Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie odnośnie opon.Mianowicie,koledzy Passaciarzy jakie opony polecacie na lato.Chodzi mi o rozmiar 15".Wiem że fabryczne są zalecane 195\55\15, ale niestety ten rozmiar jest niosiągalny w używanych, a o nowych nie ma mowy ze względu na kasę :639: .Czy ktoś miał doczynienia z rozmiarem 195\50\15 lub 205\50\15 takich jest wszędzie pełno, ale słyszałem za bardzo tłucze zawiecha.Ja zastanawiam sie czy 195\60\15 będzie odpowiednim rozmiarem.Co wy na to? :615:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
205\50\15

 

Miałem takie.

Jeździsz jak przyklejony, ale w koleinach tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj . Szczególnie drugi sposób jest dobry, bo możesz sprawdzić na ile nowa opona (o innym rozmiarze) będzie powodować przekłamania licznika km i prędkościomierza.

Zakładam, że rozmiar opon, które miałeś dotychczas był właściwy dla Twojego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

205/50 SUPER TRZYMANIE, gorzej w koleinach. A te 195/60 to licznik będzie ci kłamał około 10km/h. Myśle że na tych 195/60 bedzie sie jechać jak na 185/65R14. A efekt wizualny może być marny. :640:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

latem jezdze na 205/50/15 (tak zaleca fabryka) - i jestem zadowolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam okazję kupić do mojego Paska B3 oponki Goodyear 205/60 R15 i takie pytanie czy będą pasowały do mojego auta czy będzie coś gdzieś ocierać powiedzmy o wachacz albo przy skręcie?

Dodam tylko że teraz mam oponki 195/50 R15 i wydają się malutkie tzn. strasznie dużo miejsca jest w nadkolu tak jakby wisiał na podnośniku:)

Proszę o pomoc i opinię.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to i ja się podłącze: jaki jest oryginalny rozmiar opon w Passacie B4 AFN na 15'' felgach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

195/55/15 i 205/50/15 - na klapce wlewu są takie informacje umieszczone w każdym B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz :P

W B3 mam wlepkę w schowku a w B4 nie mam schowka i nie wiedziałem gdzie szukać.

Zbiornik ma ponad 100l więc nie zaglądam tam zbyt często :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę na 195/60/15 nic nie ociera auto stoi niestety troszkę wyżej ale normalnie się prowadzi i nic nie ociera!Różnice w prędkości to max 5km/h i te oponki zawyżają więc to nie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam 195/65/15 i też nic nie ociera i auto stoi wysoko ( ale nie przesadnie )

cervandes u mnie na klapce od wlewie do paliwa jest tylko informacja ile barów powinno być w oponach przy danym obciążeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że nikt nie próbował założyć do B3 opon o rozmiarze 205/60 R15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem że nikt nie próbował założyć do B3 opon o rozmiarze 205/60 R15?
\

 

195/55/15 i 205/50/15 - na klapce wlewu są takie informacje umieszczone w każdym B4.

 

Masz odpowiedź-to są rozmiary dla B3 i B4 -jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. A tak włąsciwie po cholere Tobie taki rozmiar? Chcesz się pozabijać na koleinach?Do normalnej jazdy 195 to optimum chyba,że będziesz wytaczał paska na presentation lap :wmorde

 

Jak chcesz ja mam 14'' Volfsburg Edition z Vredestein Hi-Track 195/65/14 na sprzedaż-będziesz miał i komfort i przyczepność (szczególnie na wodzie) a i felga nie jest najgorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz odpowiedź-to są rozmiary dla B3 i B4 -jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

to są rozmiary montowane w AFN-ach a właściwie to ten pierwszy. ten drugi to zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to są rozmiary montowane w AFN-ach a właściwie to ten pierwszy. ten drugi to zamiennik.

 

a co za różnica czy AFN czy ABS? silnik jest wykładnikiem rozmiaru opon? btw ja mam na wlepie to samo ,a jaki mam silnik to spójrz pod awatar :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co za różnica czy AFN czy ABS? silnik jest wykładnikiem rozmiaru opon?btw ja mam na wlepie to samo

bo do AFNa montowali fabrycznie 195/55/15 a do ABSa 185/65/14. ja na wlepie też tak mam ale to jest informacja o zamiennikach.

a Alex pytał:

Witam to i ja się podłącze: jaki jest oryginalny rozmiar opon w Passacie B4 AFN na 15'' felgach.

 

silnik jest wykładnikiem rozmiaru opon?

można tak powiedzieć jeżeli mówimy o fabrycznym montażu. tak samo jest z tarczami hamulcowymi. a modzić może każdy jak mu się podoba z oponami i z felgami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak samo jest z tarczami hamulcowymi. a modzić może każdy jak mu się podoba z oponami i z felgami

 

masz rację. Głównie odnosiłem się do

 

założyć do B3 opon o rozmiarze 205/60 R15?

 

co jest dla mnie paranoją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głównie odnosiłem się do

a to żeśmy sobie pogadali, jeden o jednym, drugi o drugim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
205/60 R15 i takie pytanie czy będą pasowały do mojego auta czy będzie coś gdzieś ocierać powiedzmy o wachacz albo przy skręcie?

Wszystko zależy od felgi na jaką chcesz założyć, ale przy tym profilu może na dziurach obcierać z przodu o błotnik.

Ja mam 55 i na głębokich wybojach przyciera..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności