Skocz do zawartości
judam

Szybko zużywające się klocki tył

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie tylnych kloców trzeba zrobić adaptację hamulca, bez tego klocki będą znikać zbyt szybko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawową przyczyną dość szybkiego zużywania się tylnych klocków są nastawy w sterowniku ABS. Tył w tych autach hamuje dość mocno, aby był stabilny i niwelował podsterowność.

Druga, nie mniej istotna rzecz to niewentylowana tarcza przy masie jakie mają te auta - te hamulce się zwyczajnie mocno grzeją i słabo oddają ciepło przez co zużywają się szybciej.

345 założyłem dużo wcześniej, ale po założeniu "problem się nasilił" bo lubię sobie poheblować, a jak tył się całkowicie poddał na Salmopolu w wakacje postanowiłem założyć 310 z passata b8 na tył. Nie wiem jak zużycie klocków bo mam za krótko, ale temperaturowo jest przepaść. Fakt, auto znacznie mocniejsze niż seria i hamulce mają ciężej.

Edytowane przez Kowal_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6 bez autohold fabryczne klocki tyl wymione po 74tys.km

Aktualnie 22tys.km na ATE i fabrycznych jeszcze tarczach z tylu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autohold nie ma żadnego wpływu na zużycie klocków, ja mam stale wyłączony, używam tylko jak faktycznie jest potrzeba czyli bardzo rzadko, ale on się uruchamia tylko jak auto stoi i odpuszcza po ruszeniu.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2020 o 16:10, judam napisał:

Jak to zrobić?

Tym samym narzędziem, którym cofasz tłoczki do wymiany klocków, jest tam wbita procedura adaptacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PeterX nie robilem adaptacji i jakos klocki zyja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale przeżyją znacznie krócej niż mogłyby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również klocki z tyłu szybko lecą, generalnie wymiana co lekko ponad rok, oczywiście wyczyszczone jarzma do lustra, prowadnice świecą się jak siłowniki w koparce, posmarowane smarem do hamulców, klocki ATE z blaszkami rozprężającymi (po prostu ciągnie je żeby odsunąć od tarczy) po wymianie oczywiste wykonywana adaptacja, dwa zaciski po regeneracji. Samochod toczy się bez problemu, zawsze po wymianie i dotarciu klocków dźwigam samochód i sprawdzam rękami jak się kręcą, chodzą lekko, i teraz ale! Jeżdżąc na myjnie, oczywiste jak do mycia używanie hamulca bardzo delikatnie przy dojeździe do myjni, krótkie odczekanie (w razie wu) żeby ostygły, no i do mycia, przód bez efektów, tył natomiast zawsze puści parę z kontaktem z wodą, więc wydaje mi się że to słabe odprowadzenie ciepła, zawsze jak to widziałem jak głupi zaś koło w górę i sprawdzam rękami czy nie trzyma, no i nie trzyma, po kilku razach dałem sobie spokój i stwierdziłem że to po prostu już tak ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem tył 310 od golfa 7 gti cały komplet z silnikami przewodami itp. W między czasie doczytałem iż powodem tego jest ustawienia w adaptacji auta tak aby przy hamowaniu auto nie "nurkowało" I faktycznie auto hamuje większa siła na tył aby temu zapobiec. Poza tym jeżdżę praktycznie cały czas na AAC wiec i w tym przypadku to się sprawdza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje klocki z tyłu też się skoń czyły wiec kupiłem nowe Brembo, podczas wymiany mechanik powiedział mi, że zacisk jest zblokowany z jednej strony bo nawet do wymiany nie mógł cofnąc komputerem. Jakoś się udało rozruszał go i wymienił ale powiedział żebym kupił zacisk nowy bo szybko się te też skończą.

I prawda. Nie wiem czy zrobiłem 5 tyś km (ok 1,5 miesiąca) i  klocki do wymiany.

Trzeba kupić nowe tylko jaka firma? Chodzi mi o zacisk i klocki. 

Czy zacisk marki Maxgiear czy Kamoka pojeździ z 50 tys km?

Edytowane przez Dariusz1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam dokładnie to samo. Jak kupiłem to auto 5 lat temu klocki wytrzymały mi 100 tys km i równomiernie się wyjechały. Wymieniłem wszystko (tarcze i klocki) w ASO na nowe TRW. Po 35 tys km tył został zużyty a przód jak nowy, zamontowali TRW klocki.  Po kolejnych 30 tys km koniec klocków tył !

Wymieniłem teraz na kolejne TRW.

Wymiany wg procedur z pełnym smarowaniem jarzm.

Nie wiem co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem swapa całych hamulcy od Golfa 7 GTI chyba 300mm ale i tak to zbytnio nie pomogło.

Wyjaśnienie na które gdzieś tam się natknąłem to jest takie iż pompa ABS jest tak zakodowana aby auto podczas hamowania nie "nurkowało". I rzeczywiście moje auto nawet przy mocniejszym hamowaniu nie ma efektu nurkowania. A to może być spowodowane właśnie tylko poprzez zwiększoną siłę hamowania tylnej osi. Podobno można to w kodowaniu pompy ABS zmienić ale ja zaakceptowałem ten fakt i przestałem z tym walczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś pomoże z moim problemem , fakt klocki z tyłu zużywają się szybciej , ale problemem z jakim ja się borykam to znaczne zużycie tylnych klocków od strony mostu , po jednej i drugiej stronie plus dziwny dźwięk tak jakby buczenie podczas hamowania  z tylnej osi . zaciski sprawdzone prowadnice chodzą , już  któryś komplet z kolei i dalej ten sam problem wewnętrzne zużyte do blachy  zewnętrzne 60%.   B7 Alltrack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności