Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem ostatnio tylne sprężyny w kombi i wybór padł na Sachs. Długość sprężyn jak ori i nie widać różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, lekko podepne się pod temat, problem też rozchodzi sie o wymiane tylnych sprężyn z tym, że do passata b7 alltrack.

Mechanik poinformował mnie o pęknietej spreżynie z tyłu i że ma problem bo nie ma takich sprężyn z kąd wziać bo żadna hurtownia w 3 mieście z jaką on współpracuje ich niema. Poprosił zebym tez pomógł szukać. Todzwoniłem po najwiekszych potem po mniejszych i faktycznie nie ma nikt na stanie. staneło na tym ze intercars sprobuje sprowadzić - mają ustalić potencjalną date. 

Czy faktycznie spręzyny do alltracka to taka żadkość, w b6, b7 to chyba dosyć czesta przypadłość.

Mam wersje z panoramicznym dachem a w tedy podobno są inne niż bez takiego dachu. Czy ktoś może sie orientuje skąd takie rozróżnienie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od masy własnej samochodu i jej rozkładu wzdłuż nadwozia. Zauważ, że sam Haldex z wałem to dodatkowe ~100kg skupione w tylnej części budy. Dach odsuwany to kolejne kilogramy. 

Wszystko to wpływa na poziom ugięcia sprężyn. 

Sam przerabiałem temat wymiany w moim kombi 4motion i okazało się że przód jest taki sam jak w FWD ale tył już nie. Początkowo założyłem standardowe (bo tak podpowiadała tabelka zamienników OEM) ale auto siadło o ~10mm. Kolejne sprężyny dobrałem z katalogu producenta (Sachs) i teraz jest OK. 

Jeśli chodzi o twoje to wg katalogu producenta np. Lesjofors 4295131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miła Pani oddzwoniła dzisiaj i poinformowała mnie że czas oczekiwania to około miesiąc i trzeba bedize za to zapłącić koło 20Euro do ceny spreżyn. Mowa dokładnie o tych o ktorych wspomniałeś nTomek - Lesjofors 4295131 cena wstepnie 250zł /szt

Czy wiadomo możę co było na pierwszy montaż i jakich cen mniej więcej sie spodziewać w ASO ? Miesiąc czekania to jednak słabo akceptowalne. Czy informacje z wlepki są przydatne do ustalenia ktore są do mojego auta czy alltrack rocznik 2013 silnik 177 i panorama wystarczą żeby ustalić ze 100% pewnością ? 

Ktoś może zaproponować jakiś inny ( może łatwiej dostępny) zamiennik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukasz:

IMG_20190213_135723_600x820.thumb.jpg.47dda4c372b2b1c0a16a2fdc3ed787b7.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nTomek - dzięki, sprężyny przyszły i przykładając stare do nowych praktycznie się od siebie nie różniły - nowe były max 10 mm krótsze.

Moi mechanicy je wymienili i wszystko wyglądało na pierwszy rzut oka dobrze. Natomiast wieczorem zauważyłem, że światła świecą bardzo nisko i na zaledwie 8-10 m przed auto. Czy zapomnieli czegoś podłączyć albo przeprowadzić jakąś adaptację? Po zapaleniu auta widać,że światła się ustawiają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ksenony to masz też czujnik poziomowania lamp, który jest połączony z tylnym wahaczem. Na początek trzeba sprawdzić czy nie został uszkodzony/odłączony/naruszony podczas wymiany sprężyn. Potem będzie pewnie konieczna adaptacja...

Tu kilka tematów o czujniku i poziomowaniu lamp:

https://forum.vw-passat.pl/topic/43768-czujnik-poziomu-xenonów/

https://forum.vw-passat.pl/topic/39225-bi-xenony-skrętne-b6-2006-kodowanie-sterownika/

https://forum.vw-passat.pl/topic/34950-ustawienie-ksenonów/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazał się nie podłączony czujnik (mechanik sie zapomniał) Dziwne że nie było żadnych komunikatów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie sprężyn należy wymienić łożyska macphersona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ale aby dwa razy nie rozbierać w krótkim czasie można zrobić za jednym razem.... najlepiej poduszka z łożyskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poprzedni właściciel od którego zakupiłem passata wymienił sprężyny z tyłu w grudniu na nowe (zdjęcia niżej). Po wymianie tył samochodu był dużo podwyższony. Różnica prześwit nad kołem w porównaniu do przodu wyniosła aż 8,5 cm. Bardzo mi się to nie podobało wiec wymieniłem tył na nowe oryginalne i teraz jest ok. Ale zostały mi teraz te sprężyny. Będę chciał ze sprzedać ale nic o nich nie wiem (mianowicie chodzi o oznaczenia kolorów kropek) Wysokość sprężyny 365 mm , grubość pręta 14 mm, średnica 120 mm. Są praktycznie jak nowe. Nie ma śladów użytkowania. Założone były niespełna 4 miesiące. Jak ktoś zna się na tym to proszę o informację. Pozdrawiam 

IMG_20190404_195054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mogą być sprężyny  3C0511115BQ

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg etki to są sprężyny 3C0511115BQ do modelu Alltrack. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu...

Potrzebuję pomocy w doborze sprężyn na tył do swojego Passata. Wydaje mi się iż powinny pasować Sachs 994369, ale w hurtowni proponują 994364.

Auto z standardowym zawieszeniem, skrzynia manual + fabryczny hak.

VIN: WVWZZZ3CZCE151091

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz teraz? Jak ori to powinny być oznaczone kolorowymi kropkami. 

Nadwozie kombi czy sedan? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi.

20190715_175257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer OEM twoich oryginalnych sprężyn to 3C0511115AE i według tablicy zamienników przekłada się faktycznie na 994 364, ale... jak tak zrobiłem u siebie to auto siadło o kilka mm! Co ciekawe, wpisując parametry twojego auta do katalogu Sachsa dochodzi się do numeru 994 369 a nie 994 364 i na tym bym się opierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dobrze kombinowałem z tym Sachsem. Różnica według katalogu między 994369 a 994364 to 3mm na wysokości i 1mm na średnicy na korzyść ...369.

A pamiętasz co u siebie założyłeś?

Jeszcze jedno pytanie odnośnie amorów, na ori wlepce pokazuje numer: 3C0512011CP ale nigdzie nie pokazuje mi zamienników po tym numerze, ani w IC ani w Profi.... Jesteś w stanie to "rozkodować"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeżdżą Sachs 994 417, ale ja mam 4motion w kombi a to jakieś +100kg. Co do amorów to też nie widzę zamienników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności