Skocz do zawartości
denon

Zestaw głośników - ulepszenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich kodów wyposażenia wynika że 8RM oznacza 8 głośników pasywnych. Rozumiem że nie posiadają one podpięcia pod wzmacniacz? Gdzie w ogóle znajduje się wzmacniacz w sedanie? Czy idzie domontować oryginalny wzmacniacz do takiego zestawu i radia RCD300? Zależy mi tylko na oryginalnej instalacji.

 

Trochę pogrzebałem w ETKA i już wiem gdzie znajduje się oryginalnie wzmacniacz, i widzę że były montowane 3 rodzaje audio: Pasywny (jak u mnie), PR-9VG - różni się głośnikami niskotonowymi w przednich drzwiach i posiadaniem wzmacniacza, i DYNAUDIO - które mnie nie interesuje ze względu na cene.

 

teraz kilka pytań

głosniki 3C8.035.454 są 4 omowe, dlatego że są podłączone bezpośrednio pod radio?

głośniki 3C8.035.454 A są 2 omowe. dlatego że są podłączone przez wzmacniacz?

tylne głośniki w obu systemach mają to samo oznaczenie 3C8.035.453  i są one 4 omowe. W jaki sposób są podłączone w przypadku przednich głośników 2 omowych?

Edytowane przez denon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz fabrycznie jest umieszczony pod fotelem kierowcy. Okablowanie wchodzi pod lewą szynę fotela-jest tam plastikowa klapka.

Edytowane przez Krawcol82
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz do wydania na lepsze audio? Może zamiast bawić się z fabrycznymi głośnikami, pójdziesz w stronę wygłuszenia drzwi i jakiegoś sensownego zestawu przedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym zostać przy serii, przesiadłem się z A4 B6 tam miałem również podstawowe audio w Avancie wraz ze wzmacniaczem i subwooferem i grało to o niebo lepiej i wystarczająco w odniesieniu do moich potrzeb. Chciałbym uzyskać podobny efekt, dlatego wydaje mi się że zastosowanie oryginału będzie najlepsze i najtańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię... Zacząłbym od wygłuszenia drzwi. +/- 250zł i masz wygłuszone drzwi przednie. Powinno się poprawić. Jeśli nadal efekt nie będzie ciebie zadowalać, to zainwestowałbym w mały wzmacniacz z wejściem hi-input. Moc okolic 2x30wat starczy dla fabrycznych przednich głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś propozycja wzmacniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja zamontowania konwertera hi-low i wtedy masz w czym przebierać we wzmacniaczach. Jeszcze lepsza opcja to wyciągnięcie RCA(czinczy) z radia.

Szkoda że tak mało tych wzmacniaczy z hi-input, znalazłem taki https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-samochodowy-alpine-mrp-t222-markowa-jakosc-CID5-ID8NSz5.html#e86a1aa08b

Myślę że pod fotelem się zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie montowałem fabryczny wzmacniacz ,udało mi się kupić cały komplet.Głośniki wzmacniacz kompletna wiązka i maskownica z mocowaniem wzmacniacza za 700zł  z 2015r z cc praktycznie nówka sztuka gra to naprawdę  dobrze także polecam takie rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jankus czy ten wzmacniacz pociągnąłby 4 głośniki zmostkowane w 2 kanały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, denon napisał:

@Jankus czy ten wzmacniacz pociągnąłby 4 głośniki zmostkowane w 2 kanały?

Jak chcesz podłączyć 4 głośniki to wzmacniacz 4 kanałowy. Chyba że chodzi tobie o woofer + tweeter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 4 woofery. Ok czyli koniecznie 4 kanałowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy musowo 4-kanałowy. W dobrych pieniądzach idzie dostać Sony XM-754HX stoją w okolicach 200zł i mają wejście hi-input. Fajny ostatni dobry sony, następne to już szmelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę słabego audio, poprzedni właściciel zmienił przednie głośniki na jakieś pioneery. Oczywiście wracam do oryginału (tył zdecydowanie lepiej gra niż przód). Potrzebuję wiedzy ponieważ montowane były dwa rodzaje głośników z przodu (zmiana w 2015) mianowicie Blaupunkt 3C0035454 i D&M PSS 3C8035454, różnią się obudową. Które z nich zamontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedno i to samo. Nie wyczujesz żadnych różnic między nimi. Bierz pierwsze z brzegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Jeszcze mam jedną prośbę jako, że się nie znam, jest zainstalowany taki zestaw:

https://www.natcar.pl/pl/p/PIONEER-GLOSNIKI-VW-VOLKSWAGEN-PASSAT-B6-3C-CC-35/4302

idzie coś z tego wyciągnąć czy faktycznie lepiej wrócić do serii?

 

Edytowane przez denon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to wygłuszenie drzwi, bez tego nie ma co odchodzić pd serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawa wygląda tak: 

Mam system dynaudio i rns510 ale glisniki już powoli umierają i przyszedł pomysł żeby polepszyć audio i wywalić wzmacniacz i głośniki od dynaudio i wrzucić inny 4kanałowy i dać do niego dobre glosniki żeby grało lepiej? czy jest możliwa taka podmianka? I jeśli tak to czy będę potrzebował jakieś przejściówki ? Czy wystarczy odpowiedni wzmacniacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon  jak byś szukał fabrycznych głośników przednich to mam na pozbyciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności