Skocz do zawartości
Ysebulba

Dołożenie oświetlenia na nogi footwell z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy te lampki z Ali do oświetlania podłogi z tylu są plug&play czyli nie trzeba nic kodować kablem prawda? Mam w Passacie ambient z lampkami led z przodu, niebieska listwę led w drzwiach i punkciki w uchwytach drzwi. Czy przy tych przejściówkach z Ali zepne przednie lampki z tylnymi i wszystko będzie śmigać bez kodowania? Pytam bo na carsystems piszą ze trzeba kodować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kodujesz podpinasz podpinasz pod te przednie co podświetlają nogi kierowcy i pasażera . I wszystko działa. Będę dzisiaj robił taki zestaw dla naszego kolegi to wrzucę ci zdjęcie z opisem co i jak .

Edytowane przez Ysebulba
Poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Andrzeju bardzo proszę o fotki. Jak będziesz miał na tyle lampek i kabelków to może byś za jednym zamachem i dla mnie taki zestaw stworzył? Ja będę w Ojczyźnie w okresie między Bożym Narodzeniem a Trzech Króli więc akurat bym sobie je w wolnej chwili dołożył :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje lampki od Andrzeja:-)

Kocham Cie andrzej:/)

i dzuekuje za fatyge.

lampki leprze jak oryginal.

image.jpeg

image.jpeg

Edytowane przez auto85
Blad ortograficzny LEPSZE:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56E99769-6EB2-4292-816D-BF1C8950A27F.jpeg

3 godziny temu, woocash09 napisał:

Kolego Andrzeju bardzo proszę o fotki. Jak będziesz miał na tyle lampek i kabelków to może byś za jednym zamachem i dla mnie taki zestaw stworzył? Ja będę w Ojczyźnie w okresie między Bożym Narodzeniem a Trzech Króli więc akurat bym sobie je w wolnej chwili dołożył :) 

Nie trzymam tego w garażu, jakbyś chciał to muszę kupić części. Napisz na prv to się dogadamy .

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I lampki zawitaly i u mnie.zdjec nie robilem bo bylem tak podjarany rozbieraniem nowego paska i montazem ze zapomnialem:-)

lampki zamowilem od kolegi Ysebulba, cala instalacja zrobiona fachowo,wyglada jak fabryczna:-)kontakt i pomoc przez videorozmowe wzorowy.

montaz dziecinnie łatwy...

potrzebne beda plaski srubokret, kawalek drutu i tasma izolacyjna badz papierowa.

zdemontowac nalezy ten trojkatny plastik gdzie znajduje sie otwieranie maski oraz prog,progu nie zdejmowalem calkowicie tylko unioslem i podparlem aby byl dostep do fabrycznej wiazki.

z progu do peszla kabel przeciagnalem za pomoca drutu.calosc zajela mi dokladnie godzine a zaznaczam ze "miszczem" rozbierania samochodow nie jestem.

efekt boomba:-)od jutra jezdze tylko na tylnej kanapie:-)

fakt samodzielnego montazu...bezcenny:-)

ps,musialem troche gabki nozykiem do tapet wyciac,ciecia robilem centymetrowej glebokosci i lampka sie ladnie zmiescila,nie odstawala.

tasmy papierowej uzylem do przyklejenia nowej instalacji do fabrycznej ktora widac po demontazu plastikow,

image.jpeg

image.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Zakończyłem Montaż gotowego zestawu od ko zakończyłem Montaż gotowego zestawu kolegi Ysebulba. 

 

Wszystko wykonane super jak orginal. Najwięcej chyba czasu zajęło mi przełożenie kabla pod fotelem koło peszla. Efekt rewelacja wieczorem jeszcze dodam zdjęcie

4609A04B-DA66-41FE-AB5D-95B37350CE20.jpeg

5379DF0E-63FE-48C5-B1EE-EB74D87332F7.jpeg

ECD56A64-33D9-4EBF-B82B-3775B65B0D71.jpeg

B3C71F53-A6A5-4A7F-BA1E-73FDE2682563.jpeg

BBDBB007-44BB-4B10-9A8F-7E651AFD2DCE.jpeg

F326EE67-E050-41A0-BA70-4322C4F78D09.jpeg

53CC0D80-3E2B-48CE-B785-F522785D4D3A.jpeg

Edytowane przez kudelka.robert
Dodanie zdjec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A czy do Arteona też się da dołożyć, bo nie widzę miejsca pod fotelem, chyba że jest pod materiałem, który zachodzi dość daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jusand wrzuć fotki swojego fotela od spodu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia, pierwsze widok od przodu, drugie z tyłu

IMG_20190112_192435548~2.jpg

IMG_20190112_192304706~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Twoje fotele są inne i nie widzę miejsca na lampkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam pod fotelem jest taki plastikowy Kołeczek i wtedy jak wyciągniesz to dywan pozwoli się odchylić i będziesz miał lepszy dostęp

Roboty nie ma dużo efekt jest fajny

E2A39867-E9A2-45F8-B190-7797C387E9AD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kudelka.robert napisał:

Tam pod fotelem jest taki plastikowy Kołeczek i wtedy jak wyciągniesz to dywan pozwoli się odchylić i będziesz miał lepszy dostęp

jak to nie problem, mógłbyś zarzucić fotką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shibby - oto twój kołeczek ?462C8BDB-45B6-4CB2-8F6F-D9183D22CB08.thumb.jpeg.51ffb7103a50d07bc13dbcfc51206e2d.jpeg

 

Panowie chyba jestem Wam coś winien!

A więc ...

Żeby przeprowadzić kabel ( ja robię zawsze trochę dłuższy żeby nie było problemów ) musicie minimum odpiąć plastikowy próg przednich drzwi ( tylko w przedniej części i odchylić tak żeby dostać się pod dywanowa wykładzinę ), od strony kierowcy trudno zdjąć ten plastik ze słupka A gdzie jest rączka od otwierania maski , więc odkręcacie tą osłonę nad pedałami ( tę w której jest lampka ) . Ona jest przykręcona z przodu 2  śrubkami torx, a za pedałami na ścianie grodziowej 2 plastikowymi śrubkami ( kołeczkami ) za plastikiem z rączka przeciągacie przewód sztywnym drutem .

Jak chcecie jednak zdjąć plastik słupka A to pod klamkaąod maski jest kołeczek, który składa się z 3 części na wierzchu jest zaślepka, pod spodem plastikowa śrubka wykręcona w kołeczek rozporowy . Klamki nie zdejmujcie , ciągniecie  ja do siebie jakbyście otwierali maskę i obracacie  już luźną osłonę słupka tak żeby przeszła przez klamkę . Osłona nad nogami kierowcy jest na 2 torxach przy krawędzi deski rozdzielczej i 2 plastikowe wykręcanie kołki od strony pedałów (za pedałami na grodzi silnika ).

Od strony pasażera lampka jest w osłonie , tuż przy krawędzi , przy samym słupka A więc nie musicie  jej zdejmować. Po prostu  wyjmujecie samą lampkę w dół i tak się dostaniecie  wygodnie żeby porzepinac kostki .Odchylacie  próg i wyjmujecie trójkątny plastik ( ten jest bez rączki i wychodzi bez problemów ). Wyjmujecie samą lampkę i macie dostęp do wszystkiego .7720E8B2-9DC7-4499-A298-441392C67462.thumb.jpeg.356d2757c006059b4cf66206c0612636.jpeg 

Najprościej przewód przeprowadzić pod dywanem tak jak na zdjęciu, da się go też przeprowadzić w między poszyciami podłogi ( tam gdzie oryginalna wiązka, ale to wymaga zdjęcia wtyczki ( trzeba mieć wyjmaki ) , sztywnego drutu i gwarantuje łapy scharatane do krwi ( robiłem to 3 razy to wiem ?).

Tak więc proponuje wersje nr 1? 

wychodzicie  tu

5863D8A9-65FD-4F1D-A99B-0C6E1D9265E1.thumb.png.99adce0401d0be1980b378e9be11070d.png

 

Jak widać od fotela do podłogi idą kable w takiej plecionce i po przecięciu plastikowych opasek w te plecionkę wprowadzisz swój przewód , jak ja ściśniesz wzdłuż skracając jej długość to jej średnica się zwiększy. I jeszcze jedna podpowiedź żeby dało się odchylić dywan tam gdzie wchodzi plecionka ( jest nacięty ) 
Trzeba wyciągnąć plastikowy kołeczek który jest w dywaniku. ( 2 zdjęcia wyżej )

Tylko zacznij od strony lampki nad nogami bo tam macie 2 wtyczki i trudniej byłoby Wam to przeciągać przez te wszystkie zakamarki, a na drugim końcu wiązki ( od strony naszej nowej lampki tej w fotelu jest tylko 1 wtyczka wiec łatwiej ją przeciągnąć. 

W samym fotelu wiązkę wciągacie między stelaż a gąbkę przez otwory które są po spodem.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo pomocne, dzięki. Chyba muszę z tydzień urlopu na to zaplanować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto sie montuje zestaw od ysebulba tylko przed montazem trzeba uwaznie przeczytac ze zrozumienim porady Ysebulby.dobre przygotowanie logistyczne to podstawa:-)

wideorozmowa tez baaardzo pomocna:-)

ja mimo przygotowania logistycznego zapomnialem o wyjeciu koleczka o ktorym wspomina Ysebulba po wyjeciu ktotego mozna odchylic dywan i łatwiej mozna przeciagnac kabel.

ja zdejmowalem ten plastik tam gdzie raczka od otwierania maski,pod tym plastikiem ida do progu oryginalne kable,chcialem aby instalacja lampek byla razem z oryginalnymi kablami.

teraz po fakcie ocenian ten mod na baardzo prosty dajacy duzo funu:-)WARTO.

czasami jak jade wieczorem to zerkam na tyl jak lampki sie swieca i jaram sie jak dziecko:-)

 

Demontaz raczki do otwierania maski na przykladzie octavi,passat ma taka sama.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym się pochwalić modyfikacją jaką kolega Ysebulba wykonał. Plan był aby się zmieścić w 3-4 godzinach jednak przez to, że wprowadziłem Andrzeja w blad ponieważ powiedziałem, że mam sterowniki w tylnych drzwiach a jednak nie mam sterowników. Suma sumarum udało sie wszystko wykonać tylko dłużej to trwało.

Andrzej dołożył pakiet ambiente, podswietlenie footwel z tyłu oraz lampki ostrzegawcze w tylnych drzwiach. 

Tak to teraz wygląda - z całym sercem polecam Andrzeja do takich przeróbek.

 

 

IMG_20190121_090331.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po niespełna dwóch miesiącach od odebrania przesyłki od YseBulba, dzisiaj udało mi się w końcu wygospodarować trochę czasu i założyć podświetleniez tyłu:) Łącznie zajeło mi to 1h 15.

Najdłużej się zeszło z przeprowadzeniem kabla pod wykładziną:/ Bez wodzika nie ma co podchodzić;)

Bez instrukcji od Ysebulba było by ciężko;) Jedynie co zmieniłem to nie wprowadzałem kabla do peszla lecz przytwierdziłem tertytkami:) Nie ma sensu przy dobrym przyczepieniu;)

Oczywiście nie obyło się bez otarć na rękach..:(

Poniżej foteczki:)

Niby nic a cieszy oko:)

Może teraz przymierze się do lampek ostrzegawczych w tylnych drzwiach..:)

 

 

90889257-0E4C-4054-9899-4445E6229DBB.jpeg

86BEC3C9-7F1D-46FE-8F3A-C7DC516DDB88.jpeg

Edytowane przez misiekxyz
Dopiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zdjąć rączkę od otwierania maski i tą całą osłonę. Rączka ma zatrzask od strony jakby silnika, który trzeba śrubokrętem podważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają Mambę, mam i ja :D

 

Dzięki Ysebulba! ?

DSC_0794.JPG

DSC_0793.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności