Skocz do zawartości
LukiZS

diesel Passat B3 1992 1.9TD AAZ - dymi przy przyśpieszaniu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Passatem B3 z 1992 roku z silnikiem 1.9 TD (AAZ), ponieważ podczas przyśpieszania widzę w lusterku dość sporą mgiełkę białego/szarego dymu (ostatnio, myślałem że to po prostu piasek rozsypany na drodze się unosi, jednak dziś sprawdziłem na czystym asfalcie i puszcza białą chmurkę podczas przyśpieszania). Podczas postoju kiedy go przegazuję, puszcza niewielkiego czarnego dymka, wszystko w normie więc problem występuje tylko podczas jazdy. Ponadto nie wiem jak ten silnik w budzie passata kombi, ale wydaje mi się że auto jest mocno zmulone (dla porównania Golf 2 1.6 TD 1V 60/70km zbiera się kilka razy lepiej - stojąc łeb w łeb bez specjalnego wysiłku objechał bym tego passata o trzy, cztery długości auta).

Sam silnik jest suchuteńki, dawno, bardzo dawno nie widziałem tak suchego silnika, okolice turbiny są delikatnie mokre ale bez tragedii, żadnych mocniejszych wycieków po prostu śladowe ilości. Samochód odpala na strzał zimny/ciepły, nie przegrzewa się tj. przy 90° wentylatory startują i pod tym względem wszystko jest okej.

 

Gdzie należy szukać przyczyny? Z tego co wiem B3 dopiero od 1993  roku miało montowane złącze obd, ten jest z 1992 więc z góry dziękuję za informację od czego zacząć poszukiwania. Czy może być ewentualnie tak, że w aucie jest katalizator zatkany? Bo powiem szczerze, całe auto jest w oryginale, każda śrubka, zaślepka jest na swoim miejscu a sam silnik jest na prawdę suchutki więc nie wiem czy na dzień dobry obwiniać turbo, czy może szukać przyczyny np. w wydechu właśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności