Skocz do zawartości
Ysebulba

Dołożenie fabrycznych Lampek ostrzegawczych w tylnych drzwiach.

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Passacie, mimo że to high line nie ma lampek ledowych w tylnych drzwiach ( są tylko zaślepki odblaskowe ). Przeszkadza mi to i chciałby je dołożyć.  Mam już wszystkie części, ale nigdzie nie mogę znaleźć do których pinów się podpiąć w sterownikach drzwi . Niestety po  podcięciu vcds i zalogowaniu się do sterowników tylnych drzwi nie ma pomocnika kodowania i nie wiem który bit trzeba zaznaczyć żeby to ruszyło.

Czy ktoś z Was przerabiał ten temat i mógłby pomóc ???

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie B8:
T16a / 12 - plus
T16a / 13 - minus

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , a sprawdziłbyś jakie masz u siebie kodowanie sterowników w tylnych drzwiach ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passat Comfortline, nie mam jednostek w tylnych drzwiach. Zrobiłem to jak w Golfie 7 i jest w OK

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=290&t=322669&start=0

W tylnych lewych drzwiach plus jest przymocowany do sworznia 1 podnoszonego okna. Szkielet przełączający łączy się ze stykiem 2 złącza blokującego.
W tylnych drzwiach po prawej stronie plus jest przymocowany równo do silnika i szkieletu do sworznia 5 złącza blokującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dzięki za fatygę, ale u mnie są sterowniki i chcę to zrobić tak jakby wyszło z fabryki.

Jesteś pewien podłączenia tych pinów we wtyczce 16-to pionowej czy wziąłeś to z przednich drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał jest taki 

T16a / 12 - plus
T16a / 13 - minus

Nie mogę tego zrobić, więc zrobiłem to w ten sposób

E5203C4A-97D4-44B8-B2EB-7338C9F8F495.jpeg

0581FB3F-738A-4A5D-B5F1-45F12A565F58.jpeg

E4A6F3F9-D1A8-4F22-89D0-340BBD86EBD5.jpeg

34A23583-EC66-4DB0-A2C5-EACD0AB49DF7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bardzo proszę , niech któryś z Was kto ma lampki w tylnych drzwiach skopiuje mi  kodowanie sterowników tylnych drzwi. Tak jak pisałem, nie mam pomocnika kodowania dla tych sterowników i nie wiem jak to zakodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamat ogarnięty ?

Gdyby ktoś się też chciał w to pobawić to poniżej mały tutorial.

A więc...

Najpierw musimy wyjąć dwie zaślepki w podłokietniku i odkręcić śruby torxem. Potem wyjąć odblask x zaślepkę lampki i przekręcić o 90 stopni kołeczek który tam się znajduje.Teraz podważamy tapicerkę od spodu  żeby oderwać zaczepy ( jeśli zrobisz to z wyczuciem to wszystkie będą do odzyskania ). Następnie jak tapicerka da się już ustawić pod kątem Ok 45 stopni wobec drzwi i żadne zaczepy nie będą już trzymały, to trzeba ją podnieść od wzdłuż szyby, najlepiej zaczynając od tylnej krawędzi drzwi . Potem rozpinasz kostki i klamkę i po krzyku.

Tu na zdjęciu kołeczek który trzeba obrócić oraz miejsca gdzie w podłokietniku należy odkręcić śruby

BC9E28F5-8D15-4181-9146-46418465B9A7.jpeg

9A648A7D-25C3-461B-84E4-B76DC75F291D.jpeg

12C66C0F-CF3F-4827-9265-1D167B627BC4.jpeg

Rozbieramy wtyczkę 16 pin zaznaczoną na zdjęciu. Która jest wpięta do sterownika drzwi i dopinamy tam naszą lampkę .

T16a / 12 - plus
T16a / 13 - minus

W 13-tym pinie jest już przewód ( jest to masa od przłącznika tylnej szyby ) dopinamy się do niego, obok do 12 wpinamy nasz plus. Potem wszystko składamy w odwrotnej kolejności.

51B04C51-C7DC-4454-BF1F-19BC2561B8BA.jpeg

5FF3C1C6-33C6-4383-AE24-7A6814D04FE1.jpeg

E456833B-4C79-4C91-B746-8A939DA09EBC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kodowanie 

Wchodzimy do sterownika tylnych drzwi -> kodowanie ->  otwieramy bajt 1 i odchaczamy bit 0 i 2. Jak na zdjęciu . Potem zapisujemy zmiany i robimy to samo w sterowniku drugich drzwi. Potem kasujemy ewentualne błędy ( ja nie miałem ) i cieszymy się lampkami w tylnych drzwiach.

 

3463730A-8A19-4371-A5D5-5007EA76BAD4.jpeg

7948C6FB-D869-4E7A-B78F-2EDBEF6B4F08.jpeg

77CA293C-982E-47C8-A7CB-0106F097E574.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.07.2018 o 20:52, PatrikS napisał:

Oryginał jest taki 

T16a / 12 - plus
T16a / 13 - minus

Nie mogę tego zrobić, więc zrobiłem to w ten sposób

E5203C4A-97D4-44B8-B2EB-7338C9F8F495.jpeg

0581FB3F-738A-4A5D-B5F1-45F12A565F58.jpeg

E4A6F3F9-D1A8-4F22-89D0-340BBD86EBD5.jpeg

34A23583-EC66-4DB0-A2C5-EACD0AB49DF7.jpeg

Wytlumacz mi jeszcze raz gdzie wpinales jak nie ma sterownika w tylnych drzwiach bo jakos nie lapie. Rozumiem ze inaczej jest w prawych a inaczej w lewych drzwiach? Wpinales sie w pin 6 i 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V zadních levých dveřích se plus připojí na pin 1 motorku stahování okna. Spínaná kostra se připojí na pin 2 konektoru zámku.
V zadních pravých dveřích se plus připojí stejně na motorek a kostra na pin 5 konektoru zámku

tylne lewe drzwi  + silnik pin 1

                               - zamek drzwi pin 2

tylne prawe drzwi + silnik pin 1

                                 - zamek drzwi pin 5

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie skąd wziąć takie wtyczki do których podpina się lampki?
No i skąd wziąć pin który wpinamy w sterownik drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! :super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. 

To wciąga ?

Ja założyłem właśnie kamerę cofania i teraz zastanawiam się nad listwami ambiente ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał ochotę się w to pobawić to mam na zbyciu 2 komplety takich ledowych lampek, mogę też sprzedać gotowe wiązki do tylnych drzwi, jak ktoś nie lubi „ kablować „ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej sobocie spędzonej w garażu kolegi Ysebulba lampki w drzwiach zawitały w moim samochodzie :)
Lampki w drzwiach oraz lampki oświetlające nogi pasażerów.

Okazało się, że mimo że mam hi-line to nie mam sterowników w tylnych drzwiach a więc lampki podłączyliśmy wg opisu kolegi PatrikS :)
Dziękuję koledze Ysebulba za wysiłek - dorobione wiązki wyglądają jak fabryczne.
Próbowaliśmy również powalczyć z kamerą ale ta okazała się zbyt nowa i bez wsadu więc nie uruchomiliśmy jej. Kolejne podejście wkrótce :) 

 

IMG_20180728_194010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos kto ma Arteona doszedl do tego watku to te sposoby nie dzialaja. Kostki  w drzwiach sa inne a osobnej kostki do lampek w tylnych drzwiach wogole nie ma mimo strownikow w tylnych drzwiach. Sposob bez kodowania nie dziala bo minus na zamku pojawia sie tylko po impulsie z zamka i znika. Moze jak ktos ma wersje bez ambiente i sterownika w tylnych drzwiach to pojdzie. U mnie nie dziala zaden sposob. Moze ktos ma schemat sterownika tylnych drzwi z arteona i podrzuci bo bez tego ani rusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym aucie nie ma osobnej kostki do lampek . To jest ta sama kostka do której jest podłączony przycisk od podnoszenia szyby.

Jaki masz nr sterownika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności