Jump to content
Browiec

Passat b5 fl uszkodzony pompowtrysk?

Recommended Posts

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)
    Rok prod: 1998

Witam mam paska b5 fl 2003 silnik 6 konny 130koni, który pali mi 8 litrów trasa / mix, dodatkowo jak zatrzymywalem się na światłach to raz na jakiś czas silnik jakby nagle całym samochodem wibrowal dosyć zauważalnie, pojechałem na komputer dziś i okazalo się że 4 pompowtrysk jest do wymiany (według mechanika) pokazuje 3.01 nie pamiętam tej jednostki, podobno mogę wymienić ten jeden pompowtrysk ale często wycieraja się też szklanki, potem trzeba wymienić popychacze, wałek, coś tam jeszcze i przy okazji dobrze jest wymienić cały rozrząd? To się robi nie całe 3000zl. Jutro rozkrece pokrywę zaworów i sprawdze czy faktycznie jest problem z tymi szklankami i wałkiem. Jeśli będzie to co muszę wymienić dokładnie? 

Edited by Browiec

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (ATJ)
    Rok prod: 2000

Ja na twoim miejscu wymieniłbym lub zleciłbym wymianę dobremu mechanikowi tylko tego jednego pompowtryskiwacza bo z tego co wiem to koszt regeneracji jednego pompowtryskiwacza to jakieś 150-200zł + robociza z 50-80zł za wymianę. Jak rozkręcisz pokrywę to co tam zobaczysz bez zdejmowania wałka ?