Skocz do zawartości
Artur70

Dołożenie foteli z pamięcią

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś przerabiał ten temat i mógłby się podzielić wiedzą co potrzeba oprócz foteli i jak jest z podłączeniem , oczywiście razem z pamięcią lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko się da, ale koszt będzie przeogromny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletny fotel z pamięcią i identyczną tapicerką mam za 700zł , a to chyba najdroższy element przemiany.Mój dotychczasowy fotel jest częściowo regulowany elektrycznie to powinno ułatwić sprawę . Jutro zadzwonię do serwisu i zapytam o koszta. Za bardzo brakuje mi tej funkcji tym bardziej że miałem ją w poprzednim aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie ochrony komponentu w sterowniku fotela podciągnięcie 2x can  + kodowanie . 

Tylko tyla i aż tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Miałem fotele w pełnej skórze z ogrzewaniem, wentylacją i manualną regulacją. Jako, że zaczął się przecierać boczek po stronie kierowcy (przy 90 kkm !!!!) chciałem kupić obicie w ASO - cena 4160 PLN. Za 5000 PLN kupiłem cały komplet w pełnej skórze z ogrzewaniem, wentylacją, elektryczną regulacją i pamięcią dla fotela kierowy. Po przełożeniu wszystko działało od razu łącznie z pamięcią fotela. Jedynym problemem było to, że auto nie widziało sterownika fotela przez co nie można było przypisać profili do kluczyków. Konieczne było dociągnięcie kabli do CAN+ i CAN-. Kabelek z pinami do oryginalne wtyczki kupiłem w ASO za 20 PLN. CAN-y biegną u mnie tuż obok fotela w progu do instalacji haka. Jak nie ma CAN w pobliżu to trzeba się dopiąć w kostce pod kierownicą (dostęp jest fatalny). Mój fotel nie miał ochrony komponentu. Niestety na początku nie działało poprawnie odsuwanie przy wysiadaniu i dosuwanie przy wsiadaniu. Dosuwanie przerywało się przy uruchomieniu samochodu i fotel był w losowej pozycji. Po naciśnięciu przycisku pamięci wracał na właściwą pozycję. Doczytałem, że jest to znany problem wczesnych firmware sterownika fotela. Przy okazji innych zmian kolega Eldar zrobił mi upgrade firmware-u i teraz wszystko działa jak należy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Robilem dzisiaj „na stole„ testy elektrycznych foteli z pamięciami .

Jako ze nie ma tam filozofii to podpiąłem na razie + i -  na razie bez can-ów  bo w tych warunkach to nie wykonalne .

Fotel ożył . Nawet pamięci ruszyły, ale jak zacząłem się nimi bawić wszystko „ zdechło i teraz nie działa nic ?.

Jako że są tam praktycznie dwa przewody nie mogłem nic źle podłączyć .

Ma ktoś jakiś pomysł co jest nie tak ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podpięcia ich do samochodu (do szyny CAN) ciężko coś pomóc. Może uda się je zdiagnozować bez Gatewaya ale z tego co pamiętam to nie wykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jak pisałem ponad rok temu wymieniłem fotel i wszystko działało super. Niestety do czasu.... Po odpięciu akumulatora fotel zgubił tzw. nastawy podstawowe. Bez tego nie działa pamięć oraz easy entry czyli odsuwanie fotela po wyłączeniu zapłonu. Próbowałem to zrobić przez OBD11 oraz VCP. Procedura się wykonuje, ale bez rezultatu i nastawy podstawowe nie są zapamiętane. Próbowałem procedurę "ręczną" polegającą na przesuwaniu fotela w skrajne pozycje - https://www.vwwatercooled.com.au/forums/f235/passat-132tsi-r-line-driver-seat-memory-not-working-125763.html- niestety też bez skutku. Pojechałem do ASO, pogrzebali, pogrzebali i też polegli. Zadali pytanie do centrali VW i dostali odpowiedź - odłączyć akumulator, poczekać i spróbować jeszcze raz..... Niestety i ta procedura jak na razie nie zadziałała. Czy ktoś spotkał się może z takim problemem i zna rozwiązanie? Poza błędami o braku nastaw podstawowych sterownik nie zwraca jakiejkolwiek użytecznej informacji, iż coś jest zepsute....

 

Cześć,

Czy ktoś mógłby się pochwalić swoim "długim kodowaniem" dla sterownika foteli?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! 

Panowie mam problem. Pomóżcie bo brakuje mi pomysłu. Nabyłem fotele z pełną elektryką masażem podgrzewane i wentylowane, sterownik 3q0959760A. 
wczesniej miałem podgrzewane z masażem i elektrycznym oparciem ale nie o tym. 

Założyłem te fotele, pociągnąłem 2 CANy oraz fioletowy kabelek, 4pin kostki przy siedzeniach z 42 pinem w BCM. 
1. Fotel wykonały pełną adaptację tzn zapamiętał skrajne pozycje (dając potwierdzenie dzwiekowe w głośnikach?lub przy zegarach nvm). 
PROBLEM mam, bo nie działa suwak PRZÓD/TYŁ (Choć przy adaptacji silnik normalnie pracował i przesuwał się fotel) kołyska też działą i oparcie też, POMYSŁY? 
Komputer nie pokazuje żadnych błędów. 
Generalnie poratuje ktoś swoim długim kodowaniem lub adaptacjami bo wentylacja też nie działa. 
2. założyłem fotel pasażera. full elektryka (wcześniej manual) i również nie działa, a dochodzi tylko fioletowy kabel z 4pinu wtyczki przy siedzeniu który łączy się z fioletowym krzesełka kierowcy i idzie do 42 bcma. 
poratuje ktoś lub rzuci jakiś pomysł? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności