Skocz do zawartości
Shewush

Czy każdy B7 TDI ma AdBlue / SCR ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Może orientujecie się, czy we wszystkich Paskach B7 TDI montowali już system AdBlue? EURO 6 co prawda dopiero weszło w życie w 2014 roku i rozumiem, że auta chcące spełniać wymogi muszą go mieć. Sam system podobno zaczął być stosowany od lat 08-09. Ja mam dwa Paski B6 z 2010 roku, jeden 140KM, drugi 170KM i żaden takiego wynalazku nie posiada. Zdekodowałem sobie kilka vinów i w zadnym nie znalazłem tego systemu, każdy miał za to wpisaną normę EU5 plus. Rozglądam się za Alltrackiem i nawet od 2012 roku nie znalazłem takiej sztuki (żaden sprzedający w ogłoszeniu nie chwalił się, że ma czy nie ma tego). W instrukcji obsługi pozycja "Selektywna redukcja katalityczna (AdBlue®)" nie jest oznaczona gwiazdką i według tego jest wyposażeniem standardowym.

Powiedzcie mi jak to jest bo już zgłupiałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w B8 zdarzały się wersje bez tego (z tego co czytałem na forum 2015rocznik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma na to reguły, nie? Przeglądałem nawet w ofertach części tzw. wanny czyli wnęki koła zapasowego, w którym powinien być zbiornik adblue to nie znalazłem żadnej takiej wersji :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zbiornik nie powinien być czasem za prawym boczkiem w bagażniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilustracje w instrukcji pokazują, że we wnęce koła zapasowego. Pokazane jest dla wersji variant, dla sedana może być inaczej.

image.thumb.png.555835b5cf671e14d660f70f0983d2a4.png

 

Nie ma tu jakiś użytkowników B7, którzy mogą się wypowiedzieć przy jakiej wersji silnikowej posiada lub nie ten system? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B7 ale w B6 występuje silnik 2,0 Tdi 143KM i on ma zbiornik na adblue w bagażniku. Czy był montowany w B7? nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod wyposażenia 1E0 oznacza, że auto nie ma adblue

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej B7 z 2011/12 nie mam adblue 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj sprawdzę u siebie ale jestem niemal przekonany, że nie mam AdBlue w B7 2014 2.0TDI 177KM

Edit:

Zdziwiony tym, że wlew AdBlue może być pod kołem zapasowym, postanowiłem wytargać te koło i nie mam tam tego wlewu - nigdzie indziej również go nie ma tj. w prawym boczku bagażnika ani przy wlewie paliwa. 

Wobec tego teraz mam już 100% pewności, że nie mam AdBlue. 

 

20181207_074845.jpg

Edytowane przez lokatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.12.2018 o 07:44, lokatek napisał:

Ja dzisiaj sprawdzę u siebie ale jestem niemal przekonany, że nie mam AdBlue w B7 2014 2.0TDI 177KM

Edit:

Zdziwiony tym, że wlew AdBlue może być pod kołem zapasowym, postanowiłem wytargać te koło i nie mam tam tego wlewu - nigdzie indziej również go nie ma tj. w prawym boczku bagażnika ani przy wlewie paliwa. 

Wobec tego teraz mam już 100% pewności, że nie mam AdBlue. 

W autach, w których jest system adblue nie da się tego nie zauważyć bo tego adblue idzie tam całkiem sporo tzn. w ten niewielki zbiorniczek w kole zapasowym można wlać dawkę na około 2 do 3 tankowań do pełna. Mogę się nieznacznie mylić bo nie znam jego faktycznej pojemności. System filtra cząstek stałych z adble to nie to co we francuskich dieslach z grupy PSA czyli citroenów , peugotów, fordów itp. Tam np. w cytrynie C5 zbiornik na płyn o nazwie Eolys ma 4 litry pojemności i starcza nawet na 160 tyś km. Ale to całkiem inna zasada działania a tak rzadkie uzupełnianie go powoduje że wielu dowiaduje się o tym, że mają jakiś dodatkowy zbiornik w aucie dopiero z komunikatu że się kończy. Także passat domagałby się adblue na tyle szybko, że nie da się go nie zauważyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wchodzi 16 litrów i starcza na jakieś 30.000 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainteresował mnie temat , bo jeżdżę swoim Passatem (2011, 140KM , variant) od paru lat i nigdy nie przypomniał mi o uzupełnieniu tego płynu. Mając pełnowymiarowe koło zapasowe, umieszczone alufelgą do dołu , ten zbiornik, tak jak w instrukcji obsługi , po prostu by się nie zmieścił. Znaczy go nie mam. Nie ma go również w lewej skrytce w bagażniku.  Znalazłem informacje że powinien mieć pojemność ok 16l , a zużycie 1l na 600mil. Wychodzi na to ,że nie wszędzie go montowali, ale trudno dociec jak to rozpoznać (po VINie np).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności