Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, goalabek napisał:

właśnie o to mi chodzi co na koniec napisałeś, czy jak kupię nowego vw czy znowu mnie nie będzie denerwował.

Myślę że będzie ponieważ na Arteona jest dużo podobnych narzekań co na Passata. Wystarczy poczytać wątek https://vw-arteon.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=157

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Arteona TSI 190KM,  przesiadłem się z B8 Highline  180KM.

Dla mnie spoko, w podanym wyżej wątki ludzie narzekają na pierdoly .

Faktycznie vw na kilku drobnych rzeczach przyoszczedzili wzgledem passata, brak chromow na końcówkach guzików szyb,  zagłówki przód brak regulacji przód tył, brak możliwości skladania tylnych oparci foteli z bagażnika poza tym wewnatrz passat.

Arteon lepiej się trzyma drogi od passata szczególnie przy wyższych prędkościach. 

Inni marudzą bo myśleli że to segment premium w promocyjnej cenie a to jest vw auto dla ludu a nie bmw czy audi.

Mam 18 tys przebiegu, u mnie nic nie skrzypi, nie ma gwizdow przy szybach, nic nie stuka itp. Na tdi  jest więcej uwag więc lepiej brak benzynę,  tymbardziej, że różnica w spalaniu jest minimalna.

Jedyna moja uwaga to słaby lakier, mam już kilka odprysków na masce, szyba czołowa też ma drobne odpryski ale to po autostradzie co 2 dni jeżdżę i to robi swoje.

Ja polecam ale benzynę. 

 

Edytowane przez blazio1946

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak względem różnicy w silnikach i mocy? Pomiędzy 1.8 tsi a 2.0 tsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na korzyść Arteona ale nie jest to porywająca różnica.  

Mam zmierzone z hamowni 189KM i 360Nm względem deklarowanych fabrycznie 190KM i 320Nm.

Passata nie mierzyłem, może też miał jakieś gratisowe niutonki.

Jeżeli jest ktoś z Bydgoszczy / okoilc z 1.8 180KM Dsg i chcę się spróbować to zapraszam na pirv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spalaniem? Czy rzeczywiście widać oszczędność dzięki nowszej konstrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pali mi praktycznie tak samo co Passat 180KM

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności