Skocz do zawartości
stiepa

Poduszka Błąd 01222 MIL Passat B6 kodowanie - rozwiązany do zamknięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, nie wiem czy to zbieg okoliczności czy nie, ale wymieniałem drzwi boczne prawe  - żona pogięła poszycie i wymieniałem komplet drzwi, nie odłączałem akumulatora - ale porozpinałem wtyczki drzwi,  i pojawia się kontrolka AirBag z błędem 01222 - niezrozumiały sygnał. VCDS daje taki błąd jak w załączniku i nie może go skasować tzn. niby kasuje, ale po chwili się pojawia. Czytając na temat tego błędu wychodzi, że to albo styki (zaśniedziałe) albo zawilgocony sterownik. Styki we wtyczce (rozumiem, że tej żółtej - pod fotelem pasażera) potraktowane contactem do styków - ale nic nie daje. Pytanie gdzie jest ten sterownik/czujnik i jak się do niego dostać? co trzeba zdemontować. Zawilgocenie mało realne samochód nowy, oryginał nigdy się nawet woda w środku nie wylała i ostatnio jest +30 stopni na zewnątrz więc w środku jeszcze więcej. Jakieś sugestie co to może być?   

 

Tak sobie myślę, że może to być czujnik z drzwi bocznych innego typu. Czy można go zakodować? - czy muszę przekładać - nie koniecznie chciałbym zdejmować boczek jeśli nie muszę. 

IMG_0503.JPG

IMG_0504.JPG

Edytowane przez stiepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Więc sam sobie odpowiem, ponieważ tu chętnego nie było. Chodziło o czujnik w drzwiach pasażera, podmieniłem ze swoich starych drzwi. Natomiast ciekawostka w roczniku 2006 czujnik jest od wewnętrznej strony blachy drzwiowej (tej z mocowaniem silnika), a w rocznikach 2007-2008 można go wyjąć bez konieczności jej odkręcania - jest od wewnątrz, wystarczy zdjąć boczek i usunąć nity.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie dublować tematu podepnę się po ten
mam błąd 

 

01589 - Igniter for Head-Airbag; Passenger Side (N252)

jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności