Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem sprężyne Sachs 994369 i tył wstał o ok. 1cm ? ale nic z tym już nie będe robił. Auto po zapakowaniu rodziny na pokład nie siada teraz tak mocno jak wcześniej... Poniżej 2 foty jak wygląda stara sprężyna po przebiegu 245 tys km ?

 

20190803_124412.jpg

20190803_124420.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Qnir napisał:

tył wstał o ok. 1cm

Stare vs nowe - różnica musi być na plus. Daj im trochę czasu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, pytanko odnośnie tyłu zawieszenia,

Otóż problem jest taki że jak pakuję się do auta 5 osób to prY większych wybojach chacze o nadkola bądź chlapacze, i pytanko czy to wina sprężyn czy a orków? 

Autko Passat b6 1.9tdi bxe rok 2008

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Syjfek napisał:

pytanko czy to wina sprężyn czy a orków? 

To jest twoja wina, bo nie dbasz o samochód. Sprawdź czy któraś nie ma pęknięcia - często pękają ostatnie zwoje. Sprawdź czy masz sprężyny oryginalne, czy może ktoś podmienił na jakieś obniżające. Sprawdź czy felgi mają właściwe ET. A dopiero potem zadaj to pytanie podając te wszystkie informacje ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu moja wina? Z samochodem byłem miesiąc temu na przeglądzie i nic wykrył więc nie gadaj że nie dbam. Pierwszy raz mi się to zdarzylo i od razu pytam. I dzięki za nakierowanie jakie info podać 

 

Witam ponownie, sprężyny sprawdzilem i ogólnie pęknięć nie mają, chodź u góry przy ostatnich zwojach pojawia się rdza(więc może w tych miejscach pod farbą są małe uszkodzenia) 

A jeśli chodzi o felgi z ET to nie wiem za bardzo jak sprawdzić ale dodam że felgi oryginalne VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jaki mogą mieć numer te sprężyny. I czy można gdzieś takie kupić poza serwisem, bo rzekomo w Passacie jest 31 rodzajów sprężyn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj sprawdzisz jaki mogą mieć numer

https://ifinterface.com/page/page3.php

a zanim założysz kolejny temat,  sprawdź proszę czy ktoś już czasem nie pisał o sprężynach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, gdzie poza serwisem zakupie takie sprężyny? Passat b7 4motion 2011 rok 170KM hak seryjny. Wg serwisu taki numer +3C0511115BG.

20191015_143735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kolory to według etki: 3C0511115AT. Chcesz kupić oryginalne czy zamienniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2019 o 17:28, nTomek napisał:

Te kolory to według etki: 3C0511115AT. Chcesz kupić oryginalne.

Wracam do tematu, bo sprężyny jeszcze niewymienione. Oryginalne lub bardzo dobre zamienniki. Dopiero ustalilem cenę w serwisie Plichta w Gdańsku 519 zł szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pękła mi sprężyna w tylnym zawieszeniu, ale mam problem z zdekodowaniem poprawnego numeru OE dla zawieszenia typu DDC.

Kolory na zdemontowanej sprężynie to:  1 x biały, 1 x fiolet, 1 x zielony, ale według kilku katalogów online wychodzi zupełnie coś innego i tu pytanie jak powinno być dla DDC?

20201004_175951.jpg

 

Edytowane przez shel82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W etce stoi: 3C0511115AJ

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku, problem w tym, że nie jestem przekonany czy to odpowiednia wersja tej sprężyny (której długość katalogowo wynosi 360mm), bo po zamontowaniu auto z tyłu stoi prawie dwa cm niżej względem przodu...

Porównując to z innym Passatem, ale bez zawieszenia DDC też jest niżej, może po VIN lub wlepce można to zweryfikować?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na wlepce kodu kategorii wagowej - np 0YK.

17 minut temu, shel82 napisał:

po zamontowaniu auto z tyłu stoi prawie dwa cm niżej względem przodu

Oryginał czy zamiennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginału - czyli sprężyny o długości 360mm (mierząc dokładnie wychodzi 14mm różnicy względem przodu i innego Passat, ale bez DDC, załączam jeszcze fotę wlepki, bo 0YK nie wiedzę, może to coś rozjaśni...

20201005_095750.jpg

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, shel82 napisał:

Oryginału - czyli sprężyny o długości 360mm

Wysokość sprężyny to nie wszystko. Liczy się jeszcze twardość. Nie wiem w końcu jakie założyłeś - oryginał z ASO VW, czy inną o tej samej wysokości?

A co do wlepki... Hmmmm.... 

IMG_20201005_101129.thumb.jpg.8f1701199b9a42c2128b239d359e88af.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, shel82 napisał:

bo 0YK nie wiedzę

image.png.9f36d96609bc780387d238f2d9d76037.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakaś pomroczność mnie ogarnęła ;)

Założyłem Sachs 994 417 i masz rację o twardości nie pomyślałem, ale w katalogach ten Sachs jest niby zamiennikiem 1:1 chyba, że znowu coś mi umknęło?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie słyszałem o zamiennikach do DCC. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale często sachs (i nie tylko) ma jeden zamiennik do wielu wariantów sprężyn fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shel82 napisał:

w katalogach ten Sachs jest niby zamiennikiem 1:1

No właśnie z tymi zamiennikami jest lekki bałaga. Jak pisałem na poprzedniej stronie, też miałem problem z doborem odpowiedniej sprężyny, bo według katalogu zamienników wychodziło co innego niż powinno było. 

Wracając do twojego przypadku, masz 994 417 czyli takie same jak ja. Możesz zmierzyć jeszcze grubość dla porównania. Powinno być 13.5mm + farba ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności