Skocz do zawartości
Snajpa

Zakup Passata B8 - kilka pytań oraz prośba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

planuje zakup tego Passata (to mój pierwszy Passat). Samochód znajduje się w Austrii w komisie, sprowadzony z Belgi (dodam ze auto zostanie zarejestrowane w Austri).

 

Volkswagen Passat Variant Highline 2,0 TDI DSG

 

- Cena wydaje się być niska - czy wogóle warto kupować auto z Belgi?

- Wersja Highline lecz na grillu i nad światłami brakuje chromowanej listwy - czy to normalne w tej wersji?

- Według komisu oraz książki serwisowej w marcu tego roku (przy przebiegu około 108tys) był wymieniany pasek rozrządu – czy to jest normalne?

- Czy po numerze VIN jestem w stanie sprawdzić bezwypadkowość, przeprowadzane przeglądy oraz dokładne wyposażenie?

- Proszę o ogólne opinie czy auto jest warte zakupu. 

Pozdrowienia z Wiednia. 

Edytowane przez Snajpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromowany pasek nad lampami jest tylko, gdy domówisz LEDy. Tutaj ich nie ma więc tak powinno być. Pytanie tylko kto kupuje HL bez LEDów, ale możesz sprawdzić wyposażenie po VIN i będziesz pewny czy tak powinno być.

Bezwypadkowości nie sprawdzisz po VIN. Przecież ktoś mógł robić naprawę poza ASO. Przeglądy jeśli były w ASO.

Edytowane przez Hala
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Udało mi się wczoraj sprawdzić u mnie w Wiedniu w VW historie napraw - w 100% przeprowadzona w warsztatach VW w Belgii wiec jest ok. 

Auto ma prawie ful opcje wyposażenia pozy kilkoma "nice to have" oraz Ledami/xenonami. Czy opłaca się doposażyć autko w takie reflektory i jakie koszty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze nie jest warte tej ceny , 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Maciej86 napisał:

Uważam ze nie jest warte tej ceny , 

Dlaczego? Tylko ze nie ma ledow?

W Austrii takie stoja powyzej 24tys eur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) 

 

Mam pytanko, jestem na etapie zamawiania passata 4 motion 190 km - jak można sprawdzić jaką skrzynię teraz montują dsg7 - suchą czy mokrą ??? Na 110 procent będe robił chipa i chciałbym wiedzieć czy można jakoś to dograć aby zamontowali mokrą ?!!!

Dałem zadanie mojemu handlarzowi i wypytuje w centrali ale póki co na razie nie mam żadnej odpowiedzi >

 

POzdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomasz3city napisał:

Witajcie :) 

 

Mam pytanko, jestem na etapie zamawiania passata 4 motion 190 km - jak można sprawdzić jaką skrzynię teraz montują dsg7 - suchą czy mokrą ??? Na 110 procent będe robił chipa i chciałbym wiedzieć czy można jakoś to dograć aby zamontowali mokrą ?!!!

Dałem zadanie mojemu handlarzowi i wypytuje w centrali ale póki co na razie nie mam żadnej odpowiedzi >

 

POzdrawiam 

Wydaje mi się, że mokra DQ500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dieslami są łączone tylko mokre skrzynie.
Tylko z silnikami 1.4TSI (za wyjątkiem wersji GTE) i 1.8TSI były łączone z suchą DQ200 która ma ograniczenie do 250Nm.
Każda inna konfiguracja oznacza skrzynię która zniesie nawet mocny tuning. :super:

On 7/23/2018 at 2:03 PM, tomasz3city said:

Dałem zadanie mojemu handlarzowi i wypytuje w centrali ale póki co na razie nie mam żadnej odpowiedzi >

Bardziej kumaty handlowiec zadzwoniłby do kolegi z działu części i ten by mu to  sprawdził 3min. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2018 o 19:32, biokd napisał:

Wydaje mi się, że mokra DQ500

a nie dq381, 7 biegowy następca dq250?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DQ380 najprawdopodobniej

1 godzinę temu, SeBa_ napisał:

Bardziej kumaty handlowiec zadzwoniłby do kolegi z działu części i ten by mu to  sprawdził 3min. 

Ala tak jak piszesz.....

 

w odpowiedzi " suche montuje sie do momentu 250nm"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności