Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój passat mnie na każdym kroku denerwuje. Co chwilę jakąś pierdoła mi wychodzi, skrzypi uszczelka, coś tam buczy, odpada listwa chrom przy szybie, no i teraz mam problem z zawieszeniem i nie mogę zdiagnozować co jest nie tak. Chciałem się zapytać czy nowe passat też mają tyle nie nie dociągniec, głównie chodzi mi o problemy z dziwnymi dźwiękami z pod maski podczas jazdy, problemami z amortyzatorami i tulejami wachaczy i czy poprawiono skasowanie elementów kokpitu, czy tak nie trzeszczy.

Szczerze mówiąc nie wiem czy się pchać w passata, bo jak mam mieć znowu takie problemy to odbiera mi to przyjemność z jazdy. 

Proszę kolegów o informację o zmianach jakie wychodziły w poszczególnych rocznikach i czy poprawiono coś w kierunku poprawy nie dociągniec 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Passat i tak ma być, dla wymagających są inne marki.??

Ja nie zwracam na to uwagi.

No ale faktycznie jak ktoś wywalił ponad 150 000 lub jak niektórzy szaleńcy skuszeni marketingiem "DAS AUTO" pod 200.000 może wkurzać.

Pewnie przy okazji liftingu poprawią kilka elementów ale na przełom bym nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 2017 (RM2018) i 7 lipca minął dokładnie rok jak go odebrałem. Do tej pory nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi, nic nie stuka. Przejechałem przez ten rok prawie 23 tys km. (Miasto:trasa 70:30)

Tylko lakier jest słaby bo mi gość zarysowal drzwiami moje prawe tylne drzwi tak, że mam drzwi do lakierowania, ale to idzie z jego OC.

Ja bym brał Audi, miesięczna rata wychodzi niższa przy dużo droższym aucie (ja nie mam firmy więc w audi leasing konsumencki przy A4 allroad za 250tys i wpłacie własnej 20%, limicie km na 25tys i 3 latach, rata brutto wychodzi ok 1500zl). Szczegółów jeszcze nie znam bo zostały mi 3 lata więc nie zaglebialem się w szczegółowe porównania i sprawdzania każdej pierdoly czy się bardziej opłaca czy nie. Ale jeśli mam miesiecznie płacić 2000 a 1500 to wybór raczej prosty (pomijając teraz inne kwestie finansowe a patrząc tylko na comiesięczne ubywanie kasy z portfela) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, a u Ciebie  biokd nie zauważyłeś żeby w zimne dni czasem coś zabuczalo na podszybiu? Widzę że masz benzynę, a ja mam diesla ale buczenie występuje niezależnie od silnika. W moim przypadku nie patrzę bardzo na kredyty bo kupuje samochód za gotówkę. Do przeznaczenia mam jakieś 35 tyś euro (mieszkam w Irlandii) dlatego w tych pieniądzach passat jest dla mnie najlepszym wyborem jeżeli chodzi o nowy samochód, jeszcze konkretny model na który patrzę jest dobrze zrabatowany, bo patrzę za autem z placu. Audi nie chce bo a4 jest dla mnie za ciasne A na nowe a6 mnie nie stać, a poza tym z trzeszczeniem jest nie wiele lepiej jak w vw. Biorę też pod uwagę bmw 520d f10 m sport z 2016 roku za około 35 tyś roku ale martwi mnie brak zapasu i stosunkowo mały bagażnik, jeżeli bym odkupił zapas. Podsylam link do passata który mnie interesuje i bmw 

https://www.divane.ie/en/used-cars/5486

http://www.ahernsbmw.ie/used-cars/BMW/5-Series/520d-M/201804195698060/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nic nie stuka nie puka. Auto ma

14000 przeniegu i 10 Miesięcy. 

Jedyne co mnie denerwuje to głośna praca tylnego zawieszenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, goalabek napisał:

Dzieki za odpowiedź, a u Ciebie  biokd nie zauważyłeś żeby w zimne dni czasem coś zabuczalo na podszybiu? Widzę że masz benzynę, a ja mam diesla ale buczenie występuje niezależnie od silnika. W moim przypadku nie patrzę bardzo na kredyty bo kupuje samochód za gotówkę. Do przeznaczenia mam jakieś 35 tyś euro (mieszkam w Irlandii) dlatego w tych pieniądzach passat jest dla mnie najlepszym wyborem jeżeli chodzi o nowy samochód, jeszcze konkretny model na który patrzę jest dobrze zrabatowany, bo patrzę za autem z placu. Audi nie chce bo a4 jest dla mnie za ciasne A na nowe a6 mnie nie stać, a poza tym z trzeszczeniem jest nie wiele lepiej jak w vw. Biorę też pod uwagę bmw 520d f10 m sport z 2016 roku za około 35 tyś roku ale martwi mnie brak zapasu i stosunkowo mały bagażnik, jeżeli bym odkupił zapas. Podsylam link do passata który mnie interesuje i bmw 

https://www.divane.ie/en/used-cars/5486

http://www.ahernsbmw.ie/used-cars/BMW/5-Series/520d-M/201804195698060/

 

 

Zima nic takiego nie zauwazylem/usłyszałem. Spasowanie jest więc na razie OK.

Audi fakt ciasne. Ja też patrzę na bagażnik i owszem jest mniej pojemny ale dokładając box na dachu miejsce można zwiększyć przynajmniej jeśli chodzi o bagażnik :) A ciasnota w środku to już wina platformy MLB i silnika montowanego wzdłużnie przez co ciężko jest rozstaw osi zwiększyć no i miejsce w bagażniku przy A4. Bo A6 to też już poza moim zasięgiem nawet w kredycie;)

To może skoda Superb lub Kodiaq? Ja też o Kodiaqu myślę za 3 lata:) ale trochę kicha, że w tak dużym aucie najmocniejszy silnik ma "tylko" 190KM (chociaż moment to 400Nm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW wszystko fajnie ale rozrząd już lipa, łańcuch się wyciąga i nie trzeba mieć przejechane 200 tys, już wystarczy około 120 żeby było go słychać, wymiana w Polsce koszt około 3 tyś zł więc w Irlandii też coś koło 3 tyś ale EURO. Ja mam Passata z 2015 roku (modelowo 2016) listwy chrom na swoim miejscu, nic nie skrzypi, amortyzatory w jak najlepszym porządku, przejechane ponad 170 tys a lakier rzeczywiście nie jest najwyższych lotów i skóra z wyglądu trochę delikatna ale nie przetarła się jeszcze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko wada 520d - w moim 328i rozrząd był wymieniany przy 75 tys. To a'propos wszystkich tych chwalących niezawodność wielkiej trójki vs. gówniany Passat.

Passat - porządne auto za małe pieniądze. Kolejny będzie albo Passat, albo Arteon, albo Superb. Optymalizacja kosztów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do bmw, liczę się z wymianą rozrządu, bo mam kolegę co pracował w aso bmw w Irlandii, i zna każde bmw na wylot. Koszt wymiany łańcucha w aso to 1800 euro, w czym zostaje wymieniony tylko łańcuch z prowadnicami. Po 2014 roku naprawiono problem z dolnym łańcuchem i z nim jest spokój, a wystarczy tylko kupić zamiennik łańcucha i już nie ma problemów z rozrządem. Koszt wymiany u mojego znajomego to 1500 euro kompletny rozrząd, razem z kołami zębatymi.  Dla mnie by byłby to koszt około 1200 euro.

Jestem nastawiony trochę na bmw przez spasowanie elementów. Brat ma e46 z przebiegiem 350 tyś km i zero skrzypienia w środku. Głównie mi zależy na ciszy w samochodzie dlatego rozglądam się za bmw, ale patrząc na cenę dwu letniego samochodu z przebiegiem 70 tyś km, i że można mieć za to nowy ładny samochód to dlatego się wacham. Gdyby nie drobnostki które mnie dobijają w moim passacie to nawet bym nie patrzył na inne samochody. Dzisiaj wieczorem przyjadę się do salonu vw i popatrzę sobie jakie mają auta na placu, patrzę też za tiguanem z r line pakietem zewnętrznym ale to już wydatek około 41 tyś euro, a w sumie w nim będzie mały bagaznik 

Edytowane przez goalabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW to już samochód z półki premium, jest o wiele lepiej wyciszony, jak kupowałem Passata miałem do wyboru BMW 535 z bardzo bogatym wyposażeniem z roku 2012 i przebieg 190 tyś lub Passata z 2015 roku z mniejszym przebiegiem również bogato wyposażony, różnica cenowa 1 tyś EURO, tylko w BMW akcyza już o wiele większa i koszta eksploatacji, ale jeśli chodzi o komfort BMW jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama konstrukcja jest ta sama i nie oczekuj cudów. Jakość samochodu wychodzi po kilku latach, mój 2015 jak go sprzedawałem był już zużytym samochodem przy przebiegu 60kkm.

Też skrzypiał, trzeszczał itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja posiadam RM2018, kupiony pod koniec 2017.

Jedyne zmartwienie to głośne tylne zawieszenie oraz wycierajacy się lakier wnęk tylnych drzwi przez uszczelki. Poza tym nie mam żadnych problemów. Przebieg mały 11000 kilometrów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przy przebiegu 40 tyś km skrzypi w tunelu środkowym, plastikowym elemencie nad lusterkiem i w drzwiach kierowcy. Gdyby ASO usuwało takie rzeczy to nie byłoby problemu. Niestety mimo gwarancji robią problemy.

Z zawieszeniem też oczywiście były problemy, pomogła wymiana tulei z tyłu a z przodu wystarczyło smarowanie.

Aktualnie bardzo denerwujące są szarpnięcia skrzyni przy ruszaniu, przy zmianie z 1 na 2 oraz przy redukcji z 3 na 2 bieg oraz dziwne brzęczenie z okolicy skrzyni przy wolnym toczeniu.

Myślałem o Arteonie lub Tiguanie jako następcy, ale szkoda mi nerwów na kolejnego VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dejw napisał:

Mój przy przebiegu 40 tyś km skrzypi w tunelu środkowym, plastikowym elemencie nad lusterkiem i w drzwiach kierowcy. Gdyby ASO usuwało takie rzeczy to nie byłoby problemu. Niestety mimo gwarancji robią problemy.

Z zawieszeniem też oczywiście były problemy, pomogła wymiana tulei z tyłu a z przodu wystarczyło smarowanie.

Aktualnie bardzo denerwujące są szarpnięcia skrzyni przy ruszaniu, przy zmianie z 1 na 2 oraz przy redukcji z 3 na 2 bieg oraz dziwne brzęczenie z okolicy skrzyni przy wolnym toczeniu.

Myślałem o Arteonie lub Tiguanie jako następcy, ale szkoda mi nerwów na kolejnego VW.

właśnie o to mi chodzi co na koniec napisałeś, czy jak kupię nowego vw czy znowu mnie nie będzie denerwował.

Byłem sobie obejrzeć w salonie różne auta i w sumie fajny jest tiguan, ale z r line pakietem zewnętrznym. Koszt to 38 tyś. euro czyli nie tak źle. Konfigurowałem też sobie arteona i w konfiguratorze wersja jaka mnie interesuje wyskoczyła mi 43 tys. euro, czym jestem zdziwiony, bo patrząc na ten samochód względem passata to mi się wydaje że powinien być dużo droższy. Podstawa jest może i droga ale dodatki tanio wychodzą, czyli byłbym w stanie się na niego pokusić. W poniedziałek idę do salonu i się rozeznam co i jak.

Zapytam się jeszcze o targowanie się o cenę samochodu. Jak to robić, mówić w prost że za drogo, czy podawać jakieś argumenty. Jeżeli tak to jakie. Pytam, bo to będzie mój pierwszy samochód, bo passata kupiłem rocznego. ile średnio się dostaje rabatu na osobę prywatną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz samochód w Irlandii a pytasz o rabaty w Polsce. Pomysl troszkę, użyj internetu i poczytaj jak jest z rabatami tam gdzie będziesz kupował samochód! Każdy rynek jest inny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no co Ty, myślałem że dadzą mi rabat w Polsce, a kupię w Irlandii. Jak masz głupio pisać to lepiej nie pisz. Nie można się po prostu zapytać jak to wygląda z czystej ciekawości?

Typowy Polak jak nie wie co powiedzieć, to zawsze coś musi palnąć żeby dogryźć. Dlatego nie siedzę w tym chorym zgorzkniałym kraju...

Edytowane przez goalabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem coś koło 13% na osobę prywatna 

Edytowane przez biokd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze wynegocjowane rabaty na nowego Passata B8, kojarzysz?, skorzystaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, weź się ogarnij. Tylko zapytałem A Ty od razu atakujesz. Od czego jest forum jak nie od zadawania pytań. Myślisz że nie czytam forum przed zadaniem pytania. Są ludzie którzy udzielają informacji bez unoszenia sie. Skończmy temat bo jest bez sensu

Biokd,  dzięki za odpowiedź. Jeżeli bym uzyskał około 10% to byłbym bardzo zadowolony, a jest to możliwe, bo na stronie mojego dealera jest informacja o dużych rabatach. Dodatkowo brałem i serwisowalem u nich mojego obecnego passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba jakiś problem sam ze sobą. Zadajesz pytania, na które znasz już odpowiedź, bo jak sam napisałeś czytasz forum przed zadaniem pytania. Nie chcesz siedzieć w chorym kraju, ale korzystasz z forum tego kraju. Co do typowego Polaka, to jesteś jego idealnym przykładem. Bíodh an lá go deas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności