Skocz do zawartości
marcin305

diesel Skrzynia EEN pojawiają się problemy z wbiciem biegu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 1.9 TDI AFN 110km skrzynia EEN od pewnego czasu pojawia się problem z wbiciem 3 i 4 i wstrecznego biegu 1,2,5 zawsze wchodzą gładko. Ze wstecznym problem jest gdy stoje np na wzniesieniu albo nierówności, wówczas wbicie biegu sprawia problem i muszę kilka razy próbować aż wejdzie, odbywa się to bez zgrzytów i trzasków napotykam jedynie opór. To samo dzieje się z 3 i 4 podczas jazdy najczęściej 3 przy wbijaniu biegu 3 wchodzi tak w połowie swojej długości i się blokuje muszę ponownie wrócić na luz i ponownie wchodzi już gładko. Jak wspomniałem odczuwalny jest jedynie opór przy wbiciu biegu bez zgrzytów i hałasów. Gdzie szukać przyczyny? Jak ją zdiagnozować? Jak z awaryjnością tych skrzyń niedługo wyjeżdzam do holandii chciałbym mieć pewność że dojade. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny szukać w samym wybieraku. Są zestawy naprawcze koszyczka i gałki. Jeśli to nie zda egzaminu to cały układ przełączania biegów trzeba zobaczyć 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za fachową poradę, w piątek już umówiłem się do mechanika przy okazji wymieniam wielowachacze z przodu bo na przeglądzie powiedzieli że się kończą. Administrację proszę nie zamykać tematu, na koniec dam znać czy pomogło, lub opisze dalsze czynności naprawcze jakie zaistnieją w razie co. Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wymiana wybieraka rozwiązała problem biegi wchodzą jak w masło dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin305 Robota łatwo poszła? W mojej EEN robi się problem jak idę z 1 na 2. Mam wrażenie, że wajchą trzeba coś tam ominąć bo stoi na drodze lewarka. Tak samo z 3 na 2 coś tam mi siedzi i lekko przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, StreamHD napisał:

@marcin305 Robota łatwo poszła? W mojej EEN robi się problem jak idę z 1 na 2. Mam wrażenie, że wajchą trzeba coś tam ominąć bo stoi na drodze lewarka. Tak samo z 3 na 2 coś tam mi siedzi i lekko przeszkadza.

Witaj ciężko mi powiedzieć robotę powierzyłem mechanikowi, ale nie zgłaszał mi jakiś trudności. A więc komplilacji napewno nie było i pokazał mi stary wybierak widać było zmęczenie materiału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności