Skocz do zawartości
zizonek85

diesel Regenerować skrzynie manual Passat B7, 2.0tdi, 2011r. ???

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku jeżdżę Passkiem B7 z myślą że będę musiał wymienić hałasujące łożysko oporowe. Dziś mechanik powiedział, że to nie łożysko oporowe tylko łożyska w skrzyni. Objawy: odpalony silnik słychać takie żużnienie delikatnie, cyka "coś" dźwięk jakby cykanie zaworów lub inaczej jakby szumiący rozrząd w motocyklu. Jak wcisnę sprzęgło to ten dźwięk ucicha. Biegi wchodzą idealnie, sprzęgło nie skacze, nie drży, nie szarpie autem przebieg 247 000. Nie wiem czy dawać do regeneracji czy kupować używkę.W mojej okolicy mozna kupić za około 1000pln+1000pln przekładka. Czy po prostu jeździć dalej aż padnie,ale pewnie nie szybko padnie bo działa dobrze tylko dźwieki wydaje dziwne.

Edytowane przez zizonek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czasie jazdy szumi albo wyje , bo raczej to co opisujesz to bardziej pasuje na łożysko oporowe 

Jedź może do innego mechanika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko oporowe zaczyna wydawać dźwięki gdy wcisnię się sprzęgło a tu ucicha przy wcisnieciu. No i wyje skrzynia podczas jazdy. Ponoć to typowe objawy dla kończącej się skrzyni w Passacie. Dzwoniłem do Częstochowy gdzie regeneruja skrzynie to mogę im wysłać ją i za 1500-2000 pln zrobią kompletną regenerację. A na allegro taką skrzynia najtańsza z oznaczeniem LNZ kosztuje 3500pln :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego i jak poradziłes sobie zproblemem  to była skrzynia czy łozysko oporowe bo mam podobny problem ale nie zawsze , czasami jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności