Skocz do zawartości
lukasz178

Lampy przód Passat B8 wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jako że nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na dręczące mnie pytanie, pozwolilem sobie załozyć nowy temat . Czy ktoś może wymieniał już albo ma wiedze co jest potrzebne do wymiany zwyklych lamp na lampy led oczywiscie chodzi o przód ?Obecnie mam takie jak na zdjęciu .Jakieś adaptery? Późniejsze kodowanie?

lamp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej i co przerobiles te lampy czy dałeś spokój. Jestem ciekaw bo mam do kupienia b8 ale na zwykłej lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do kolegi na priv ale nie odpisał zresztą już bardzo dawno go na forum nie było.Sam się zastanawiałem ale dałem sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć lampy top Ledy zmiana sterownika 55 na obsługujący lampy Led dołożenie Can-ów do każdej lampy i zasilania +12 V   kodowanie i lampy działają pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że takie auto nie przejdzie później przeglądu, ogarnięty policjant zabierze dowód, a w razie wypadku zawsze winny będziesz TY, choć ktoś inny wymusił by Ci pierwszeństwo nawet mając znak stop. Dlaczego? Brak spryskiwaczy! Moc świateł powyżej x lumenów wymaga spryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem dołożyć sp ryski oraz instalację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A muszą być spryskiwacze?

Ja fabrycznie nie mam. Fakt że ledy nie top tylko zwykłe, ale spryskiwaczy brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Hrabia Michał napisał:

tak obowiązkowo

 Gdzie mają spryskiwacze passaty b8 ze zwykłymi ledami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hrabia Michał napisał:

tak obowiązkowo 

pod warunkiem, że strumień światła jest większy niż 2000 lm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma wiedzę i chce się nią podzielić jak zmienić standardowe lampy halogenowe na Led basic, czy bcm 5q0937086bc obsłuży te lampy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bcm zostaje 086BC obsługuje led basic, problem polega na adaptacji,  doszedłem już do tego że lampy działają na odpalonym aucie, mam tylko problem z adaptacją kierunkowskazów i świateł pozycyjnych, może ktoś wie jak to ma wyglądać w adaptacji... 

 

Mam prośbę do posiadaczy Passata b8 z led basic full led jak by ktoś mógł sprawdzić w adaptacjach jak wygląda leuchte 0BLKVLB36
leuchte 2SLVLB10
leuchte 6ABLC5
Leuchte 8FLLB39

Chodzi mi o kanały adaptacyjne jakie mają wartości.

Edytowane przez krymu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe pod warunkiem że w lampie przerobisz instalacje z 14 na 10 pinów, oraz dołożysz zasilanie 12v dla modułów.  Pozostaje tylko problem braku  poziomowania. 

Edytowane przez krymu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Fulled Mid (czy jak to et tam nazywacie w PL).

Rozpoznasz te lampy po tym że nie maja soczewek w środku i wyglądają prawie jak zwykłe halogenowe z tym że to są fulled (wrzucę nr czesci jak będę miał czas).

Te reflektory mają bodajże 2000 lumenów i nie wymagają spryskiwaczy lamp według przepisów EU.

Załóż je sam i nie płać nikomu za to bo to jest dość prosta sprawa a na rynku jest wielu cwaniaczków którzy tylko czekają aby przytulić trochę grosza na niewiedzy innych.

W razie jakichś problemów to mogę wspomóc schematami itd.

W przeciwieństwie do nabywaczy chińskich kont (czyt. loginów geko) [wreszcie wam się to trochę przykruciło] to u mnie jest wszystko w ori tj. ElsaPro, Etka, Geko itd.

Jak tooo??? a tak to że inni EU importerzy oferują dużo więcej niż VGP.

Pozdrawiam

23 godziny temu, Sebastian1991 napisał:
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak owszem zadziała wszystko ale musisz ogarnąć adaptacje w bcm, bo inaczej choinka na desce będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś pomóc schematami jak podłączyć led Basic w miejsce zwykłych halogenowych? 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta

Jestem po adaptacji zwyklych halogenów na Led Basic bez montazu poziomowania

Działa z koncówka BCM 086 BF

Wystarczy przelozenie kabla z dolnego halogenu na górę 

Wiadomo drl z halogenami byl obok przeciwmgielnych a w ledzie  dolne swiatla sa tylko na przeciwmgielne

Dolozenie po jednym kablu ze swiateł na skrzynke bezpiecznikow 36 i 37 i zakodowanie swiatel

Ja wzialem z amerykanskiego forum kodowania bo ciezko bylo dojsc 

W kodowaniach drl 2sl, 3sl ,4tfl  5tfl ustawiamy led tagfahrlichtmodul signal lub allgemeine Gluehlampe 27W AuchH15

Do tego usuniecie diagnozy lamp nawet jesli ustawisz lasttyp na ledy

Niewiem czemu po jakims czasie wyrzuca blad zarówek, narazie wkleilem 00 przy Fehlerort mittleres Byte DTC... i jest cisza

Jesli ktos juz to robil prosilbym jakie powinno byc kodowanie aby ta diagnoza była

 

Pozdrawiam

W razie kontaktu prosze posac na maila

[email protected]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2022 o 15:45, MOBIPL napisał:

W kodowaniach drl 2sl, 3sl ,4tfl  5tfl ustawiamy led tagfahrlichtmodul signal lub allgemeine Gluehlampe 27W AuchH15

Do tego usuniecie diagnozy lamp nawet jesli ustawisz lasttyp na ledy

Niewiem czemu po jakims czasie wyrzuca blad zarówek, narazie wkleilem 00 przy Fehlerort mittleres Byte DTC... i jest cisza

Jesli ktos juz to robil prosilbym jakie powinno byc kodowanie aby ta diagnoza była

Allgemeine Gluehlampe nie możesz ustawić bo to dotyczy zwykłych żarówek a nie led. 

4TFL,5TFL powinno być ustawione na LED Tagfahrlichtmodul Versorgung. 

Diagnozy nie ma potrzeby ruszać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuję czy lampy z paskiem chrom będą pasowały zamiast zwykłych halogenowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności