Skocz do zawartości
marq83

diesel B6 BMR Problem z EGR i przepustnicą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie. Mam problem z moim passatem b6 2.0 tdi 170km BMR. Przy mocnym wciśnięciu gazu są chwilowe spadki mocy/szarpnięcia. Dodatkowo kopci na biało na jałowym, szarpie lekko budą i bierze olej ok 0.4l na 2k km. Przy spokojnej jeździe jest ok. Mam wycięty DPF. Po zaślepieniu EGR kopcenie się zmniejszyło, ale nadal jest. Wtryski wymienione w akcji setwisowej 4 lata temu. Ostatnio założyłem nową turbinę, pompę paliwa i brak poprawy. Wyczyszczony był egr, przepustnica i kolektor ssacy - brak poprawy z szarpaniem. Podmienialem też zaworek N75 na nowy bez efektów. Jak widać na filmie z egr i przepustnicy dochodzi dziwny pisk przy włączonym zapłonie. Przepustnica nie pracuje w pełnym zakresie i jak widać nie utrzymuje jednego położenia. Przy wyłączeniu wtyczki i ryszaniu palcem nie zacina się i ma pełny zakres zamknięcia, wiec to raczej problem elektryczny. Egr też piszczy i nie czuję żeby w ogóle coś otwierał jak się wepnie wtyczkę. Przy jeździe z odpiętymi wtyczkami nie ma żadnego błędu na desce. Byłem już 2 razy na kompie w różnych miejscach i nic nie budziło zastrzeżeń. Obstawiam, że zarówno egr i przepustnica są wadliwe? 

Edytowane przez marq83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez piszcza i nie mam zadnych problemow z tym. NIe powiem ci jak u mnie dziala ta przepustnica ale ona sluzy tylko do gaszenia auta wiec sie tylko zamyka i otwiera na max. Co do egr to mozesz to sprawdzic jezdzac z kompem i zrobic logi dynamiczne i statyczne i bedzie od razu wiadomo co i jak. Na twoim miejscu sprawdzilbym synchronizacje walkow i ewentualnie regulacje wtryskow. Ja mam synronizacje na -0.74 i poza dpf jak sie wypala co mnie wkurza auto smiga. A czy auto jest zagrzane i dalej kopci na bialo czy tylko na zimnym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura silnika nie miała raczej wpływu. Obserwowałem że jak go zapalę i zostawie na wolnych obrotach to zaczynał kopcić. Po przejechaniu się kawałek i podczas jazdy nie było problemu. Później jak zgasiłem go na chwile (np. na czas zakupów w skepie) i ponownym odpaleniu było to samo. Ale też nie zawsze i ciężko mi jest tu znaleźć jakąś analogię. Od czasu jak go zaślepiłem jest poprawa i dymi mniej. Bardziej martwi mnie to szarpanie bo przy wyprzedzaniu wiadomo jak to może się skończyć. 

Mam umówioną wizytę u lokalnego speca od tdi za 2 tygodnie, ale póki co staram się coś próbować samemu bo różnie z tymi mechanikami...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dymi na bialo na zimnym lub po postoju stawiam ze turbo wyrzuca olej w wydech i dopoki wydech nie dostanie temperatury to bedzie dymil na bialo a jak sie zagrzeje wydech to nie bedzie dymil. Raczej odkrec wydech od turbo i odpal auto, zobacz podczas pracy czy nie leci olej z turbiny ale tak na 5 min w tym czasie mozesz pogazowac troche i ogladac wyjscie z turbo na wydech czy cos leci. Synchronizacje mozesz sprawdzic vcds grupa 4 okienko 4. Niby ma byc jak najblizej zera ale tutaj wedlug uznania bo u mnie na zero bylo srednio a zas na -1.79 jest spoko no teraz mam na -0.74 i tez jest dobrze. A zas sasiad wymienia w aso rozrzad i ma ustawiony +1.49 wiec tutaj musisz probowac. Ale mozesz sobie ponownie wtryski regulowac co pomaga. NA poczatek zacznij od turbo czy czasem nie leje do wydechu oleju bo stad by sie bral ubytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak sobie pomyślałem, że może turbo puszcza i dla tego je wymieniłem miesiąc temu. Ten scenariusz raczej wykluczam. W starej nie widzialem żadnych sladów wycieku. Za to w tej przepustnicy olej był.... 

Nie wiem czy dobrze myślę, ale jak zdemontowałem kolektor ssący do czyszczenia to były tam na głowicy takie otworki z olejem. Zakładam ze coś tam też przepływa.  Wymieniłem uszczelkę, ale może coś nie siadło i tamtędy leci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kolektorze i na przepustnicy jest to osad ze spali ktore wpuszcza EGR, to nie jest 100% olej. A to ze turbo bylo wymienione to nic nie oznacza poniewaz moglby sie wkrasc blad i zostalo zle zrobione. Zacznij od tego turbo. Nawet skoro wedlug ciebie jest to olej to mogl sie dostac tylko i wylacznie po przez odme itd... ale to tez norma.  Jak nie masz do mnie daleko to wpadnij i cos ogarniemy

Edytowane przez robert_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Turbo wymieniałem samemu, ale tak jak mówisz różnie może być... W sprawie wpadnięcia odezwę się na priv.

Póki co pojawiła się nowa rzecz - wieczorem w świetle reflektora zauważyłem, że leci mi dymek z pod maski i po szybkim rozeznaniu okazało się, że rurka odmy nie była dociśnięta z jednej strony. Czy jest możliwość, że olej tamtędy po prostu wyparowywał i dla tego ubywało? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej ot tak nie wyparuje. Jeśli miałby tamtędy "uciekać", to miałbyś ślady oleju w jego okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeję kotlecika. I jak w rezultacie skończyła się sprawa z szarpaniem? Też mam Passata z BMRem i czasami mam podobną sytuację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem  auto do mechanika wyregulował sztangę turbiny bo przeładowywała. Problem się zmniejszył, ale nie został wyeliminowany. Czasami jeszcze występuje, ale jest tego dużo mniej.  Musiał bym zrobić program od podstaw bo coś tam jest też namieszane, a to wydatek ok 1k zł. Na razie nic więcej nie robie i jeżdżę tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności