Skocz do zawartości
kazik1906

Problem z nie działającą turbiną B5 1.9 AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tyg mam problem z odcinaniem się turbiny w moim passacie 1.9 avf .W pewnym momencie jadąc przestala działać turbina.Nastepnego dnia rano działała tylko po przejechaniu kilku km .Okazało się,że na zimnym silniku tylko mi działa kilka km ,a później przestaje dzialac.Auto nie kopci itp. Mechanik sprawdzał wszystkie wezyki,węże od Intercoolera,Zawór n75 wymieniony.Nadal to samo.jadac na zimnym po podłączeniu do komputera nie pokazuje żadnych błędów i chwilę działa,później ja odłącza i jakis blad.Mechanik rozklada rece.Podejrzewa Turbosprezarke ,że coś nie tak z nią.Moze miał ktoś coś podobnego???Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kazik1906 napisał:

Od 2 tyg mam problem z odcinaniem się turbiny w moim passacie 1.9 avf .W pewnym momencie jadąc przestala działać turbina.Nastepnego dnia rano działała tylko po przejechaniu kilku km .Okazało się,że na zimnym silniku tylko mi działa kilka km ,a później przestaje dzialac.Auto nie kopci itp. Mechanik sprawdzał wszystkie wezyki,węże od Intercoolera,Zawór n75 wymieniony.Nadal to samo.jadac na zimnym po podłączeniu do komputera nie pokazuje żadnych błędów i chwilę działa,później ja odłącza i jakis blad.Mechanik rozklada rece.Podejrzewa Turbosprezarke ,że coś nie tak z nią.Moze miał ktoś coś podobnego???Pomocy

1. Logi dynamiczne grupy 11

2. Stawiam na zacinajaca sie VNT w turbinie, jak w każdym 1.9 tdi pd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co jeżeli to o czym myślisz turbina do wymiany???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kazik1906 napisał:

Mechanik rozklada rece.

 

1. Zmień mechanika

2. Wpisz w googlu "czyszczenie geometrii", nie oczekuj podania wszystkiego na tacy.

 

1 godzinę temu, kazik1906 napisał:

jakis blad

To znaczy mamy zgadywać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem,że problemem jest zapewne turbo????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o Mapsensor???facet co zajmuje się turbinami kazał to sprawdzic.Moze ten czujnik być powodem tego co mi dzieje się z turbina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kazik1906 napisał:

Co sadzicie o Mapsensor???facet co zajmuje się turbinami kazał to sprawdzic.Moze ten czujnik być powodem tego co mi dzieje się z turbina

Kolego, nie ruszaj nic zanin nie odczytasz konkretnie błedu i nie zrobisz logow dynamicznych grup 11 i 03 i obu jednoczesnie. Mozliwosci jest wiele nikt nie ma kryształowej kuli i magicznycb zdolności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.07.2018 o 20:21, kazik1906 napisał:

Od 2 tyg mam problem z odcinaniem się turbiny w moim passacie 1.9 avf .W pewnym momencie jadąc przestala działać turbina

A w jakim konkretnie momencie? Jak depniesz na gaz i obroty idą w okolicach 3000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie.po przejechaniu kilku km ja odcina .ostatnio jechałem 30km i działała normalnie przy dużej prędkości i przyspieszaniu mocnym na każdym biegu.Wracajac już nie działała.Dziala z początku na zimnym silniku ,a odcina ja różnie czasami po 2km,5km,a raz bylo jak pisałem wyżej dopiero po 30km.Przed chwila zrobiłem 20km i w jedną i drugą stronę działała normalnie.Dziwnie to wygląda bo jak ja odcina to zacznie dopiero dzialac jak silnik jest zimny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto dałem do innego mechanika i stwierdzili,że wina jest Geometria i ja się zajeli.dzis odebrałem auto i turbo działa tylko jest mały problem .przy przyspieszeniu czuć przez ułamek sekundy bardzo delikatne szarpnięcie tak jakby turbo się załączała i później ok.zwolnię,znów przyspieszam gwałtownie i to samo.Jest to na prawdę bardzo delikatne szarpnięcie tylko pytanie czemu tak się dzieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi logi i jeszcze raz logi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności