Skocz do zawartości
Gość PIOTR_FOTO

Wibracje napinacza paska alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cyna

a w jaki sposób wymienic tuleje na napinaczu bo mam ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wadolek
a w jaki sposób wymienic tuleje na napinaczu bo mam ten sam problem.

Piszczy pasek?

Popiskuje? Tuleje trzeba za kolnierz probowac wyciagnac.. Jezeli kolnierze sie urwa, bo sa juz wytarte to te cala lape aluminiowa wyjac trzeba i wybic je, wbic nowe, wlozyc pret ( uzywany za dlugo nie pochodzi, chociaz pewnie tez ucichnie popiskiwanie, ale jest taka mozliwosc ze rolka bedzie "jechac" w trybie bardzo szybkim. Wbic nowe tak zeby nie zaklepac kolnierzy, aby simeringi mogly pozniej na nich sie trzymac, zlozyc wszystko do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że na stałe nie może byś to ja wiem:) Taki patent miałem założony jak kupowałem samochów w niemczech. Po poluzowaniu śrubki na napinaczu (tej z podkładką) okazałao sie że ramie napinacza giba sie z odchyłem +/- 6mm - wywalone mam tulejki, i mam nadzieje że same tuleki a nie dodatkowo i gniazdo w którym siedzą:/. Pytanie - jaka jest cena ramienia napinacza? (używka/nowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wadolek
To że na stałe nie może byś to ja wiem:) Taki patent miałem założony jak kupowałem samochów w niemczech. Po poluzowaniu śrubki na napinaczu (tej z podkładką) okazałao sie że ramie napinacza giba sie z odchyłem +/- 6mm - wywalone mam tulejki, i mam nadzieje że same tuleki a nie dodatkowo i gniazdo w którym siedzą:/. Pytanie - jaka jest cena ramienia napinacza? (używka/nowy).

 

To gniazdo o ktorym mowisz widzialem za 50 zl na allegro niedawno w serwisie slyszalem ze ponad 1000 ale wymienia sie ten odlew chyba juz w ostatecznosci... 6 mm to beda tulejki do wymiany plus wyrobiony pret.. odlew raczej bedzie nadawal sie. Same tulejki to niewielki koszt. Ramie napinacza w JC auto 149 zl, na allegro 130. Uzywki w dobrym stanie raczej na prozno szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dena5
Dzięki za szybkie odpowiedzi. Zdecyduję się na wymianę napinacza. Mam tylko pytanie jak wyciągnąć ramię z napinacza-wczoraj wszystko odkręciłem (tzn. dwie śruby mocujące napinacz i jedna w środku napinacza) ale ramię ani drgnęło. Czy siedzi ono w napinaczy "na wcisk" i trzeba ją wybić?

fragles dzięki za ostrzeżenie ale jak najprościej sprawdzić to koło?

 

PIOTR_FOTO, przez takie skakanie napinacza po pasku bardzo szybko wyrabia się koło pasowe które jest mocowane na wale. Po dłuższym okresie jazdy na luźnym napinaczu takie koło pasowe zaczyna balansować i jak się dobrze przypatrzysz to zobaczysz jak silnik bedzie chodził na wolnych obrotoach to te koło bedzie chodzić na boki. Mój ojciec miał to u siebie w aucie. A takie koło to wydatek rzędu 450-600 zł. Dlatego warto szybciej wymienić napinacz póki koło nie zaczęło jeszcze balansować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wadolek

 

A takie koło to wydatek rzędu 450-600 zł. Dlatego warto szybciej wymienić napinacz póki koło nie zaczęło jeszcze balansować.

 

A gdy juz bedzie trzeba wymienic to mam to kolo corteco. Sprzedam za ok 380 zl. Niepotrzebnie kupilem. Nowka. nawet nie przymierzana byla :kwasny:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dena5

 

A takie koło to wydatek rzędu 450-600 zł. Dlatego warto szybciej wymienić napinacz póki koło nie zaczęło jeszcze balansować.

 

A gdy juz bedzie trzeba wymienic to mam to kolo corteco. Sprzedam za ok 380 zl. Niepotrzebnie kupilem. Nowka. nawet nie przymierzana byla :kwasny:

pzdr

 

 

To jest część bardzo ważna i odpowiedzialna za cały silnik dlatego nie był bym za tym żeby zakładać nieoryginalne części. Moim zdaniem zakładał bym oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wadolek

 

A takie koło to wydatek rzędu 450-600 zł. Dlatego warto szybciej wymienić napinacz póki koło nie zaczęło jeszcze balansować.

 

A gdy juz bedzie trzeba wymienic to mam to kolo corteco. Sprzedam za ok 380 zl. Niepotrzebnie kupilem. Nowka. nawet nie przymierzana byla :kwasny:

pzdr

 

 

To jest część bardzo ważna i odpowiedzialna za cały silnik dlatego nie był bym za tym żeby zakładać nieoryginalne części. Moim zdaniem zakładał bym oryginał.

 

Tak. Tez sie z tym zgadzam. Co ciekawsze to kolo jest lepsze od oryginalu. Przeciwwaga jest w srodku i po zuzyciu gumy tlumika nic sie nie stanie oprocz zwiekszonych wibracji, alarmujacy o wymianie.. Natomiast w oryginale wystepowaly powazne usterki po zuzyciu gumy.. Cala obudowa tlumika, na ktorej chodzil pasek mogla sie od gumy odwarstwic... Grozilo to urwaniem calego kola pasowego, kola rozrzadu, uszkodzeniem glowicy, elementow korbowo tlokowych :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piemas

prosze o pomoc!!!!!

 

Na wolnych obrotach zauważyłem że napinacz paska alternatora wibruje, i ma spore drgania co powoduje stukanie(przynajmniej takie mam wrażenie że to z napinacza te stuki), ale przy dodaniu gazu nastepuje cisza.....i drgania ustają.!!!!!

 

W ciągu 2 miesięcy wymieniłem 2 razy napinacz paska aletrnatora....po 1 wymianie wytrzymał okolo 300km.....a po 2 wymianie napinacza + rolki wytrzymał zaledwie niecałe 200km i dalej drgania sa odczuwalne ......

 

W czym można upatrywac przyczyny???

a)napinacz

b)alternator

c)koło pasowe

d)??????????

 

ps. przy moim napinaczu nie ma sprzęgiełka-czyli jedna opcje można wykluczyć....

 

Czy można jeździc swobodnie z "wibrującym" napinaczem???

 

bardzo prosze o jaką kolwiek radę!!!

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wadolek

W ciągu 2 miesięcy wymieniłem 2 razy napinacz paska aletrnatora....po 1 wymianie wytrzymał okolo 300km.....a po 2 wymianie napinacza + rolki wytrzymał zaledwie niecałe 200km i dalej drgania sa odczuwalne ......

 

pzdr

 

Co oznacza, ze wytrzymal? Pekla sprezyna w napinaczu? Nie napina zupelnie ?

Wymianiales na nowe napinacze?

U mnie tez drgania sa, ale nieduze w miare, nic nie piszczy/nie stuka i tak jezdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piemas

wytrzymał- mam na mysli że nie stukał przez kilka dni i po przejechani kilkuset km ponownie stuki sie pojawiły

wymieniałem na nowe napinacze(orginalne)

sprawdzałem czy łożysko na alternatorze jest do wymiany ale okazało sie że jest w dobrym stanie.

kilka dni temu u jednego mechanika dowiedziałem sie że koło pasowe obraca sie krzywo....i pewnie to może byc przyzyna.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sh4d0w
W AFN jak najbardziej, ale zdecydowana większość pasków B4 TDI posiada silnik 1Z i o takim tutaj jest mowa. 1Z nie posiada takiego sprzęgiełka.

 

Obawiam sie ze 1Z tez posiadaja sprzegielko w alternatorze, ktore od 4-5 miechow mi piszczy przy jezdzie, w sobote bede je wymienial to dam znac czym to sie skonczylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat na alternatorze ma zwykłe koło pasowe wieloklinowe, nie mam sprzęgiełka w swoim 1Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piemas

No i sie wyjasniło.....przyczyna drgań napinacza paska alternatora leżała po stronie krzywo chodzącego koła pasowego, a koło pasowe kręciło sie krzywo bo klin był juz wyrobiony..... teraz mogę delektować sie równym i spokojnym klekotaniem mojego dieselka :cwaniak:

psdr600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz na czym polegała naprawa

na wymianie klina? czy wymianie koła pasowego? a koło masz z tłumikiem drgań czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piemas

witka

 

naprawa polegała tylko na wymianie tylko klina, koło zostało to samo.

Natomiast nie wiem czy koło jest z tłumikiem drgań czy bez....

Ważne że napinacz wogóle nie drga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koło z tłumikiem drgań to jakby dwa koła złączone gumą i ono samo też często jest przyczyną drgania napinacza, do tego przy pewnym stopniu zużycia koła zaczynają "pracować" względem siebie, co słychać jako piszczenie na zimnym silniku tuż po odpaleniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wcześniej podawali numery tego ramienia napinacza.

Ja dziś go u siebie wymieniałem i numer jest troszeczkę inny niż podawany wcześniej, więc przed zakupem lepiej wyjąć swój, spisać numer i dopiero kupować...

u mnie numer był 028 903 308G

w sklepie to się nazywało dźwigienka napinacza i kosztowało 140zł.

 

(i przestało wreszcie ćwierkać :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem wibrującej rolki!! wymieniłem napinacz, tulejki, rolkę (w sumie stara mogła jeszcze śmigać ale 40zł za nową to nie wielkie pieniądze)!!! teraz w passku nastała cisza!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś go u siebie wymieniałem i numer jest troszeczkę inny niż podawany wcześniej, więc przed zakupem lepiej wyjąć swój, spisać numer i dopiero kupować...

 

No niekoniecznie, tam jest różnica w ostatniej literce na napinaczu, jeden z nich jest już nie produkowany i trzeba wziąć ten drugi jeśli się ma pecha i był założony akurat "starszy" model, ale ponieważ ma inny kąt pracy, niestety trzeba do niego kupić nowy patyk, inaczej ścinany. Przerobiłem ten temat, bez patyka się nie obeszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności