Skocz do zawartości
passat18

1.8t po wymianie napinacza lancuszka -jakby przestawiony rorzrad ? HELP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie wymieniłem napinacz wszystko elegancko skręciłem, odpalam!. A tu silnik kasła, nierówno chodzi jakbym przekręcił łańcuszek o jakieś oczko!.

Wymieniałem sam napinacz, bez luzowania rozrządu.

 

Oczywiście na początek zaznaczyłem sobie wszystko. Oczka łańcuszka jak wchodzą na zębatki wałków itd. zrobiłem kilka zdjęć. Wszystko złożyłem idealnie. Ale silnik turkocze.

 

Sprawdziłem błędy -> nie ma nowych.

Pytanie-> czy popsuty napinacz może tak robić?.

 

Trochę mnie to zaskoczyło, zdjąłem pokrywę po raz kolejny, popatrzyłem na zdjęcia. wałki popychaczy tak samo ustawione jak były wcześniej, przed rozkręceniem.

Co mogłem spierdzielić?, jeszcze?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co się dzieje w grupie 093 na odpalonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj aż hydraulika "siądzie" kilka godzin po skręceniu,  wszystkiego, - albo jak wolisz odpal i niech sobie chodzi na wolnych obrotach (jeśli jesteś pewny że wszystko ustawiłeś tak jak powinno być to po ok 3-4 minutach pracy na wolnych gdzie będzie "rzęził", "kasłał" wszystko się ustabilizuje)

 

jak się ustabilizuje wszystko odpal VAG-a i sprawdź sobie kanał 091 i 093 bodajże tam będziesz miał ustawienie rozrządu a potem 094 i zrób sobie test napinacza

 

ale na 99% obstawiam że jeszcze zawory nie "siadły" tak jak powinny, a nie zapominaj że są regulowane hydraulicznie, więc jak luzowałeś wałek i poszły do góry, a potem  je docisnąłeś dokręcając wałek, i tak się właśnie będzie działo jak sobie parę minut pochodzi na wolnych to będzie ok ;)

Edytowane przez michal1981g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa :)

Zasugerowałem się podpowiedzią kolegi Gruchy doczytałem o blokach z przedziału 90 - 94. Odpaliłem zanim posczytywałem te grupy zaczął chodzić równiutko, a za chwile jeszcze lepiej. Teraz chciałem napisać że już ok,.. i przeczytałem odpowiedz Michała.

Dzięki śliczne :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności