Jump to content

Recommended Posts

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP)
    Rok prod: 2006

Pękła sprężyna z tyłu, gdzie kupię sprężyne z takimi oznqczeniami? 

IMG_20180626_170500.jpg

Samochód: CC 2.0 TDI 177KM DSG
    Rok prod: 2012

W aso

W ASO to pewnie za miliony. 

A inne nowe jak dopasować pod te oznaczenia? 

Samochód: CC 2.0 TDI 177KM DSG

Zamienników nie dopasujesz. Musisz kupić komplet przynajmniej na jedną oś. Zresztą biorąc po uwagę wiek auta i tak powinieneś wymienić obie sprężyny

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2014

Wymieniałem ostatnio tylne sprężyny w kombi i wybór padł na Sachs. Długość sprężyn jak ori i nie widać różnicy.

Zamówiłem komplet lesjofors, mam nadzieję, że będzie ok 

Samochód: B7 2.0 TDI 177KM (CFGC) DSG 4x4
    Rok prod: 2013

Witam, lekko podepne się pod temat, problem też rozchodzi sie o wymiane tylnych sprężyn z tym, że do passata b7 alltrack.

Mechanik poinformował mnie o pęknietej spreżynie z tyłu i że ma problem bo nie ma takich sprężyn z kąd wziać bo żadna hurtownia w 3 mieście z jaką on współpracuje ich niema. Poprosił zebym tez pomógł szukać. Todzwoniłem po najwiekszych potem po mniejszych i faktycznie nie ma nikt na stanie. staneło na tym ze intercars sprobuje sprowadzić - mają ustalić potencjalną date. 

Czy faktycznie spręzyny do alltracka to taka żadkość, w b6, b7 to chyba dosyć czesta przypadłość.

Mam wersje z panoramicznym dachem a w tedy podobno są inne niż bez takiego dachu. Czy ktoś może sie orientuje skąd takie rozróżnienie ? 

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB) 4x4

Wszystko zależy od masy własnej samochodu i jej rozkładu wzdłuż nadwozia. Zauważ, że sam Haldex z wałem to dodatkowe ~100kg skupione w tylnej części budy. Dach odsuwany to kolejne kilogramy. 

Wszystko to wpływa na poziom ugięcia sprężyn. 

Sam przerabiałem temat wymiany w moim kombi 4motion i okazało się że przód jest taki sam jak w FWD ale tył już nie. Początkowo założyłem standardowe (bo tak podpowiadała tabelka zamienników OEM) ale auto siadło o ~10mm. Kolejne sprężyny dobrałem z katalogu producenta (Sachs) i teraz jest OK. 

Jeśli chodzi o twoje to wg katalogu producenta np. Lesjofors 4295131

Miła Pani oddzwoniła dzisiaj i poinformowała mnie że czas oczekiwania to około miesiąc i trzeba bedize za to zapłącić koło 20Euro do ceny spreżyn. Mowa dokładnie o tych o ktorych wspomniałeś nTomek - Lesjofors 4295131 cena wstepnie 250zł /szt

Czy wiadomo możę co było na pierwszy montaż i jakich cen mniej więcej sie spodziewać w ASO ? Miesiąc czekania to jednak słabo akceptowalne. Czy informacje z wlepki są przydatne do ustalenia ktore są do mojego auta czy alltrack rocznik 2013 silnik 177 i panorama wystarczą żeby ustalić ze 100% pewnością ? 

Ktoś może zaproponować jakiś inny ( może łatwiej dostępny) zamiennik ?

Słabo szukasz:

IMG_20190213_135723_600x820.thumb.jpg.47dda4c372b2b1c0a16a2fdc3ed787b7.jpg

• Like 1

@nTomek - dzięki, sprężyny przyszły i przykładając stare do nowych praktycznie się od siebie nie różniły - nowe były max 10 mm krótsze.

Moi mechanicy je wymienili i wszystko wyglądało na pierwszy rzut oka dobrze. Natomiast wieczorem zauważyłem, że światła świecą bardzo nisko i na zaledwie 8-10 m przed auto. Czy zapomnieli czegoś podłączyć albo przeprowadzić jakąś adaptację? Po zapaleniu auta widać,że światła się ustawiają. 

Jeśli masz ksenony to masz też czujnik poziomowania lamp, który jest połączony z tylnym wahaczem. Na początek trzeba sprawdzić czy nie został uszkodzony/odłączony/naruszony podczas wymiany sprężyn. Potem będzie pewnie konieczna adaptacja...

Tu kilka tematów o czujniku i poziomowaniu lamp:

https://forum.vw-passat.pl/topic/43768-czujnik-poziomu-xenonów/

https://forum.vw-passat.pl/topic/39225-bi-xenony-skrętne-b6-2006-kodowanie-sterownika/

https://forum.vw-passat.pl/topic/34950-ustawienie-ksenonów/

Problemem okazał się nie podłączony czujnik (mechanik sie zapomniał) Dziwne że nie było żadnych komunikatów.