Skocz do zawartości
DaanielK

Podłączenie radia

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjąłem dziś radio (jak dotąd nie ruszane, jakiś stary Philips) żeby poprawić połączenie i zobaczyłem to co na dołączonym zdjęciu.Generalnie chodzi o to że nie włącza się automatycznie po uruchomieniu silnika (trzeba je włączać ręcznie), nie działa na wyłączonym silniku i nie pamięta ustawień dźwięku(głośność, bas itp).Wie ktoś co z tym zrobić?wszędzie gdzie szukałem piszą o zupełnie innych kolorach przewodów.

20180714_165353.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym schematem i miernikiem powinieneś sobie poradzić. Problem polega na tym, że był podwójny standard, gdzie zamienione było zasilanie stałe z tym po stacyjce, czyli piny A3 i A8.

Dziwne jednak jest to, że nie możesz radia włączyć bez kluczyka. To by wskazywało, że na obu pinach masz zasilanie po stacyjce, albo brak jest zasilania podtrzymującego, np. przepalony bezpiecznik.

wtyk-zlacze-iso-do-radia-samochodowego-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli miernik to jedyny sposób?A skąd tam tyle kabelków skoro jest tylko 5 pinów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DaanielK napisał:

Czyli miernik to jedyny sposób?

Nie, inny to próbnik wykonany z żarówki, albo błądzenie po omacku.

 

6 godzin temu, DaanielK napisał:

A skąd tam tyle kabelków skoro jest tylko 5 pinów?

Bo to schemat uniwersalny. Fabryczna instalacja ma więcej połączeń

 

Czy kostkę wpinasz bezpośrednio do radia czy jest jeszcze jakaś redukcja?

Ten stary Philips to coś sklepowego, czy może jeden z oryginalnych odtwarzaczy?

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka jest wpinana bezpośrednio a co do pochodzenia radia to nie wiem bo nie pytałem przy kupnie auta.Wiem jedynie że to model CE132/12 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście radio niefabryczne. Potrzebujesz tylko 3 przewodów: +12V z akumulatora, +12V pojawiające się po przekręceniu kluczyka i masa. Zapewne gniazdo ISO Philipsa jest w innym standardzie niż kostka VW i wspomniane wyżej napięcia są zamienione miejscami. Chodzi o piny 3 i 8 w kostce zasilającej, czyli u ciebie cienki czerwony i gruby czerwony z niebieskim paskiem. Masa jest na 7 i na pewno tu nie ma problemu skoro radio w ogóle się włącza.

Na 3 powinieneś mieć zasilanie stałe z akumulatora, a na 8 po stacyjce, tak jak na schemacie wyżej. Jest zapewne odwrotnie i do tego jednego z napięć może w ogóle nie być (np. przepalony bezpiecznik).

Możesz zamienić te przewody miejscami w kostce albo kupić coś takiego: https://allegro.pl/kabel-przedluzacz-iso-iso-m-f-rozlaczane-plusy-i7374799507.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DaanielK Tu masz instrukcję montażu do twojego radia (strona 7, 8).

Według niej wystarczy podłączyć (jak kolega @jihad pisze) te trzy przewody następująco:

Philips > VW (numer pinu ISO):

czarny > brązowy (7)
czerwony > czerwono-niebieski (8)
żółty > czerwony (3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, nTomek napisał:

czarny > brązowy (7)
czerwony > czerwono-niebieski (8)
żółty > czerwony (3)

Ale on nie ma takich kolorów. Kostkę VW wpina bezpośrednio w radio,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Moje niedopatrzenie.

Zatem zamiana 3 i 8 powinna załatwić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności