszta podobne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścionki do wymiany, głowica do regeneracji i po problemie.  Te silniki chlipią olej niestety... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dymieniem na niebiesko. Auto ma przejechane 162tys km 2.0tdi 2008r

Auto normalnie jeździ i odpala ale powyżej 2000tys/obr zaczyna dymić na niebiesko ale tylko wtedy kiedy jadę ze stałą prędkością (np na tempomacie) kiedy zaczyna dymić silnik zaczyna się dławić. Wystarczy lekko przyśpieszyć i dym znika.

Tak jak by turbina była uszkodzona ale normalnie  auto przyśpiesza, nie słychać jej, nic nie stuka

Wymieniony egr i również nie pomogło.

Auto ma usunięty dpf ale tylko mechanicznie.

Auto kupiłem dopiero na aukcji komorniczej

 

Edytowane przez reca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności