Skocz do zawartości
maystero

Wymiana silnika V158

Rekomendowane odpowiedzi

v159 reguluje strone pasazera i dostep masz od strony pasazera do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to ja muszę wymienić 158 i 159 bo z 2 stron sie odzywa :) ale ten sam potencjometr zadziała tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za licznikiem są jeszcze dwa silniczki V70 i V213, po wyjęciu licznika da radę wymienić potencjometry. Jak dostanę drugie silniczki to zrobię jakiegoś manuala.

Edytowane przez michael230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam następujący problem.

Po ustawieniu temperatury (CLIMATIC) dochodzą do moich uszu odgłosy, takie cykanie. gdy przekręcę pokrętło na minimalną temperaturę wówczas jest cisza.

Podejrzewam silniczek nagrzewnicy. Z tego co już sprawdziłem to mam tylko jeden po lewej stronie opisany jako:

3C1907511

CZ 116880-2880

DENSO ND8

 

Po stronie prawej nie ma nic, pewnie z uwagi na to że to CLIMATIC a nie CLIMATRONIC :).

 

I tu mam pytanie.

Jaki najlepiej kupić ten silniczek ?

Są na allegro dokładnie takie same ale cena dużo większa niż np 3C1907511A.

A jeśli bym kupił właśnie taki 3C1907511A to czy będzie pasował w miejsce mojego ?

 

Czy może lepiej spróbować wymienić tylko potencjometr i kupić właśnie 3C1907511A ?

 

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez mma78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cykalo strasznie, klima nie zarzucala bledami. Wymienilem panel od klimy i cisza jak reka odjal...

Moze istnieje opcja ze tez samo pokretlo w panelu cos nie halo, u mnie na to wyszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie cykalo strasznie, klima nie zarzucala bledami. Wymienilem panel od klimy i cisza jak reka odjal...

Moze istnieje opcja ze tez samo pokretlo w panelu cos nie halo, u mnie na to wyszlo

A w którym miejscu stukało? U mnie stukanie słychać nad radiem ewentualnie przy podszybiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w którym miejscu stukało? U mnie stukanie słychać nad radiem ewentualnie przy podszybiu.

 

strona kierowcy + dalsza część środkowej części deski/ podszybia teraz jak reg temp to cisza nic się nie dzieje a też chciałem zabierać się za silniczki ;) póki co nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś uporałem się z problemem silniczków. Climatronic zgłaszał mi błąd 71 00h czyli silniczek z lewej strony (kierowcy). Kupiłem kompletną nagrzewnice z passata cc 2009 r za 150 zl. Były w niej zamontowane wszystkie silniczki wystarczy przełożyć. Ze stroną pasażera jest prosta sprawa zdemontowałem schowek i plastiki nawiewu a w metalowym profilu wywierciłem 2 otwory w miejscach śrub śr. 4 mm . Potem bez problemu można go odkręcić i wymienić. Od strony kierowcy było trochę gorzej , tam po prostu gdy została jedna śruba przy silniczku to go wyłamałem z uchwytu . wtedy zyskałem dostęp do tej śruby a nowy silniczek już łatwiej jest przykręcić. W razie problemów chętnie pomogę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem innego typu,

cykał mi silniczek v158 (3c1 907 511 ), kupiłem na allegro drugi w nadziei, że podmienię rezystory ale nie zauważyłem, że przyszedł do mnie silniczek z numerem 3c0 907 511 i po podmienię samych rezystorów klima łapie błąd. grzeje niemiłosiernie przez parę minut a później sam zimy nadmuch.

mam pytanie, czy ten rezystor będzie odpowiedni i po kalibracji będzie działał prawidłowo? i jak zrobić kalibrację tego silniczka ( test klimy z kombinacja przycisków nie jest rozwiązaniem problemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w tych filmach nie ma odpowiedzi na moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny problem, po wymianie silniczka V159 Climatronic już nie pokazuje żadnego błędu czyli wszystko powinno być dobrze ale nadal leci zimne powietrze z prawej strony. Może wiecie co się dzieje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie dziś uporałem się z problemem silniczków. Climatronic zgłaszał mi błąd 71 00h czyli silniczek z lewej strony (kierowcy). Kupiłem kompletną nagrzewnice z passata cc 2009 r za 150 zl. Były w niej zamontowane wszystkie silniczki wystarczy przełożyć. Ze stroną pasażera jest prosta sprawa zdemontowałem schowek i plastiki nawiewu a w metalowym profilu wywierciłem 2 otwory w miejscach śrub śr. 4 mm . Potem bez problemu można go odkręcić i wymienić. Od strony kierowcy było trochę gorzej , tam po prostu gdy została jedna śruba przy silniczku to go wyłamałem z uchwytu . wtedy zyskałem dostęp do tej śruby a nowy silniczek już łatwiej jest przykręcić. W razie problemów chętnie pomogę .

 

Witam u mnie pojawił się komunikat na klimie z lewej strony 71 i mała 2 a z prawej 00h, wymieniłem silniczek z prawej strony V159. Błędów nie ma jest komunikat i0 i0 ale problem dalej jest bo prawa strona nie grzeje, leci takie letnie powietrze, sprawdziłem na VAG brak błędów, jaka może być przyczyna inny jakiś jeszcze silniczek bo nie wiem. Może orientujesz się co się dzieje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie pojawił się komunikat na klimie z lewej strony 71 i mała 2 a z prawej 00h, wymieniłem silniczek z prawej strony V159. Błędów nie ma jest komunikat i0 i0 ale problem dalej jest bo prawa strona nie grzeje, leci takie letnie powietrze, sprawdziłem na VAG brak błędów, jaka może być przyczyna inny jakiś jeszcze silniczek bo nie wiem. Może orientujesz się co się dzieje pozdrawiam

 

możliwe, że sama klapka się zacięła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten sam problem w golfie, lewa strona grzeje a z prawej ledwo letnie powietrze. Zdjąłem schowek i silniczek cieple/zimne powietrze działa. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie do wymiany chłodnica nagrzewnicy

 

a jak sprawdzić czy to faktycznie chłodniczka nagrzewnicy i jak ją wymienić??? ale ostatnio słychać tykanie gdzieś u góry, nerwy mnie już biorą bo nie ma żadnego błędu, nie ma ogrzewania z prawej strony i myślę że czeka mnie rozebranie całej deski żeby znaleźć problem masakra !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał dokładnie taki sam problem, dlatego piszę, że może to być chłodniczka.

Do jej wymiany nie trzeba zdejmować deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbiasz mógł byś opisać lub dać linka jak to wymienić bez zdejmowania deski? bo patrząc na miejsce gdzie ona się znajduje to jakoś nie widze wymiany bez zdjęcia deski. Co prawda ja mam ten problem w golfie ale opis może być z passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam linku, nie mam opisu, nie robiłem tego osobiście, kumpel to robił w B6, ogarniał mu to jakiś magic w Opolu, jak masz niedaleko to mogę załatwić namiary na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności