Skocz do zawartości
SURViR

Pojedyńczy pisk po przekręceniu kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Odkąd jeżdżę moim Passatem po przekręceniu kluczyka słyszę pisk z licznika - myślałem, że problem leży w tym, że w komputerze są jakieś błędy, bo rzeczywiście były. Dziś pozbyłem się ostatniego błędu, ale pisk nadal jest słyszalny. Dołączam link do nagrania:

Czy ktoś wie o co może chodzić? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojedynczy pisk zawsze oznacza błąd któregoś czujników czy to od sprysków gdy brak (bądź wtyczka nie wpięta ; bląd z czujnika poziomu płynu chłodzącego (za mało, wtyczka nie dopięta), tak samo z czujnika oleju, może żeby wykluczyć uszkodzenie licznika sprawdzić wtyczki w liczniku i zrobić test licznika vagiem?, cieżko tu coś doradzić najlepiej mieć inny na podmianę czy tak samo jest, a jeżeli będzie tak samo na innym to któryś z czujniką bądź wtyczka przy którymś nie styka  (czujnik zużycia klocków hamulcowych?), może spróboj vagem zeresetować licznik kanał 00 -> test -> save. odłączyć aku podłączyć spowrotem

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeleć moduł komfortu i sprawdź w blokach pomiarowych czy wszystkie czujniki w drzwiach działają (może któryś zwraca wartość 0 - drzwi otwarte, może czujnik od maski).

A może bateria w pilocie słaba i tak seryjny alarm w B5 reaguje z braku zaimplementowanego klaksonu/klaksona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnika w klockach niestety nie mam ;/ Od spryskiwaczy też nigdy nie świeciła się kontrolka - może to jest trop. Czujnik poziomu płynu chłodzącego działa na 100% bo jak wymieniałem płyn to sprawdziłem czy zaświeci się kontrolka. Czujnik oleju - jego działania nie zauważyłem, nie mam też pojęcia jak sprawdzić. Sprawdzę podmieniając licznik. Zaraz polecę z VAG'iem i sprawdzę ten moduł komfortu - ale raczej nie wszystkie czujniki w drzwiach działają bo po otwarciu drzwi z tyłu nie zaświeca się światło.

Nie mam fabrycznego alarmu - mam zewnętrzny centralny zamek z osobnym pilotem nie w kluczyku.

Dzięki za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności