Skocz do zawartości
Gość PIOTR_FOTO

Wibracje napinacza paska alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość brzesiu

Wczoraj wymieniałem ramię napinacza plus tulejki.

 

Ramie tak fajnie zapiekło mi sie w napinaczu ze musiałem uzyc fleksa, puzniej przy wyjmowaniu koncuwki z napinacza wyszly mi całe bebechy z tegowego.

 

Pozatym przy wymianie wyrobionego zawiasu w dzwiach, dupsiek wyłamałem sobie czujnik zamykania.

No i pare jeszcze innych drobnych strat.

 

Wniosek "Świąteczna praca w gówno sie obraca"

 

A co do pozytywnych efektów ćwierka teraz tylko tuż po odpaleniu, dzisiaj jeszcze podjade zakupić napinacz.

Nie wiem jak u was to szło ale ja w celu zdiecia tego badziewia musiałem wymontowac alternator plus jego podstawe.

 

Na samo wymatowanie tulejek poświęciłem dobrą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie napinacz trochę podrygiwał co objawiało się efektami akustycznymi. sprawdziłem napinacz i tulejki i wszystko wyglądało ok tzn brak luzów.

Wg zaleceń z forum - założyłem "wolnobieżkę" na alternator i silniczek mruczy jak z B5 - nie ma drgań.

Wyszedłem z założenia że wolnobiezka kosztuje prawie tyle co nowy napinacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,podpinając sie do tematu chciałbym się dowiedżieć gdzie można dostać tuleje na patyk.Objechałem pare sklepów i niemoge tego dokupić.Jedynie u pewnego mechanika usłyszałem historie jakoby ktoś założył tam tulejki z rozrusznika od jakiejś innej fury i podobno jest ok pasują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,podpinając sie do tematu chciałbym się dowiedżieć gdzie można dostać tuleje na patyk
W każdym sklepie motoryzacyjnym. Cena za dwie ok. 40 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku nowe ramię, pręt, tulejki, koło napinacza a napinacz dalej skacze, koła się kręcą prosto, mam silnik 1Z wstawiać sprzęgiełko na alternator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wsadzisz sprzęgiełko to będzie bardzo mało skakał ale trochę też może.

Zwróć uwagę że jak alternator nie jest obciążony to też napinacz tak mocno nie skacze bo może sprawdzasz no zaraz po załączeniu auta gdy alternator ładuje osłabiony rozruchem akumulator i poniżej 0 stopni C włącza się dogrzewanie silnika - alternator idzie pełną mocą i napinacz mocno szarpie. Jak silnik się rozgrzeje będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy małym poborze (mam nowe aku, ciepły silnik) też skacze. Może ten typ tak ma? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napinacz jest po to podatny żeby drgał. Wał delikatnie szarpie, a alternator raczej tego nie toleruje bo ma ciężki wirnik.. dlatego napinacz drga. Jak jest wolnobieżka to te szarpanie jesst przez nią niwelowane.

Z drogiej strony - to że masz nowy aku nie znaczy że nie bierze prądu. Wręcz przeciwnie - sprawny aku potrafi pobierać duży prąd np po rozruchu zimnego silnika. Ten prąd bywa większy niż prąd pobierany przez starszy wyeksploatowany aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nieco odgrzewam ;) Ale nie chce specjalnie zakładać nowego tematu.

Mam problem z wibracjami napinacza jak większość z Nas - i w związku z tym chciałem wymienić dodatkowo sprzęgiełko alternatora. Mam jednak alternator Valeo 90A i za chiny w pewnym sklepie motoryzacyjnym nie mogli mi dopasować odpowiedniego kółka (w/g ELSY powinno się wymienić na Boscha i wtedy dopasować kółko).

Pytanie więc jest następujące: Czy do alternatora Valeo 90A w 1.9 TDI 1Z jest możliwość dopasowania jakiegoś kółka?

 

PS: czytałem już większość tematów (chyba) na tym i innych forach. Najbliżej mojego pytania był ten http://forum.vw-passat.pl/threads/109351-Sprzeglo-alternatora ale jednak tam chyba chodziło o sprzęgiełka do Boscha.

 

Z góry dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności