Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pękła mi sprężyna tylna w Passacie B6 kombi 1.9TDI, kod silnika BKC, chciałem kupić Lesjofors z tej oferty http://allegro.pl/show_item.php?item=4286049976 według opisu wszystko się zgadza ale wcześniej wysłałem sprzedającemu oznaczenie moich sprężyn tzn kropki biała fioletowa i 3 żółte to sprzedający odpisał że te sprężyny nie podejdą do mojego i muszę szukać dalej. Czy ma może ktoś z szanownych Kolegów jakieś informacje jakie kupić żeby było ok? W ASO 370 zł sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sprezyny i amortyzatory w b6 nie ma rady, jest jakies 15 roznych wersji tego i tego. Wez z Aso dokladny numer czesci po VIN (ostatnie litery numeru) i szukaj w katalogach online oraz na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO Nadarzyn nie chce podać... A np jak kupuje używane o takim samym oznaczeniu kolorów tzn kropek to mogę mieć pewność że pochodza z kombi 1.9TDI? Ma facet ładne sprężyny uzywane tylko nie napisał sobie czy to kombi 1.9...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kropki się zgadzają to będą pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ASO Nadarzyn nie chce podać...

 

Co nie chce podać, dzwonisz do VW Zasady na Grochowskiej do działu części zamiennych i mówisz, że potrzebujesz wymienić sprężyny w Twoim aucie i chcesz wiedzieć ile taka sprężyna kosztuje, jak Ci poda cenę (wcześniej pytając o VIN, jak nie zapyta to sam mu podasz mówiąc że do B6 jest z 15 rodzajów sprężyn i czy aby na pewno dobrą wybrał), to zapytaj jaki ma numer sprężyna lub jaką końcówkę ma numer części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie zorientowalem, szukajac swoich nivo w etce, to tak jak Marek napisal, kolory kropek sie nie pokrywaja wzajemnie tj. kazdy wariant jest rozny, wiec jak pasuja kropkami to bierz.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich.

Poszukuje nowych wzmacnianych sprężyn do B6 sedan 2005r. benzyna . Proszę o podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że co? Mam za Ciebie szukać na allegro? Czy potrzebujesz opinii, których producentów sprężyny wzmacniane są godne polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję podpowiedzi jakich producentów wybrać i nie oriętuję się w temacie oznaczenia kolorami.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek lesjofors kayaba - każda z tych firm się sprawdzi. Po nr nadwozia zweryfikuj jakie masz u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak zweryfikuje jakie ma u siebie (zakładając, że nie ma "wzmacnianych"), to niewiele mu to da, bo i tak będzie musiał dobrać inne wzmacniane pasujące do większości B6 sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie już po zmianie, kupiłem używki w bdb stanie, auto stoi jak powinno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę zakładać wątków, a na forum nic nie znalazłem w temacie sprężyn do Alltracka B7.

Pękła mi sprężyna w tylnym zawieszeniu - niewielki kawałek, ale do wymiany. Najprawdopodobniej to: 3C0 511 115 BP.

Niestety koszt wymiany w ASO (obu) to ponad 1300 pln. Czy są jakieś zamienniki - ja znalazłem w necie obniżane, ale to mija się z celem aby obniżać o 30 mm Alltraka, który jest 0 30mm podwyższony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić sprężyny na tył kombi b6. Pod przyczepą za mocno mi siada auto więc przydały by się jakieś mocniejsze. Ktoś może zakładał? Może od jakiegoś większego auta by  pasowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siada od przyczepy?????

To coś nie halo, bo max nacisk na kulę w pionie to zwykle 75kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienników nie dopasujesz. Musisz kupić komplet przynajmniej na jedną oś. Zresztą biorąc po uwagę wiek auta i tak powinieneś wymienić obie sprężyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności