Skocz do zawartości
WWiiRR

Prośba o pomoc w naprawie rozkodowanych elementów

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

jestem ofiarą własnej zachcianki pt. mrugające światła stopu przy hamowaniu awaryjnym. Podczas próby wykonania długiego kodowania VCDSem w elektryce (09), "coś' się wysypało i elementy elektroniczne w aucie powyłączały się w dziwny sposób. Póki co wykryłem następujące problemy (i boję się cokolwiek dalej tykać, bo miałem wrażenie, że przy kolejnych próbach było jeszcze gorzej):

  • brak świateł przeciwmgielnych przód tył,
  • brak doświetlania zakrętów,
  • mam wątpliwość czy działają skrętne xenony,
  • brak stałych świateł długich,
  • brak światła biegu wstecznego,
  • światła mijania z tyłu działają tylko na klapie bagażnika, ciemno po bokach,
  • niedziałające gniazdka zapalniczek 12V,
  • system czujników parkowania nie załącza się automatycznie po wrzuceniu wstecznego,
  • nie działa kamera cofania,
  • może coś jeszcze, ale nie zauważyłem...

Dotyczy to Passata B7 2011, 2.0 TDI DSG 4motion Highline.

Czy jest ktoś w okolicy Jaworzna lub Warszawy (jeżdżę do stolicy b. często), kto byłby mi w stanie pomóc z tym problemem? Oczywiście liczę się z tym, że "za darmo" umarło ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "coś się wysypało" tylko zmieniłeś bajt 18 który odpowiada za całe oświetlenie. Poszukaj w necie listy kodowań dla bajtu 18 i znajdź odpowiadające twojemu wyposażeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś auto scana przed zabawą to masz swoje kodowanie w folderze z logami. Wpisz oryginał jaki miałeś i powinno wszystko wrócić do normy. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała szansa żeby miał poprawne kodowanie, ponieważ w bajcie 18 zazwyczaj jest wartość 00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się ze starego AutoScana przepisać cały ciąg i wszystko wróciło do normy :) Sieczka była ogromna, a w bajcie 18 miałem (na szczęście) 4B, bo VCP proponował 6B... 

Dzięki za pomoc, a temat do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciesz się że nie masz CC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo praktycznie każdy cycek ma w bajcie 18, w którym zapisane jest całe oświetlenie auta wartość 00. W wielu B7 jest tak samo. Miałeś farta, że u ciebie była wartość wpisana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności