Skocz do zawartości
adiaudi

3.2 tłumiki, czy pasują od CC, 3.6 i 2.0tfsi 4Motion?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, muszę wymienić tłumiki końcowe. Szukam po używkach, coś znośnego jest, ale od 2.0 TFSI 4Motion, 3.6... Patrzę w Etkę i nic już nie kumam.

Mam pytanie, czy te tłumiki są zamienne, mimo różnicy w silnikach? Między 3.2, a 3.6 nie ma za wielkiej, natomiast 2.0 już tak. Czy mogę założyć od 2.0? Z zewnątrz identyczne, natomiast nie mam pojęcie gdzie zdobyć info, czy mają inne bebechy i czy narobię kuku, jeśli założę od 2.0?

Edytowane przez adiaudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na etce online patrz po kodach silnika, bo ja widzę, że tłumiki do 3.6 i 2.0 są identyczne, ale warto sprawdzić po kodach silnika.

Jako ciekawostka-rok temu pewien "tłumikarz" chciał zamontować mi do silnika V8 4.6L Lexus LS460) tłumik z samochodu z silnikiem 2.0 (Avensis)-podziekowałem mu, bo samochód musi mieć przez co dmuchać.

Porównaj sobie po kodach silnika, wytypuj numery tłumików i szukaj.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z etki nie jestem w stanie wyczytać... Z tego co googlowałem po forach zagranicznych, to niemal identyko. Szukam od 3.6, zawsze to bliżej 3.2...

EDIT 16:10

Może się przyda komuś na przyszłość. 

Zmierzyłem pod dwoma autami średnicę zewnętrzną rury przed tłumikiem środkowym, wynosi 64mm, są też średnice 57mm. Zamówiłem od Passata 3.6, też ma 64mm.

Można temat zamykać.

Edytowane przez adiaudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności