Skocz do zawartości
mcaris

BCM PQ35 1K0... - montaż w miejsce CECM+CCM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy potrzebuje pomocy tzn. jestem na etapie przejscia z CECM+CCM na BCM.  Przejściówka zrobiona auto odpala i prawie wszystko działa hmmm prawie :). Przy zamykaniu auta z pilota otwiera się klapa bagażnika i nie zamyka klapka wlewu paliwa. Auto co prawda to Octavia II z 2008r . Pomoże ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passatach te siłowniki sterowane są z modułu komfortu, a u ciebie, z tego co kojarzę, z tego nowego BCM'a. 

Ciekawostka jest taka, że w B6 te dwa sterowniki są łączone zamiennie w zależności od wersji nadwozia - sedan/kombi. Może u ciebie jest podobnie i wystarczy zamienić kabelki albo kodowanie w BCM?

Pod jakie piny masz to podłączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu miałeś racje miałem pomieszane dwa kabelki module komfortu  i klapa działała na odwrót :) . Teraz już chyba wsio ogarnięte i mogę powiedzieć BCMa mam i ja :) . Dzieki za odzew.

 

Tomek a podpowiesz jeszcze może w kwestii manualnego regulatora oświetlenia  tzn. Nie działa mi regulacja podświetlania deski i licznika w blokach pomiarowych widać że wartości się zmieniaja  ale nic sie nie dzieje. Czytałem że jakoś vas-em można to  zrobić ale jak ?Mój moduł BCM to 1K0937087J

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale świeci się w ogóle, gdy zapalasz światła?

Pod który pin masz podpięte to podświetlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeci się po zapaleniu swiateł błędów brak. podpiąłem zgodniene ze schematem   C35, B15,  B30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Miałem na myśli wyjście tego sygnału z BCMa - na pinie B51?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B51 do B12 (wtyczka starego borda)

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli elektrycznie powinno być dobrze. Zakładam, że potencjometr jest podłączony poprawnie.

W jakim zakresie zmienia się ten sygnał w blokach pomiarowych, jak kręcisz potencjometrem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zjechać ok 20 % tak do 80 i niżej już sie nie da . jak jest ciemno to widać że coś dzieje się na desce ale minimalnie właśnie te 20 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za mało. Pełna regulacja jest w zakresie 100% do około 25%. To może oznaczać, że jednak ten potencjometr jest źle podłączony.

Wg. schematów do Passatów powinno być:

Bordnetz > BCM

G10 > B15
G12 > C35
G4 > B30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam tak podłączone. Może to jakoś programowo zablokowane jest??? 

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z czymś takim, co nie znaczy, że nie jest to niemożliwe?

Ja bym jednak sprawdził woltomierzem napięcia na tych trzech pinach. Jak się zmieniają w zależności od położenia pokrętła.

Na pinie C35 napięcie powinno się zmieniać w zakresie 10.7V (max jasność) do około 2.9V (min).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze to na spokojnie. A powiedz czy coś można zrobić z halogenami tzn. nie świecą pełna mocą daja tak jakby 70%  mocy czy można to zmienić w vcds lub w VCP ?. Dorzucam pliczek eprom z mojego BCMa

12345.bcm1

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem twój wątek jako nowy temat bo jeszcze ktoś pomyśli że piszemy nadal od boksie 3AA.

Co do zmniejszonej mocy to może zależeć od różnych ustawień. W Bordnetz (stara wersja BCM) było inaczej, w BCM do Passata jest inaczej, a u ciebie to sam nie wiem, bo nie miałem do czynienia z tym boksem.

Musisz poszukać w ustawieniach. Możesz porobić print-screeny poszczególnych zakładek kodowania z VCDS'a - może coś tam jest.

Co do edycji samego eepromu, to też ci nie pomogę bo w PQ47 (Passat) nie ma takiej możliwości.

Edytowane przez nTomek
Okazuje się, że jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok coś podłubie. Nie ma tragedii słabo świecą ale gorzej by było jakby nie świeciły wcale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności