Skocz do zawartości
Euzebi

Pytanie do posiadaczy felg RH ZW 1 lub 3 (passat b5)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie felg rh zw bo chciałem sobie takie kupić i teraz jest taka sprawa że na allegro jakoś gość ma rh zw1 9j et 47 (link poniżej) i w treści ma "DO FELG NIEM MAM DYSTANSÓW,A BEZ ICH SIĘ NIE ZAŁOŻY DYSTANSE MAJĄ ZAWSZE 5X112 A DRUGI ROSTAW SAMEMU MOZNA WYBRAĆ NP. 5x120, 5x108, 5x112 itp. !!!"

http://allegro.pl/bmw-felgi-rh-zw1-a6-5x112-9j17-et47-a3-audi-a4-i7315756347.html#thumb/10

czyli co ? bez dystansów nie można założyć tych felg ?bo w sumie felgi mają chyba 5x112(najlepiej by było zadzwonić do gościa ale ze sprzedawcami to różnie bywa .. powiedzą że będzie pasować a potem okazuje sie że jest lipa i sie zostaje z problemem...)

bo jest też taka sprawa czy koło nie będzie obcierać o zwrotnice bo obecnie mam stalówki 15r 6j et45 i jak łapę wsadziłem za koło to wydawało mi sie że jest około 4cm luzu do zwrotnicy a te rh mają et 47 i teraz nie wiem czy nie było by ryzyka obcierania (bez dystansu).. natomiast szukając podobnych felg trafiłem na artykuł z jednych portali gdzie gość miał na przodzie 9j i chyba bez dystansu bo było prawie równo z błotnikiem(pierwszy link poniżej). A na jeszcze innym portalu facet miał 9,5j i tu już było widać że wystaje ( drugi link poniżej).. i teraz nie wiem jak to jest ... a ogólnie póki co to mam standardowe zwieszenie. Ogólnie raczej zależało by mi żeby felga była prawie równa z błotnikiem bo jakoś średnio mi sie podobają mocno naciągane opony bo kojarzą mi sie z filmem mad max.

http://www.wspolczesna.pl/archiwum/art/5882556,13-vw-passat-b5-18t-kombi-car13-na-nr-72051,id,t.html

http://www.passatworld.com/forums/showroom/350236-b5-melbourne-australia.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te felgi wymagają dedykowanych dystansów ze względu na rant który widać na 9 foto aukcji, jest on jednocześnie centrowaniem dla felgi.

TUTAJ też trochę wyjaśniony jest temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm.. czyli d...a blada ... bez dystansu nie ma sensu a koszt dystansów to kolejne parę setek $$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty felg z dystansami zauważyłem że oryginalne to są raczej adaptery przestawiające dajmy na to z 5x112 na 5x100 (mniej więcej) .. i teraz pytanie czy takie adaptery nadają sie do passata bo chyba nie ..bo nawet jeśli są przelotowe (licząc ze adapter ma te 20mm) to podobno nie poleca sie aż takich dużych dystansów stosować bo może okazać sie że będzie bicie i w końcu pourywa śruby....w jednym filmie youtubie (michu) gadali że najlepiej stosować przelotowe do 1cm bo przy większej grubości może właśnie być te bicie...a jeśli te adaptery mają inny rozstaw na śruby to nic z tego nie wyjdzie...

ktoś coś wie na ten temat ?

ktoś u siebie stosował takie adaptery czy zwykłe dystanse przelotowe...?bo na fotce z linku widać że w adapterach są dziury przelotowe i dziury z gwintem na śruby..

745785377_5_1000x700_rh-zw1-5-112-r17-8j-dystans-20-mm-rant-poler-kujawsko-pomorskie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę poszperałem w sieci i w sumie myślę że nie musiałbym mieć oryginalnych dystansów rh jeśli chciałbym zastosować grubsze dystanse niż 1cm (10mm) a np 2cm(20mm) bo wystarczy że bym kupił dystanse wkręcane w piastę z 5x112 na 5x112 co by stanowiło większy docisk niż dłuższe śruby na przelotowym dystansie i być może nie było by problemu że felga by miała bicie ..(taka moja teoria ) w sumie nie wiedziałem że są takie dystanse bo byłem przekonany że są tylko przelotowe i adaptery zmieniające rozstaw śrub np z 5x112 na 5x100 jak w przypadków adapterów rh. Tylko że oglądając oferty na allegro to w obecnej chwili najtańsze dystanse przykręcane to chyba są po 280zł za dwie sztuki 20mm (2x280=560 na 4 koła) więc kto wie czy oryginalne 4 sztuki by były po niższej cenie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest sporo zainteresowanych tematem i komentujących to postaram sie wcisnąć jeszcze moje trzy grosze (to oczywiście sarkazm..... gdyby ktoś nie załapał)...

Sytuacja wygląda następująco ...byłem w sklepie z felgami, śrubami itd... i sprzedający poinformował mnie że bez oryginalnych dystansów (adapterów) mogę zapomnieć o zamontowaniu felg a próba montowania zamienników  inaczej zwykłych dystansów może sie nie sprawdzić bo może być inna średnica dystansu i albo będzie miał za duży luz albo w ogóle nie wejdzie....choć ostatnio jeden facet miał w ofercie rh zw1 felgi z takim samym rozmiarem "8,5j" i miał zastosowany zwykły dystans przelotowy o grubości 5mm (w passacie b5 polift). Na moje szczęście ktoś wystawił oryginalne dystanse (adaptery) 5x112 na 5x112 (bez zmiany rozstawu)(link kupionych dystansów poniżej)  ale oczywiście bez śrub .. i teraz znowu zaczyna sie cyrk bo standardowe śruby o dł. 28mm (stożek)  nie dość że grzybek na klucz jest za długi (musiałem uciąć prawie do połowy bo inaczej felga by nie doszła do powierzchni adaptera) to jeszcze końcówka śruby wystaje poza profil dystansu i musiałem zeszlifować śrubę do około 25mm.... na tył akurat jest adapter 30mm więc tam chyba nie powinno być problemu.

napisałem dwie wiadomości do sklepu dystom  i do jakiegoś wulkanizatora co też ma w ofercie adaptery z zapytaniem czy mają może na sprzedaż same śruby do adapterów ale nie dostałem odpowiedzi .. być może nie zaglądają na pocztę albo mają mnie w czterech literach...

 

https://allegro.pl/dystanse-rh-artec-5x112-20-mm-30-mm-4-szt-komplet-i7544944970.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat bo zauważyłem mały problem .. bo kupiłem jakiś czas temu felgi rh zw1 starałem sie je wypolerować i okazało się że jeden bęben felgi jest inny od pozostałych trzech .. a mianowicie jest taki wysoki rant ... bo inne bębny są takie jakby w w kształcie stożka natomiast ta z rantem jest jak tuba i ma ten rant .. i teraz pytanie czy uda mi sie zrobić naciąg na taką felgę bo jak nie to jestem uwalony ??

..(daje zdjęcie podglądowe jak to mniej więcej wygląda ) dodam jeszcze że wszystkie mają te same parametry czyli 8,5j et 53

 

rant.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności